Skocz do zawartości

subwoofer w skrzyni zamkniętej


Game
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy prywatny sub i mam porównanie tyle co mój szwagier czasem sobie odpali swoją 12" - miał któryś z Vibe 90rms, a teraz ma peiying 250rms i ten już dość mocno płynie po aucie ;) Dlatego moje poszukiwania zacząłem od 12"

 

wzmacniacz dopiero będę kupował i będę chciał wybrać właściwego do dobrego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam u siebie 2 x RE SE-12D2 w 2 klozetach po 30 l pędzonych przez 2x Alpine PDX-M6 bass dosyć szybki niezłe zejście jak dla mnie dobry config

tylko jaki to ma związek z tym tematem...?

To mój pierwszy prywatny sub i mam porównanie tyle co mój szwagier czasem sobie odpali swoją 12" - miał któryś z Vibe 90rms, a teraz ma peiying 250rms i ten już dość mocno płynie po aucie ;) Dlatego moje poszukiwania zacząłem od 12"

 

wzmacniacz dopiero będę kupował i będę chciał wybrać właściwego do dobrego głośnika.

 

u kumpla excursion (s4) gra pod piecem 300w rms i jest całkiem ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo wszystko pozostanę przy swoim podejściu w pewnym działaniu,

Patrząc na wszystkie same parametry które znałem Excursion,s   a znałem i bawiłem się niestety ReAudio, patrząc na samo spojrzenie użytkownika Game z produktem Peiying 12" zadam jedno pytanie ogólne.

Czy duży problem będzie z porównaniem Peiyinga 12" w closed a Re Audio 10" w BR? Jeżeli znacie obydwa produkty wiemy jaka jest odpowiedz. 

Re bedzie lepsze pod każdym względem. Nawet z opóźnieniem 10" Re audio, zagra lepiej jak magiczny peiying w closed.

Re bedzie miało lepszą sprawność.

Mniejsza moc? Oczywiście, że dużo mniejsza. A sami chcecie nam zakładać na Excursion a jaka jest jego ogólna sprawność?

Z jednej strony mówi się że to jet ten sam produkt, z innej strony mówi się że coś innego. Więc na kim można polegać?

Niby to samo, zmienne parametry - też je widziałem, inne a niby te same. Tak samo gra? Ale na czyim uchu? 

To słuchacz ma ucho - niech wybiera Sam teraz. Opcje mu daliśmy.

 

Ja użytkownikowi Game zaproponuje mimo wszystko inną opcję która będzie chyba najlepszym "ogólnym" rozwiązaniem.

Kupić używanego Re audio, dawny model, gdzieś się może znajdzie na jakiejś aukcji, podepniemy pod dobrej klasy wzmacniacz, stabilny jakościowo, a zyskamy również na ogólnej pracy całego systemu.

 

Gama - masz tyle możliwości, przejedź się na jakiś Spot, posłuchaj innych, bo z twoich propozycji wyjdzie ci takie zagmatwanie głowy że dostaniesz świra, weź posłuchaj, swoje ucho chyba własne masz. Nie kupuj nic na pałę - posłuchaj, oceń samemu co ci jest potrzebne. Przecież sam porównałeś inne rzeczy do chińczyka- czyli masz słabe porównanie. Chyba masz własne zdanie ogólne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam Gama go chciał, upierał się z początku przy nim. Pytanie czy on go rozumie? To pytania w formie wiedzy, czym jest zainteresowany i dlaczego.

Ja tam zawsze lubię upewnić się kogoś "nowego" czy rozmowa jest warta uwagi. Jaki ma tok myślenia, czy chce to robić na łapu capu, czy bazuje tylko na ogólnych nazwach itd.

 

Proponujemy inny model z podobnej serii, rzekomo jest prawie identyczny, rzekomo jest zupełnie inny.

To na czym opieramy inne teorie? Na takich zmiennych? Czytając to można dostać małego świra.

 

A ja zaproponowałem powrót do 10" Re audio. W Br.

Mało propozycji było na forum z tym modelem dawnym? Bardzo dużo, siedzę na tym forum ładnych pare lat, ludzie wspominają różnice pomiędzy 10" w Br, a 12" w closed.

 

Więc czemu nie wrócić z propozycją do odsłuchania na jakimś spocie dawnego modelu? Może sie spodoba..

Kupi się używkę.. Może nie dziś ale po to jest giełda, można spróbować 

Zgłaszamy taką propozycję głównemu zainteresowanemu, niech on wybierze, bo padały i inne opcje 2x10" w closed i wiele innych rzeczy- a każdy chce dobrać coś naprawdę dobrego.

Ja nie sugeruję, aby od razu kupił to i to. Niech oceni prace Sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle się upierałem przy peiying tylko zaproponowałem, a jako że go niedawno słuchałem to miałem jakiś tam punkt odniesienia w stosunku do mojego słabego doświadczenia. Namieszaliście mi w głowie? Bez wątpienia, ale dzięki wszystkim za wszystkie odpowiedzi, bo każda była mniej lub bardziej pomocna. Teraz będę musiał sobie to na spokojnie poukładać w głowie i doczytać co nieco ;)

 

Aktualnie mam na celowniku RE10s4. Tak nawiasem to wiem, że 12" ma opcję drobnego masażu :P Ciekawi mnie czy odświętnie 10" przy odpowiednim wzmacniaczu da też radę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle się upierałem przy peiying tylko zaproponowałem, a jako że go niedawno słuchałem to miałem jakiś tam punkt odniesienia w stosunku do mojego słabego doświadczenia. Namieszaliście mi w głowie? Bez wątpienia, ale dzięki wszystkim za wszystkie odpowiedzi, bo każda była mniej lub bardziej pomocna. Teraz będę musiał sobie to na spokojnie poukładać w głowie i doczytać co nieco ;)

 

Aktualnie mam na celowniku RE10s4. Tak nawiasem to wiem, że 12" ma opcję drobnego masażu :P Ciekawi mnie czy odświętnie 10" przy odpowiednim wzmacniaczu da też radę? ;)

 

...jeżeli masz wątpliwości co do 10" closed to poczytaj o 10s4 w BR.

Już było o tym, pisał kolega mastah że 10s4 w br tylko zyskuje w porównaniu do closed - tylko potrzebna jest skrzynka ok 35l  :wink:

 

...lecz najlepszym sposobem jest odsłuch tak jak zaproponował zoomer1980,  bo żadna forumowa opinia nie zastąpi odsłuchu  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam :)

Jestem nowy i nie ukrywam, że mam problem :P Planuje zainwestować w skrzynkę i wzmacniacz, coś niedrogiego ale i dobrze grającego. Widząc cenę i i marke napaliłem się na Rockford Fosgate R2D2-12, niestety nigdzie nie mogę znaleźć opini na jego temat. Gdzieś tu na forum znalazłem wpis, w którym była wzmianka, że gdzieś już była dyskusja na jego temat ale nie mogę go znaleźć :( Prosiłbym więc o jakieś komentarze :) Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...