Skocz do zawartości

subwoofer w skrzyni zamkniętej


Game
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

 

 


Dobrze wiesz o co mi chodzi.

 

Może i Powalla wie ale ten co pyta niekoniecznie :wink:

 


Obudowa szczelinowa i br to to samo ,szczelina jest "podobno "lepsza-nie świszczy

W takim razie w jakim celu ma testować obydwa rozwiązania skoro "to to samo"?

 


Re audio ,Excursion bedą ciepłe i tanie ...1 klase wyżej bedzie JL ale czy warto przepłacic?

Co to znaczy że sub jest ciepły? Pytam poważnie bo z tym się akurat nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10" w 30l closed ? Żartujesz sobie, prawda ? Do takiej litrażu to raczej 12"....

Do niejednej 8" taka obudowa jest zalecana przez producenta

 

 

 

 

Obudowa szczelinowa i br to to samo ,szczelina jest "podobno "lepsza-nie świszczy

To w okrągłym porcie jest mniej zaburzeń powietrza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja tak ładnie rozpoczynałem propozycję ewentualnej zmiany i porównania a tu zakres wahań można tak rozszerzać.

Może tylko ja się odezwę w ramach mojej propozycje, wracając do zadającego główne pytanie.

W ramach Peiying - w ramach osprzętu lepszej klasy - postarałem się to wyjaśnić. Różnice jakie można uzyskać.

Zagadując ewentualne porównanie - 12" w closed, 10" w BR - nawet dobierając produkt tej samej klasy, np: jednej firmy, a patrząc tylko na wielkość i wybór rodzaju (closed-Br), mamy bezpośrednie porównanie brzmienia jak i szybkości w danym zakresie. Owszem, ogólnie można porównywać w 10" w closed, ale jak ktoś nie czuje różnicy w peiyingu a w re audio, to chyba dodałem same plusy reaudio, bądź Excursion (tańszy), może produkt droższy, ale wzmacniacz- mniejszy zakres potrzebny, można sobie wyrównać cena-jakość.

Więc gdzie tu inne porównywanie 2x subwoofer 10" w closed? A gdzie instalacja? Wzmak? Zasilanie? 

 

Wypowiadamy się na dany model - ja dorzuciłem łatwą pewną alternatywę z bardzo dużą korzyścią, cenową, jakościową, a minusów- ewentualnych też jest mniej..

 

To mit z forum i tyle . Nie ma znaczenia jaki ksztalt ma port a jak okragly swiszczy to tylko jest zle policzony (za male fi) i tyle . Zasada działania jest identyczna .

 

Oczywiście. czasami ktoś zrobi dobrą rure Br, a ktoś inny nie przerobi dobrze szczeliny - a ogólna powierzchnia portu jest ta sama - i widać inne zmiany. Jak ktoś widzi tylko Br 10cm - to jedno. Ale dobry BR z  wygładzeniem, zakrętem daje więcej jak kanciasta szczelina.

Powierzchnia to powierzchnia. Wiecej daje rura o powierzchni 78cm2 niż szczelina o powierzchni np 39x2.

Ważniejsze jest wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zawsze wprowadzam zmienne tylko na PLUSY.. 

Więcej plusów, a mniej minusów, i w jednej cenie kosztów - banan na uszach rośnie, a charakter człowieka się relaksuje. 

A samo porównywanie - kup więcej, wydaj więcej, dopiero będziesz czuł się lepiej - to nie dla mnie. Nie lubię dawać ofert że tylko kasa się liczy.

Liczy się coś konkretnego - w danej kwocie. To jest wiedza, doświadczenie, ale i szacunek zwykłego człowieka który tylko tyle ma.

O człowieku który woli wiedzieć, i rozumieć - chociaż tego zaczyna brakować  :looka:

Ale chwalmy tych "myślących" - dzieci z czasem też będą się uczyć  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zomer, chętnie doczytam sobie w wolnym czasie o tym Py300f2i będę miał go na oku ;)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale aktualnie mieszacie mi trochę ;)

póki co po waszych opiniach na przód wysunął się RE 10" ponieważ w codziennej eksploatacji będzie mniej męczący niż 12" a też wytwarza spore ciśnienie  - zauważyłem, że poza wcześniej wymienionym przeze mnie S4 jest  jeszcze droższy D4. Z tego co sobie doczytałem to jedno i dwu cewkowy gdzie ten drugi jest "wytrzymalszy" warto dopłacać, czy nie ma takiej konieczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj samego subwoofera- każdy sub to jedno. Miałeś wspomniane o wzmaku - pobór mocy itd. Określ możliwości względem całości.

Peiying zaoszczedzi na kasie - a wzmak droższy? W koncu musisz dać 40% wiecej mocy

Re droższy - a tańszy wzmak- i możesz kupić wtedy coś z lepszej jakości.

Br 10 cali - 12" w closed - ile mocy potrzeba? Patrz na zakres całościowy - cena jakość

Zakładając że miałeś 500-600zł na wzmak + subwoofer uwzględnij sprzęty używane.

I z Gucia masz niezłą Maję do zabawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zomer, chętnie doczytam sobie w wolnym czasie o tym Py300f2i będę miał go na oku ;)

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, ale aktualnie mieszacie mi trochę ;)

póki co po waszych opiniach na przód wysunął się RE 10" ponieważ w codziennej eksploatacji będzie mniej męczący niż 12" a też wytwarza spore ciśnienie  - zauważyłem, że poza wcześniej wymienionym przeze mnie S4 jest  jeszcze droższy D4. Z tego co sobie doczytałem to jedno i dwu cewkowy gdzie ten drugi jest "wytrzymalszy" warto dopłacać, czy nie ma takiej konieczności?

 

gdzie znalazłeś re10s4 ?

Z tego co widzę są tylko Excursion'y w 4ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale ja zawsze wprowadzam zmienne tylko na PLUSY..

I to się chwali! Tyle że akurat uwagi nie dotyczyły się Twoich wypowiedzi :) fajnie te porównania opisałeś i o to chodzi!

Większość osób wypowiadająca się w temacie chciała raczej wyprostować podpowiedzi typu zrób 3 skrzynki dla porównania z czego 2 to te same ale może nie wiem wizualnie będzie ci się któraś bardziej podobać :D. Oczywiście każdy ma inne preferencje i właśnie podpowiedź taka jak Twoja z plusami i minusami konkretnego rozwiązania jest jak najbardziej na miejscu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę ale ja chyba widziałem re10s4 na allegro, ale dobrze gdzieś popatrzeć w innych sklepach, przecież można znaleźć dawniejszy model. Użyć opcji google-sprzedam re 10.. 

 

nie ma i nie było (przynajmniej re10s4 , excursion'y są owszem)

 

i tych głośników z drugiej ręki raczej nie uświadczycz, są na tyle dobre (w tej cenie) że ludzie się nie pozbywają... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tych głośników z drugiej ręki raczej nie uświadczycz, 

 

Co racja to racja. Były w sprzedaży - teraz widzę że nie ma. Ewentualnie opcja- kupić używany. Czasami można gdzieś złapać farta. 

Teraz widze że są głównie z 2x4ohm, a kiedyś bywały 1x4ohm.

Pozostaje excursion.. Ja nie miałem go w łapie wiec nie chce sie dokładnie wypowiedzieć w porównaniu z Re, ale jak ktoś inny za niego daje porównanie - wybór jest. 

Zapewne i tak lepsze to wykonanie jak peiying wiec o wybór nie ma problemu. 

Ale niech się wypowiedzą może osoby co używały - a najchętniej bym usłyszał opinie na temat pracy modelu 10" w skrzyni BR.

Interesuje mnie oczywiście praca z dobrej klasy wzmacniaczem, a nie bazowanie na mega mocy. Mniejsza moc - lepsza jakość. 

W końcu po to jest forum - jedna cena, a jakość górą  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma i nie było (przynajmniej re10s4 , excursion'y są owszem)

 

i tych głośników z drugiej ręki raczej nie uświadczycz, są na tyle dobre (w tej cenie) że ludzie się nie pozbywają... :)

czyli jeśli znajdę re10S4 to można śmiało brać i niepytać bo to dobry sprawdzony model?

 

 

Już był temat odnośnie Re audio vs Excursion i po jego przeczytaniu nie widze sensu szukania na siłę re10s4

na moje oko jest on swobodnie dostępny w sklepach tylko zastanawiam się które rozwiązanie będzie najlepsze

 

 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz śmiało brać, w hatchback'u taka 10-tka wystarczy tylko jakiejś tam zadymy nim nie zrobisz... :wink:

Kumpel ma (Excursion'a) w 19l closed i jest w miare szybki, potrafi czasem zejść nisko, gra raczej miękko w takiej skrzyni  :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wcześniejszego pytania S4 wystarczy czy warto dołożyć do D4?

 

Co do zadymy w aucie to nie zamierzam symulować burzy tj. niektórzy ;) Na co dzień ma być przyjazny a chciałbym, żeby od czasu do czasu można było trochę zatrząść i zejść nisko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wcześniejszego pytania S4 wystarczy czy warto dołożyć do D4?

 

Co do zadymy w aucie to nie zamierzam symulować burzy tj. niektórzy ;) Na co dzień ma być przyjazny a chciałbym, żeby od czasu do czasu można było trochę zatrząść i zejść nisko ;)

 

W takim razie powinien Tobie wystarczyć. Miałeś wcześniej innego suba ?

 

To czy S4 czy D4 to zależy jaki wzmacniacz masz/będziesz miał. 

S4 podłączysz prawie do każdego pieca w mostku

D4 spięty w 2ohm - nie każdy piec jest stabilny 2ohm w mostku

D4 podłączony w 2x4 ohm = potrzebujesz pieca 4 kannałowego

 

Wybór należy do Ciebie   :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...