Skocz do zawartości

Zakup z USA może ktoś planuje :) ?


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam pytanie do "obieżyświatów" :) - może ktoś w najbliższym czasie planuje coś kupić i sprowadzić jakieś graty, paczkę ze Stanów ? Mi potrzebny pewien drobiazg za parę zł i bardzo małych wymiarów :) Jak ktoś może pomóc, to bardzo proszę o kontakt na PW. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem niedawno sam myślałem o założeniu podobnego tematu ponieważ natrafiłem na sklep parts express, w którym znalazłem kilka fajnych przetworników za bardzo rozsądne pieniądze. Przykładowo, Swans B3N za nie całe 10$ :) Pomyślałem zatem o jakiejś zbiorowej paczce dzięki czemu koszt wysyłki się podzieli a co za tym idzie, zakupy będą bardziej opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie wychodzi na to, że trzeba by to zrobić na 2 rzuty - osoba prywatna w USA musiała by dokonać zakupu i wysłać dopiero do PL, inaczej płaci się podatek gdy wysyła podmiot, a i wartość przesyłki jest zdaje się określona. Radziłem już ten temat z Krystianem (Krisman). Możliwe, że coś przeoczyłem, więc jeżeli masz wiedzę w tym temacie, ew. coś poszukasz dokładniej jak to wygląda, to zachęcam, im więcej głów, tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a ktoś wie jak to jest z używanymi np głośnikami - też cło i podatek od pełnej wartości ?
Czy jak ktoś wyśle np jako gift to jest ok czy  niebardzo ?

 

"Gift" nie przejdzie.

Możesz zaś natomiast "zadeklarować" wartość i celnik uzna to albo nie... Jeśli będzie mu za nisko postara się wycenić z dostępnych zródeł (aukcje, google).

Generalnie zasada jest bardzo prosta... Albo paczka się ślizga, albo trzeba zapłacić, a sama odprawa na spedycji kosztuje często więcej niż cło.

Przy jakis tanich głośnikach średnio się kalkuluje dać po 10 dulków za głośnik a sama agencja celna dołoży ze stówkę za odprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Wam wkleję link do chińskiego portalu, na którym robię zakupy od dłuższego czasu. Ściągałem rzeczy za kilkaset $ i jeszcze cła nie płaciłem:

 

http://zoba.to/-/60nuj9/

 

Z cłem jest prosta sprawa - jeśli paczka z Chin idzie China Post lub NL post/singapure post jako list lub przesyłka polecona - nie trafia do żadnej agencji celnej, tylko do sortowni z urzędem celnym. Tam, w zależności od deklaracji albo trafia na cło, albo jest stęplowana jako dopuszczona do obrotu i tyle. Zwykle takie paczki są deklarowane jako gift od 5 do 30 dol wartości.

 

Ps. nie pokazujcie tego żonom/dziewczynom itd. Ciuchów tam w ch.., rzeczy do domu jeszcze więcej. Portal jest około 200 razy większy, niż allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

połowa butów - nike airmax itd na allegro to buty z aliexpress - zobacz sobie na czasy dostawy tych butów... przedsiębiorcze polaczki robią to tak:

1. zakłada konto na allegro i wystawia buty z czasem wysyłki 10-30 dni. w lokalizacji wpisuje Internet albo Chiny.

2. nieświadomy konsument kupuje buty u takiego typa bo cena jest zachęcająca

3. polaczek kupuje buty u chińczyka na ali, a jako adres podaje adres konsumenta z allegro

4. konsument z allegro albo dostaje paczkę albo list z urzędu celnego z wezwaniem do ujawnienia zawartości paczki.

5. przedsiębiorczy polaczek przestaje odpowiadać na wiadomości. W miedzy czasie otwiera kolejne konto.

 

i tak się koło zamyka...

 

Na ali jest od cholery podjebek ciuchów i innych rzeczy. Możesz sobie kupić samsung galaxy s5 za 120 dolarów :D 1/10 ajfonów na allegro jest z ali i mają androida zamiast ios :)

 

 

ja tam kupuję rzeczy, które w PL już są i są w kosmicznych cenach. Np. ostatnio kupiłem za 2$ 30 SZT kołeczków do tapicerki... tak 30 SZT. W PL te same kołeczki - w tych samych torebkach z chińskim logo za szt kosztuje około 3,5 PLN. ZA SZTUKĘ!

O elektronice nie wspomnę. Kupowałem pewne moduły elektroniczne. W Polsce 150 PLN/szt. W Chinach znalazłem za 5,5$/SZT. Chińczyk napisał, że jeśli wezmę 100 SZT to zejdzie mi do 3$/SZT. Przy 10000 SZT cena to 1,5$/SZT. Teraz policz, jaką marżę miał Polak... I ile obecnie oszczędzam :)

Oczywiście, trzeba uważać na pod*ebki. No ale od tego jest pierwsze zamówienie czy np. fora o tej tematyce, aby znaleźć odpowiedniego sprzedawcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Nawiązując do zakupów w USA:

http://www.onlinecarstereo.com/products/18/Car_Subwoofers/Component_Car_Subwoofers.aspx?RowIndex=0&ipp=50&

...zawsze coś innego niż w naszych sklepach :)

 

http://zosia5.samosia.pl/eabf8cab275323ada13bf950635f3339/pobrane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...