Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa do PC


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Myślę nad zmianą mojej obecnej karty dźwiękowej ( X-Fi Music Gold po modyfikacjach ). Ma ona być źródłem dla wzmacniacza/wzmacniaczy CA zasilających monitory DIY w układzie 2.0, ewentualnie 2.1

Interesują mnie praktycznie tylko używki, chyba że nowa w odpowiadającej cenie jakaś będzie, ale w to wątpię. Cenowo im taniej, tym lepiej, ale wątpię, że poniżej 250zł coś będzie krokiem na przód do tego co już mam. Tak więc pułap cenowy w granicy którego oscyluję, to te 250zł, ale do 300zł z bólem mogę dać ( sporo wydatków, a i święta wielkimi krokami się zbliżają ).

 

ASUS Xonar DS i DG odpadają, bo to krok w tył. D1 kiedyś miałem, ale pod innym sprzętem i mam spore wątpliwości, czy Xonar DX, lub D1 były by to krokiem w przód. Miałem też kiedyś na jakiś czas ECHO Mia, ale raz że nie ta granica cenowa i ciężko dostępna.

 

Zastanawiam się nad Audiotrak, ESI ( to praktycznie to samo ) i modelami Prodigy, czy MAYA

Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi kartami, to prosił bym o wypowiedzenie się na temat, lub jeżeli jest coś dobrego w podanych granicach cenowych, to będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o zewnętrznym DAC - np. Audinst HUD-mini/MX-1 ?  :wink:

 

Używałem Xonara DX w kompie stacjonarnym, a obecnie mam właśnie MX-1 Audinsta, muzyka z laptopa - DAC brzmi zdecydowanie lepiej niż DX Asusa  :ok:

popieram, sam używam w lapku, w stacjonarze mam Prodigy HD2 Advance DE, ale Audinsta też czasami podpinam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smisnykolo, stronę znam. Wcześniejsze zestawienie głośników znam dobrze, bo miałem do czynienia z kilkoma zestawami tam zawartymi ( od 2.0 do 5.1 ) i zgadzam się z zawartymi opiniami w zestawieniu ( ws. zestawów głośnikowych ).

 

Wszystko fajnie, ale AMI SC808 ( nad nią myślałem i bym był zdecydowany, ale cena nowej i brak na rynku wtórnym ), Audinst itp. wychodzą także poza pułap cenowy.

E-MU znam i mieściła by się ( pewne modele ) w cenie, ale nie wiem jak to się ma do sprawdzonych kart w podobnej cenie ( np. Audiotrak Prodigy HD, czy MAYA )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem Audiotrak Prodigy HD jest to karta która w serii nie powala na standardowym opampie, co nie czyni jej gorszą, bo można samemu zmieniać opampy i dostosować ją do swoich potrzeb, aczkolwiek trzeba brać uwagę że sam zakup karty plus kupno kilku opampów do przetestowania może nam zrobić cenę karty z wyższej półki.

swego czasu też rozważałem kupno karty/daca w tym budżecie, ale podobnie stwierdziłem że te asusy to jakoś niekoniecznie, te daci też, trzeba by było zainwestować więcej grosza, dobrze że ogarnąłem że mój amplituner ma optyczne i w komputerze mam wyjście optyczne spiąłem to i jest elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-5szt różnych opampów mam. Te wymieniałam w moim X-fi, tak więc coś już przyzwoitego na start by było ;) ,ale już co innego zakrząta moją głowę niż Audiotrak

Dzisiaj miałem możliwość pożyczenia i wpięcia XONAR-a D1 i w porównaniu z moim X-Fi zamiana była by nie opłacalna.

 

Obecnie na allegro w bardzo dobrej cenie jest ESI Julia ( odwracana część PCB karty do zastosowań konsumenckich, lub nie ). Jednakże zastanawiam się też nad DAC-iem i tutaj korci mnie własne wykonanie z wytrawieniem płytki ( według gotowych projektów z własnym projektem w EAGLE ). Moja karta może ( bez zewnętrznego rozszerzenia ) wypluć sygnał cyfrowy S/PDIF ( bez opytka ). Ewentualnie Lampucera z zasilaniem dostępna jest ma allegro, ale wolę sam coś podłubać nawet kosztem ogólnej ceny ( nie wszystko muszę też kupić na raz z podzespołów, co jest plusem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak MAYA odpadła wcześniej już z rywalizacji. ESI Julia dalej jest mile widziana, ale w rozsądnych pieniądzach. Tak to myślę nad DAC-iem Lampucera + ewentualna jej lampizacja

Na chwilę obecną zmienił się wzmacniacz na górze monitorów. Środki na źródło zostały przekierowane na inny cel i co z tego wyjdzie i ile na to pójdzie, będzie przesądzało o zakupie źródła i jego typu. Temat jak najbardziej jest aktualny, bo jak nie w tym, to może w przyszłym miesiącu będą fundusze.Tak czy inaczej chcę czegoś innego na źródle sygnału w moim PC wypróbować.

Jeżeli ktoś ma jakieś sugestie, to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Jeżeli Lampucera to tylko  maxi  i  modyfikowana . Z tego projektu można naprawdę sporo uzyskać i stosunek cena/ jakość  jest super.

Lampizacja to jedna z możliwości i całkiem fajna.

Ja posiadam autorską konstrukcje zrobioną na zamówienie -  wersje na trafach  Jensen JT-11P-1.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No i jak zwykle. Zastanawiałem się za długo i ESI Julia zniknęła, a już się zdecydowałem na jej zakup.

 

Jest teraz ale za droga... była niedawno za skromne 200...

 

Ogólnie temacik przerabiałem jakiś miesiąc temu nieco ponad szukając porządnego, jednak wewnętrznego źródła dzwięku do PC. Troszkę lekturki na AS poszło, z resztą odpowiedni temat wisi w dziale PC Audio. Suma sumarum miałem kartę ze stajni SB (X-Fi Platinum), której to nikt raczej na AS nie poleci = D Zdecydowałem się na zakup Julki, i czuję ogromną rożnicę względem SB... bez instalowania tony sterowników, poprawek i tych wszystkich ich fidżelizerów, podbić itd. Karta zapewne pazur może pokazać przy nagrywaniu dzwięku... niskiej latencji itd. fajna sprawa z odwracanymi wejsciami jak w Maya...przepinamy porty z dużych jack na RCA, w zależności od tego co jest potrzebne.

 

AIM SC808... jest recka na audiofanatyku, całkiem pozytywna... ale to raczej wielokanałowa konkurencja dla kart typu ST/STX.

 

Od siebie mogę polecić Julkę... naprawdę warto, w rozsądnej cenie. Ewentualnie bym pomyslał nad ciekawą alternatywą... M-Audio Audiophile 2496. Jest obecnie na balledro, a ostatnio ciężej ją dorwać niż Julkę. Była nawet za 300 z groszem nówka...


 

 


a coś z emu?

 

1212M jak się ustrzeli w dobrej cenie = D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na celowniku tą za 180zł

Tyle że moja X-Fi jest nieco zmodyfikowana, co dało dużą różnicę względem stockowego egzemplarza. Jakiś czas temu, kiedy nie wszytko było w mojej zrobione miałem okazję zapiąć takiego samego x-fi, ale bez zmian w karcie. Różnica spora w dźwięku była.

Co do dźwięku wielokanałowego, to nie widzę przeszkód. Ważne żeby była dobra, a i tak używał będę wyjścia 2.0

Jednakże AIM808 wychodzi poza budżet.

 

Julia z odwracanymi wejściami ma fajne rozwiązanie. Jak potrzeba sygnał zbalansowany to jack, a jak nie zbalansowany, to RCA

Wyjścia zbalansowane jestem w stanie wykorzystać, ale w najmniejszym stopniu nie zależy mi na nagrywaniu i niskich opóźnieniach.

 

Z kartami M-Audio nie miałem do czynienia. Muszę pogrzebać coś w sieci na jej temat i zasięgnąć opinii znajomego. Przerzucał parę kart bardziej nadających się do domowego studia. Miałem też okazję posłuchać przez jakiś czas u siebie ECHO Mia, ale wtedy na innych głośnikach niż obecnie.

Właśnie ten znajomy doradził mi w niższym budżecie ESI Julia jako dobrą kratę.

 

Szukając odpowiedniej karty dla siebie zawieszałem oko na EMU 1212, ale nic na jej temat w sumie nie szukałem, bo trochę mi nie po drodze, że są to dwie karty ( karta matka i karta córka ). Ciężko było by to upchnąć w mojego PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ktoś z forum ma doświadczenie w sprawach DACków ( zewnętrznych kart muzycznych)  na USB do kompa?

 

Chciałbym z PC zrobić źródło do domowego audio. Na ten cel mam powiedzmy 500zł

 

Używam Audinst Hud MX-1  :]

 

http://www.klub.audiostereo.pl/artykuly/usb-dac-audinst-hud-mx1-art43.html

http://audio.com.pl/testy/audinst-hud-mx1:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Nie jestem aż tak osłuchany, żęby nakreślić różnice. Mną kierowała chęć posiadania wejścia optycznego (oprócz wyjścia). Mx1 miałem niecały tydzień. Jako wzmacniacz słuchawkowy bardziej przypadł mi do gustu MX2 (oczywiście MX1 również można dostosować pod siebie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siema!

Pozwolę sobie podpiąć się do tematu gdyż też myślę nad zmianą dźwiękówki. U mnie jednak siedzi obecnie X-fi Xtreme Music a zamienić chcę na Audiotrak Prodigy 7.1e X-fi. Pytanie czy taka zamiana wniesie coś do mojego życia? Istotne jest to, że sygnał leci cyfrowo przez spdif do ampli Denon'a. Muzyka w stereo to 60% a filmy, pozostałe 40% (głównie DDL i DTS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już napisałeś o Audiotrak Prodigy 7.1e X-FI , to czy ktoś miał bezpośrednie porównanie tej karty z ESI Prodigy 7.1e X-F NRG ?
Jedyną znalezioną przeze mnie różnicą są inne kondensatory i op-ampy, plus to że ESI jest sporo tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...