Skocz do zawartości

Zaawansowane 2DIN - istnieje takie?


Oofol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma Ai-Net to już przeszłość w Alpine, teraz podniecają się HDMI tylko nie wiem po co, bo nawet sygnału Wideo się nie da puścić przez to HDMI, moje tylne monitory zrobiły się bezużyteczne.

 

No własnie. I tak męczę się z tym szajsem, które ma 10% funkcjonalności pierwszego lepszego chińczyka na androidzie za 20% ceny 910ki  :(

No trudno  :zalamany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Poradzicie?

 

Głośniki Morel Maximo 6.2

 

Koniecznie 2DIN i zastanawiam się nad dwoma opcjami:

1. Alpine Cde-W296BT 

2. Kenwood DDX-4017BT

 

Czy lepiej zbajerowanego Kenwooda? Czy jednak Alpine?

I tak telefon będzie po BT podłączony do zestawu więc nie zależy mi aż tak na kolorowym ekranie, bo navi czy połączenia będą szły przez fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine jest dużo lepsze niż ten Kenwood, ba ten kenwood gra gorzej niż fabryczne radio ze skody roomster. Nie polecam tego radia, gra sucho, twardym basem, wokal jak dla mnie jest sztuczny, metaliczny. Do tego jest bardzo wolne, wszystko trwa, zmiana stacji trwa dobre 3-4 sekundy. O szukaniu piosenek po USB już nie wspomnę. Jakość połączeń po BT też zostawia sporo do życzenia.

Bajery to ma Alpine, są czasy, są zwrotnice aktywne, 9-parametrowy equalizer. Bierz Alpine, jakbym wiedział jaki ten kenwood jest to bym go w życiu nie wpakował ojcu do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine jest dużo lepsze niż ten Kenwood, ba ten kenwood gra gorzej niż fabryczne radio ze skody roomster. Nie polecam tego radia, gra sucho, twardym basem, wokal jak dla mnie jest sztuczny, metaliczny. Do tego jest bardzo wolne, wszystko trwa, zmiana stacji trwa dobre 3-4 sekundy. O szukaniu piosenek po USB już nie wspomnę. Jakość połączeń po BT też zostawia sporo do życzenia.

Bajery to ma Alpine, są czasy, są zwrotnice aktywne, 9-parametrowy equalizer. Bierz Alpine, jakbym wiedział jaki ten kenwood jest to bym go w życiu nie wpakował ojcu do samochodu.

Tak też podejrzewałem, choć sprzedawca oczywiście mówił, że to ta sama klasa sprzętu :-)

Dzięki za konkret :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak, wiem SONY, ale nie zabijajcie

 

Nie zaznaczyłeś czy będziesz montował wzmacniacz ...jeśli nie, to nie wiem czy wiesz ale ten Soniak ma na pokładzie cyfrowy wzmacniacz 2x mocniejszy niż reszta radyjek które tu są wymienione, ba do niego da się jako tylne głośniki podłączyć w MOSTKU subwoofer  i co ważne, świetnie taki system zasuwa!!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie, to nie wiem czy wiesz ale ten Soniak ma na pokładzie cyfrowy wzmacniacz 2x mocniejszy niż reszta radyjek które tu są wymienione, ba do niego da się jako tylne głośniki podłączyć w MOSTKU subwoofer  i co ważne, świetnie taki system zasuwa!!! ;)

Potwierdzam byłem chyba jednym z pierwszych które wybrało te radio tyle że mam 1din. I jak dla mnie to wystarczająco. Jak wyżej przód morel maximo i malutki sub. I jest bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie, to nie wiem czy wiesz ale ten Soniak ma na pokładzie cyfrowy wzmacniacz 2x mocniejszy niż reszta radyjek które tu są wymienione, ba do niego da się jako tylne głośniki podłączyć w MOSTKU subwoofer  i co ważne, świetnie taki system zasuwa!!! ;)

Potwierdzam byłem chyba jednym z pierwszych które wybrało te radio tyle że mam 1din. I jak dla mnie to wystarczająco. Jak wyżej przód morel maximo i malutki sub. I jest bajka

no wiem, już czytałem :-)

Nie chce wzmaka z uwagi na to, że jak zwykle się napalam a później zmieniam auto a tego już nie odzyskam w cenie a nie chce mi się za każdym razem wybebeszać auta. A takie radio łatwiej później zabrać.

Będą wygłuszone drzwi oraz głośniki morele maximo na przodzie - wszystko to już czeka na montaż.

Do tego pewnie fajnie mocniejsze radio (przyszłościowo może jakiś sub) ale na forach CA zwykle mówią, że SONY to mruga, błyszczy ale nie gra. Stąd też moje poszukiwania, wątpliwości i pytania :-)

Mimo wszystko chciałby, żeby jakoś to grało. Może nie jestem purystą i audiofilem ale jednak grać musi fajnie :-)

Pioneer sporo tańszy a też ma czasy i aktywną zwrotkę. Na pewno będzie grać inaczej. Jednym i drugim jest czym się pobawić. Ja bym i tak wziął Alpine.

o kolega po sąsiedzku z Kaszub, ja jestem z okolic Kartuz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

 

Witam :-) Czy ktoś miał do czynienia z Pioneerem FH-X730BT i może się wypowiedzieć na jego temat?

Waham się pomiędzy nim a Alpine Cde-W296BT, alpine sporo droższy ale i nie czyta flaca. System zrobiony, potrzebuję jednostki obowiazkowo 2DIN, nie potrzebuje wodotryskow. Skłaniam się ku pioneerowi, ale może ktoś coś podpowie :-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowanego Pionka X730BT w Alfie Mito w miejsce oryginalnego radia (Blaupunkt OEM)

Jestem jeszcze na etapie przejściowym instalacji. 

Pierwszy etap to było podłączenie tego pionka do fabrycznych głośników. Jeśli chodzi o brzmienie, to nie było zachwycającej zmiany. Było czuć trochę większą moc, ale główne zalety płynęły z możłiwości odcięcia dołu na zwrotnicy i czasów. Słucha głównie muzyki płynącej z iPhona po cyfrowym połączeniu, a źródłem dźwięku jest Tidal Premium, czyli z jakością źródła nie powinno być kłopotów.

Dwie rzeczy mam nieoryginalne i obie generują problemy. 

1) nieoryginalny mikrofon do połączeń bluetooth - niestety mam jakiś tani, ze złączem 3,5mm, który podłączony jest przez przejściówkę na 2,5mm i zdarza mu się wysuwać ze złącza, przez co trzeba wkłać paluchy z tyłu pionka i go dociskać. Docelowo chciałbym wykorzystać oryginalny mic, który jest w tym aucie (firmowy zestaw blue&me)

2) przejściówka do połączenia anteny. oryginalne złącze anteny w tym samochodzie jest inne niż w Pioneerze. Dlatego antena podłączona jest przez przejściówkę. Radio odbiera kiepsko, słychać tylko najsilniejsze stacje. Mam nadzieje, że to problem tej przejściówki i problem zniknie, jak ją wymienię. Ja radia nie słucham za często. 

 

Drugim etapem było wygłuszenie drzwi i zainstalowanie nowych głośników. Drzwi wygłuszyłem w środku matą butylową 2,5mm i zakleiłem nią wszystkie otwory od strony platikowego poszycia. Dodatkowo poszycie przez założeniem oklepiłem pianką 9mm. Nowe głośniki zainstalowałem na dystansach z MDF uszczelnionych silikonem. Głośniki to Morel Maximus V2. Tweetery w słupku. Polowałem na coś lepszego, ale nie znalazłem nic ciekawego, a nie chciałem dłużej czekać. Swoją drogą ciekawe byłoby porównanie tych głośników z DLS RS6.2 albo wyższymi modelami Morel.

W tym momencie mam to podłączone do wzmacniacza wbudowanego Pionka. Zasilanie radia jest niestety oryginalne. Głośniki te nie mają zwrotnic, a tylko filtry (cewka przy wooferze i kondzio przy tweeterze). W tym momencie mam to tak podłączone. 

Po wygłuszeniu drzwi i zainstalowaniu nowych głośników różnica jest bardzo duża. Wreszcze coś słychać - pojawiły się wokale. Ale mimo, że te głośniki mają dużą skuteczność (94dB) to nie da się tego słuchać głośniej, jak pojawia się bas. Wszystko się zlewa w jakąś papkę. 

W samochodzie mam teraz wszystko wybebeszone, bo wygłuszam go całego i przeciągam kablem do wzmacniaczy do bagażnika, więc mam jeszcze dużo pracy, ale może jutro, pojutrze podłącze głośniki w trybie Network i skorzystam z wbudowanej w Pionka zwrotnicy aktywnej. Wywale podłączenie przez te filtry. Jestem ciekaw, czy to zagra lepiej, ale docelowym etapem będzie podłączenie przodu przez wzmacniacz (mam DLS RA40) i dodatkowo suba przez monoblocka (mam Alpine 1kW, ale nie pamietam modelu). Pionek ma wyjście PreOut 2V. Suby mam dwa, ale raczej są przechodzone, wiec kupię coś nowego. 

Specjalnie rozdzieliłem to na etapy, bo chciałbym zobaczyć jak zmienia się dźwięk. Lubię eksperymenty. Docelowo będę też wszystko zasilać z drugiego małego akumulatora łączonego z głównym dopiero po włączeniu ładowania. Bo strasznie mnie wkurza wyłączanie się wszystkiego przy zapalaniu auta i będzie mogło to trochę pograć na postoju bez obaw, że potem nie ruszę. 

 

Jeśli chodzi o samą obsługę radia, wygląd to nic mnie tam nie zachwyciło, ale też nie ma jakiś wkurzających rzeczy. Bardzo fajnie, że jest aplikacja ARC, przez którą można w smartfonie zmieniać wszystkie ustawienia. Jakoś wykonania jest średnia. Wygląd wyświetlacza też jakby z innej epoki, ale to ma grać.I gra nie nastręczając problemów poza opisanymi powyżej. Nie wiem, jakby się sprawowało Alpine. Kiedyś miałem kilka modeli Alpine i zawsze chciałem sprawdzić Pionka, ale porównania bezpośredniego nie mam. Inne moja auta to BMW, a tam jest zupełnie inna bajka jeśli chodzi o dźwięk (radio, którego wymienić na aftermarket się nie da i bardzo specyficzny układ głośników) ale tam osiągałem dobre efekty na oryginalnym radiu (kodowanie na HiFi itp)

 

Reasumować jeszcze się nie da. Będę to wiedzieć, jak podłącze wszystko w trybie active przez wzmacniacz. Mam nadzieję, że wtedy będę zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro poczyniles już takie postępy w swojej instalacji, to na pewno różnica bedzie duża :-)

Czy ktoś ma porównanie Pionka FH-X730BT do popularnych alpin (92,193 itp) bądź kenwooda bt53u?

Najgorsze to, że nie ma gdzie tego posłuchać przed zakupem.

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze to, że nie ma gdzie tego posłuchać przed zakupem.

To było trudne do wykonania. Typowe "ściany" radiami miały głośniki zamontowane w sposób w który i tak nie prowadził do usłyszenia niuansów brzmieniowych w poszczególnych modelach. 

A branża caraudio teraz to nisza. Firmy zarabiają praktycznie tylko na montażu, na bardizej skąplikowanych instalacjach, na wygłuszniu, Handel sprzętem się nie opłaca. Natrudziłbyś się organizując klientowi odsłuch różnych modeli na dobrze zainstalowanych głośnikach, a klient powie "zastanowie się", a ze zdobytą wiedzą uderzy na Ceneo albo Allegro. 

 

Jeśli chodzi o Pionka 730BT to jeśli chodzi o kolejne rzeczy:

drażni mnie

- opóźnienie około 2s przy odsłuchu (zarówno po kablu lighting, jak i BT). Oczywiście po AUX jest bez opóźnienia, ale...

- automatyczne włączanie się radia po rozłączenia połączenia kablowego z telefon i radio próbuje się połączyć przez BT

- "twarde przyciski" 

 

podoba mi się

- mnogość ustawień i ustawianie wszystkiego przez aplikację ARC jest bardzo wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego samego pionka i faktycznie opóźnienie ma, ale to przez dsp.

W przyciskach mnie najbardziej denerwuje pokrętło które łatwo kliknąć i zamiast zmienić głośność to łazi po ustawieniach. 

Jakościowo dźwięk spoko, dużo ustawień, pod samą końcówką radia czuć że jest sporo więcej mocy niż pod ori radiem, w sobotę spróbuje podłączyć wzmak DLSa to powinien być spory przeskok (mam nadzieje :D). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżetowy DLS CA20, brzmienie super i przeskok radio vs wzmak ogromny (z morelami maximo).

W sumie nie wiem jak z tym opóźnieniem, po kablu usb, blutufie czy penku usb radio przetwarza sobie samo sygnał z auxa nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się do tematu. Przymierzam się do stacji 2din pioneera, najpewniej będzie to z5100DAB. Jako że auto jest elektryczne chciałbym ograniczyć ilość "odbiorników prądu", dlatego też przód chciałem pociągnąć z końcówki radia tyle że w trybie network mode, czyli dwa kanały na wysokie pozostałe dwa na midy a do subwoofera będzie mały wzmak. Zanim zacznę rzezać instalację w aucie chciałbym poznać opinie użytkowników. Czy ktoś z forumowiczów miał okazję robić odsłuchy na takim połączeniu i na jakich głośnikach? Nie zależy mi oczywiście na mocy tylko na poprawnym brzmieniu.  W poprzednim aucie mam zestaw AD t100+ w60 pod helixem hxa400, na ich ori zwrotce, bez mostka, czyli ok 60W na kanał i to mi w zupełności wystarczało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...