facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

Zaawansowane 2DIN - istnieje takie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
101 odpowiedzi w tym temacie

#21 Oofol

Oofol
  • Użytkownik
  • 169 postów

Napisano 18 listopad 2014 - 19:45

Odpuszczam jednak 2DIN.. NIe znalazlem niczego co by mi odpowiadalo..

CZ702/ Rainbow Germanium/ Vifa XT25SC90-04/ PS201T/ PS501F/ Eton Move M12/ Eton PA2802

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#22 sergio

sergio
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 14:42

Odpuszczam jednak 2DIN

Ja jeszcze nie :)

Przeglądają różne fora na temat Alpine IVA-W502/505  wyczytałem że na pewno po optyku nie pójdzie i-pod i usb.

Ale podobno na tym wynalazku-kablu optyczny od Alpine nie jest tak wesoło.Ze nie jest to czysty sygnał i po drodze jest "DAC"

Czy jest ktoś co przerabiał ten temat?

#23 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 14:57

Ale podobno na tym wynalazku-kablu optyczny od Alpine nie jest tak wesoło.Ze nie jest to czysty sygnał i po drodze jest "DAC"

Czy możesz podać źródło tego rodzaju opinii , bo sam sobie tego nie wymyśliłeś .

Byle do przodu

#24 sergio

sergio
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:40

Tu link do forum http://www.tuningfor...hp?f=8&t=111223

Ale spotkałem się też na jakimś forum obcojęzycznym z taką samą tezą w związku z tą przejściówką od alpine a brakiem toslink.

#25 jaco76

jaco76
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 15:49

Czyli kolega Coobah do tablicy? - bo to jego "podobno" :D

Stilon: Alpine INA 910 + iphone6s Apple Musik Premium - JL Audio ZR 100 CT tweeter, ZR crossover,  Stilo midwoofer  + Sony XM 3046, Rockford P3s10 w 11l. + Sony XM 5026

W drugim poki co gra 20V :)

HA : Iphone 6s Apple Musik Premium ----> Airport Express 2008  ---> Kimbre Timbre-->Marantz PM 8000 (MaxMod) ---> AudioQuest Type 4 --->Cyrus Mission 781 + REL T5 :)))))))

#26 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 30 styczeń 2015 - 23:49

Ze nie jest to czysty sygnał i po drodze jest "DAC"

Czyli kolega Coobah do tablicy? - bo to jego "podobno" :D

Jak długo jeszcze mozna uzywać pojęć , bez najmniejszej próby zrozumienia ich istoty .

DAC

http://pl.wikipedia....frowo-analogowy

Byle do przodu

#27 sergio

sergio
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 01:11

Próba podjęcia zrozumienia ich istoty została podjęta przed zadaniem mojego pytania,i zaspokojona w stopni satysfakcjonującym.

Ale ja prosiłem o odpowiedz czy owe zjawisko występuje na linii toru w/w radia do procesora,bo tego już nie wyczytałem w wikipedii.

#28 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 10:06

Próba podjęcia zrozumienia ich istoty została podjęta przed zadaniem mojego pytania,i zaspokojona w stopni satysfakcjonującym.

No nic .

Byle do przodu

#29 jaco76

jaco76
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 11:25

Ja sobie przeczytalem jeszcze o zlaczu spdif w wikipedii. I tak mocno uogolniajac wychodzi mi ze jesli do procesora wchodzi sygnal cyfrowy (koniec kabla kwe-610a) to z nawet najbardziej fikusnego zlacza w stacji tez powinien wychodzic sygnal cyfrowy. No chyba ze w tym kablu jest urzadzenie zamieniajace sygnal analogowy obrabiony przez dac jednostki na sygnal cyfrowy spowrotem.

Ewentualnie musialby DAC jednostki obrobic sygnal cyfrowy na analogowy a nastepnie ten analogowy znowu na cyfrowy by wpuscic w kabel do proca co byloby deko nielogiczne.

Stilon: Alpine INA 910 + iphone6s Apple Musik Premium - JL Audio ZR 100 CT tweeter, ZR crossover,  Stilo midwoofer  + Sony XM 3046, Rockford P3s10 w 11l. + Sony XM 5026

HA : Iphone 6s Apple Musik Premium ----> Airport Express 2008  ---> Kimbre Timbre-->Marantz PM 8000 (MaxMod) ---> AudioQuest Type 4 --->Cyrus Mission 781 + REL T5 :)))))))

#30 sergio

sergio
  • Użytkownik
  • 74 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 11:45

. No chyba ze w tym kablu jest urzadzenie zamieniajace sygnal analogowy obrabiony przez dac jednostki na sygnal cyfrowy spowrotem.

Ewentualnie musialby DAC jednostki obrobic sygnal cyfrowy na analogowy a nastepnie ten analogowy znowu na cyfrowy by wpuscic w kabel do proca

No i taką teorie właśnie  tworzą ludzie na innych forach.I prosiłem o jej obalenie lub potwierdzenie.

Ale krótka odpowiedz tak czy nie osób które mają taką wiedzę,czy takie zjawisko występuje w w/w radiu-złączu  była by pewnie za trudna.I łatwiej toczyć zbędną dyskusje

#31 nakamichi

nakamichi
  • Użytkownik
  • 4648 postów

Napisano 31 styczeń 2015 - 20:27

No i taką teorie właśnie tworzą ludzie na innych forach.I prosiłem o jej obalenie lub potwierdzenie.

Ale krótka odpowiedz tak czy nie osób które mają taką wiedzę,czy takie zjawisko występuje w w/w radiu-złączu była by pewnie za trudna.I łatwiej toczyć zbędną dyskusje

Sergio , nie masz wrażenia , ze zbędne dyskusje i sztuczne problemy tworzą właśnie ludzie o nikłej wiedzy na podstawie kształtu kręgów na wodzie , czy podobnych znaków objawionych .

Ale wystarczy chwila logiki aby po takich teoriach spuścić wodę jak po innej zawartości , czemu służył załaczony link .

:)

Byle do przodu

#32 D4vid

D4vid
  • Użytkownik
  • 2 postów

Napisano 08 luty 2015 - 10:20

A co myslicie o pioneer avic f910 bt ?

#33 leonek

leonek
  • Użytkownik
  • 259 postów

Napisano 15 luty 2015 - 17:46

Alpine ostatnio wypuścił CDE-W296BT, zastanawiam się nad zakupem, słuchał już ktoś tego?

Pjonier 2din, Ałna 100000W, tuba Blaupunkta.

#34 Jankus

Jankus
  • Użytkownik
  • 1189 postów

Napisano 20 luty 2015 - 11:04

To jest zupełna nowość. Pół roku temu go jeszcze nie było. Trzeba będzie trochę poczekać na opinie. Jak na 2-din to dosłownie biały kruk. Nie widziałem wcześniej 2 din z aktywną zwrotką. Ja bym na twoim miejscu zaryzykował. Jak by się pojawił pół roku wcześniej, to pewnie kupiłbym w ciemno jego wersję 1 din CDE-195.

Passat: CDE-W296BT -> Genesis 4 Channel -> Focal K2P, SS D3004(krótki) -> Alpine PDX 1.1000 -> 2x JL 12W6 CL

#35 jaco76

jaco76
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 29 marzec 2015 - 23:02

I jak testowal ktos juz cos z duetu cde 195/296 i moze cos napisac?

#36 zielin

zielin
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 10:06

Siemka :) przylącze sie do tematu, poszukuje radyjka 2DIN do mojego golfa4. Nie musi być jakieś mocno rozbudowane. Chodzi mi głowie aby miało usb, dobry jakosciowo dotyk oraz dobra navi. Przedzial cenowy 1000-1500. Dzieki :)

#37 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10813 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 10:27

Juz widac ze nawet tego tematu nie czytales ...wpisz w szukajke "2 din" , " gms" .
nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#38 matt79

matt79
  • Użytkownik
  • 136 postów

Napisano 02 maj 2015 - 09:16

Witam 

A miał ktoś do czynienia z Pioneer'em AVH-X2700BT ?. Wygląda na to, że ma i zwrotę i czasy. a i cenowo nie zabija.... Testował ktoś ?.

Pzdr

#39 Pawka87

Pawka87
  • Użytkownik
  • 3 postów

Napisano 28 maj 2015 - 11:22

Chłopaki poratujcie... nigdzie nie mogę nic znaleźć w necie, czytałem o renderingu itd itp na google ale nie pomogło mi to w niczym. Od paru dni mam radyjko 2din CLARION Clarion VX401E specyfikacja: http://nawigacje.com...2din-p-420.html , powrzucałem sobie filmiki na usb, pozmieniałem filmiki z kompa na format avi bo mp4 nie chciało czytać. Od dwóch dni latam do auta co chwile i konwertuje filmy na różne rozdzielczości i albo mam informacje: hd is not suported albo cośw stylu, że nie może filmu odpalić co oznacza chyba za duży format, albo jak lecą filmiki to mam od dołu i od góry czarne paski, które wiadomo pomniejszają obraz. Co zrobić, żeby pozbyć się tych pasków tak, żeby film leciał na całym wyświetlaczu.

Tak to wygląda:

Don50b7.jpg

#40 TomoMadej

TomoMadej

Tomek

• SCA Team
  • 5163 postów

Napisano 28 maj 2015 - 11:41

A co mówi instrukcja na temat odtwarzanych plików wideo?

### Piszę poprawnie po polsku. ###

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych