Skocz do zawartości

Zaawansowane 2DIN - istnieje takie?


Oofol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Podepnę się do tematu. Co proponujecie jeśli chodzi o stację 2DIN bez czasów itp. do której warto podpiąć procka H800? Oczywiście piorytetem jest tu jakość brzmienia.

 

Obojetnie jaka z optykiem, jakosc brzmienia pozostaw prockowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kewnood z serii DNX 

 

Ja przerabiałem modele: DNX-7260BT, DNX-8220BT i obecnie DNX-7240BT

 

Brzmieniowo grają naprawdę na wysokim poziomie, napewno lepiej niż Alpine IVA-W202R, IVA-W502R, IVA-W520R

 

Kenwood posiada dużo więcej ustawień do dźwięku, w alpinie masz tylko bass/treble moc subwoofera i koniec. poza tym jak wszystkie alpine brak cięcia na subwoofer

 

Kenwood ma filtry LO/HI + zwrotnica na subwoofer

Kenwood ma bardziej rozbudowany equalizer minimum 5 pasmowy a w wyższych modelach masz 13 pasm ( dnx8220BT )

Kenwood ma możliwość wprowadzenia odległości głośników od słuchacza w centymetrach

 

Miałem w/w modele podpięte w aucie więc wiem co piszę.

Dodatkowym atutem w Kenwoodach jest zdejmowany przedni panel ( w nowszych modelach od DNX-7260BT )

 

Na dniach będę testował jednostkę Clarion VX709E - zobaczymy jak wypadnie na tle w/w modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kewnood z serii DNX 

 

Ja przerabiałem modele: DNX-7260BT, DNX-8220BT i obecnie DNX-7240BT

 

Brzmieniowo grają naprawdę na wysokim poziomie, napewno lepiej niż Alpine IVA-W202R, IVA-W502R, IVA-W520R

 

Kenwood posiada dużo więcej ustawień do dźwięku, w alpinie masz tylko bass/treble moc subwoofera i koniec. poza tym jak wszystkie alpine brak cięcia na subwoofer

 

Kenwood ma filtry LO/HI + zwrotnica na subwoofer

Kenwood ma bardziej rozbudowany equalizer minimum 5 pasmowy a w wyższych modelach masz 13 pasm ( dnx8220BT )

Kenwood ma możliwość wprowadzenia odległości głośników od słuchacza w centymetrach

 

Miałem w/w modele podpięte w aucie więc wiem co piszę.

Dodatkowym atutem w Kenwoodach jest zdejmowany przedni panel ( w nowszych modelach od DNX-7260BT )

 

Na dniach będę testował jednostkę Clarion VX709E - zobaczymy jak wypadnie na tle w/w modeli.

Mam u siebie na chwile obecną Kenwood DNX-9280BT,a przed nim był DNX-7260BT i powiem tak teraźniejszy jest lepszy pod względem jakości dźwięku oraz możliwości ustawień, a cały ściągany panel jest "miodzio" tylko ma jedną wadę mieści się do kieszeni w spodniach ale "bojówkach" albo do plecaka.

 

To nie jest mój pierwszy Kenwood i myślę że nie ostatni :)

 

Miałem w lato zmieniać na 9210 lub 9230 ale jak zobaczyłem że aktualizacja map odbywa sie tylko przez kartę SD do odpuściłem bo ja to robię przez komputer i na razie 9280 zostaje chyba na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co przez komputer, wrzucasz na kartę SD gotowca odblokowanego z Garminem, w ustawieniach navi wybierasz nowszą bazę map z SD i już masz nowe mapy, bez zgrywania przez kompa. Ja bynajmniej tak robiłem jak miałem 7260, 7280 i 521VBT. W 9210 i nowszych robisz tak samo poprzez SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie do kompletu pirackie płyty Ci zarekwiruje

 

W mojej okolicy, podczas rutynowych zatrzymań przez długi okres czasu, jak zobaczyli radio z którego wystaje pendrive, zostawał on zatrzymywany do sprawdzenia w podejrzeniu o pirackie kopie piosenek znajdujących się na nim :P ostatnio sobie odpuścili takie akcje, a przynajmniej nie słyszałem.

Tak samo, jak nie słyszałem jeszcze nigdy, żeby komuś kontrolowano legalność map w navi. Owszem, słyszałem, że gdzieś tam w kraju to 'robią' ale nigdy nikt nigdzie z moich znajomych, ja z resztą na długich trasach też niejednokrotnie kontrole miałem a navi pod szybą, tudzież telefon z navi. Nigdy nawet nie padło pytanie 'czy ma pan legalne mapy', pomimo, że w telefonie takowe mam...

 

Poza tym, do sprawdzenia mapy musieli by zarekwirować urządzenie. Urządzenie musieli by wymontować z auta. W celu wymontowania radia, auto musieli by również zarekwirować, bo żadnemu policjantowi z drogówki nie pozwoliłbym na grzebanie w moim aucie i wyciąganie radia, jeśli miałbym z navi. Żeby auto zarekwirować musiano by je sholować, ponieważ żaden policjant nie ma prawa takim zarekwirowanym autem się poruszać. Po sholowaniu auta musiano by radio wymontować przez 'techników' nie uszkadzając pojazdu, bo wtedy można ich skarżyć. Po wymontowaniu musieli by wysłać do producenta nawigacji celem zweryfikowania legalności. W przypadku np. Automapy licencja jest developerska. Producent musiał by znać dane właściciela radia, co już się gryzie z ustawą o ochronie danych osobowych, celem zweryfikowania tego czy jest on developerem, czy też zgrał sobie to od znajomego developera, itd. Do tego tona papierkologii, biurokracji, później skierowanie sprawy do sądu o ukaranie, za używanie mapy nielegalnej, o wartości 100 zł. Kara? Grzywna + odszkodowanie dla producenta wynoszące jakąśtam krotność wartości używanej licencji, czyli pewnie 500 zł, z czego budżet państwa zbytnio się nie wzbogaci, przez niską szkodliwość i znikomą wysokość grzywny...Wątpię, że komuś by się chciało w to bawić.

 

Może troszkę odbiegłem od głównego tematu, ale takie są moje przemyślenia i spostrzeżenia, podczas kilkuletniego użytkowania navi oraz pewnych kontaktach z policjantami (prywatnie i na służbie w ramach kontroli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

 

 


Odpuszczam jednak 2DIN

Ja jeszcze nie :)

Przeglądają różne fora na temat Alpine IVA-W502/505  wyczytałem że na pewno po optyku nie pójdzie i-pod i usb.

Ale podobno na tym wynalazku-kablu optyczny od Alpine nie jest tak wesoło.Ze nie jest to czysty sygnał i po drodze jest "DAC"

Czy jest ktoś co przerabiał ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...