Skocz do zawartości

ALPINE CDE-178BT opinie


Gość pietrek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Cześć

 

Ja miałem 9835 i obecnie jeżdżę na 178Bt.

Mega różnicy nie odczułem, jak dla mnie ciut bardziej suchy bas i leciutko słabiej wykończona góra (ale tylko przy wsłuchiwaniu się na postoju, w trakcie jazdy raczej nie usłyszysz różnic).

W mojej opinii bardzo fajne radyjko w rozsądnej cenie.

WAŻNE! Nie ma na pokładzie zwrotki, są tylko podstawowe filtry HPF, LPF i czasy.

 

PS. Jest tu na forum taki jeden co trochę ugrał na tej Alpince, może też dorzuci swoje 3 grosze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Takie clarki CZ702/3 czy pionki 80prs mogą się schować. Alpine 178 za 999,- PLN gra lepiej.

 

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że śmiało można go porównywać CDA-9835 czy 9855, a już na pewno jest to najlepsze radio Alpine od czasów 9855.

 

W zasadzie zgadzam się z tym co napisał rookie1984 na temat porównania z 9835. :)

 

Dla większości minusem będzie pewnie brak aktywki.

Dla mnie plus, bo aktywka w radyjkach za około 1000,- PLN i tak jest do bani. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to radio zagrało zupełnie inaczej niż Clarion 788 - fajniejszy kick, góra bardziej otwarta ( oczywiście nic nie ostrząca , za to odpowiada złe ukierunkowanie , złe cięcie/ strojenie jak i sam charakter głośników) . Ma czasy, Filtry HPF/LPF do 24db/oktawę, Korektor parametryczny 9 zakresowy, ma gałkę ( mnie to bardziej się podoba niż dotyki czy przesuwniki) , szybka łączność z ipodem, telefonem,  wygląd też nie najgorszy, 4 kolory podświetlenia.

 

Jedyny minus to taki że nie czyta WAV-ów

 

Zagraniczna prasa też chwali i dobrze ocenia to radio : 

 

http://www.talkaudio.co.uk/index.php/index.html/_/reviews/source/alpine-cde-178bt-single-din-cd-tuner-with-bluet-r1531

 

http://www.avtozvuk.com/az/2013/08/050.htm

 

http://www.autoradio-test.org/alpine-cde-178bt-im-test/

 

Edit : Radio też bardzo dobrze działa, nawet program 3 świetnie odbiera w mieście jak i na trasie . 

 

wycinek pomiarów toru CD w/g Avtozvuk : 

 

  • lpine CDE-178BT, Spanner №1D12325
  • Tuner FM
  • Zakres CCIR
  • Czułość, mV 0,75
  • Przepustowość (-3 dB) 20 Hz - 15200
  • Stosunek S / N, 71,2 dBA
  • Wejście Aux
  • Przepustowość (-1 dB) 22 Hz - 22600
  • Odtwarzacz CD
  • Pasmo przenoszenia (20 Hz / 20 kHz), dB -0,5 / -0,3
  • Stosunek sygnał / szum, 109,5 dBA
  • Liniowość DAC (0 / -90 dB) dB +0 / -0.2
  • Poziom mocy liniowej, V 4,00
  • Sekcja audio
  • Moc wyjściowa RMS (THD = 1%) 15,9
  • CD-Radio
  • WHO
  • Alpine CDE-178BT
  • ILE
  • 11.450 rubli.
  • IT - PLUS
  • Głęboka integracja z smartfonów
  • Uczestniczy w sieci społecznej
  • Szeroki zakres regulacji dźwięku
  • Audiofilski dźwięk
  • BT transceiver
  • Mogą pracować z przyciskami na kierownicy
  • Rosyjski interfejs użytkownika
  • IT - minus
  • Nie czytaj WAV z USB
  • Jednym słowem ...
  • Zaledwie trzy kroki. Wszystko - do przodu
  • OCENA
  • Radio 9
  • CD 9
  • Wyposażony w 9
  • Ergonomia 8
  • CD dźwięk 9
  • MP3 Sound 9
  • Razem 8,83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam ponieważ tamto radio które kupiłem było niekompletne a do tego uszkodzone :( więc szukam dalej dźwięk z 9835 świetny już na samym ustawieniu FLAT róznica pomiędzy 86 kosmos. No ale niestety uszkodzone jeżeli było by ok nic innego bym niechciał bo sprzęt naprawdę kozak.

Właśnie jak z szybkością przeglądania pluków na USB bo w 117 to była masakra :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest nawet dwóch :)

 

Moje przeoczenie Jacku, przepraszam :) W sumie to po tym jak zobaczyłem radyjko u Ciebie postanowiłem poszukać egzemplarza dla siebie.

A jak to radio radzi sobie z odczytem większych pendrive? Możecie napisać jaka jest różnica między nim a Cda137BTi?

 

32GB łyka jak pelikan młode rybki.

 

137BTi ma jak dla mnie jedną przewagę, mianowicie wyświetlacz BioLite. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

32GB łyka jak pelikan młode rybki.

 

137BTi ma jak dla mnie jedną przewagę, mianowicie wyświetlacz BioLite.

A jakaś różnica w specyfikacji czy dźwięku jest? Czy trzeba dopłacić tylko za wyświetlacz i inny układ klawiszy? Jak patrzyłem na prezentację to żaden z dwóch modeli nie ma elektryczne opuszczanego panela?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yasica2, dnia 18 Wrze 2014 - 11:55, napisał:

jest nawet dwóch

 

Moje przeoczenie Jacku, przepraszam W sumie to po tym jak zobaczyłem radyjko u Ciebie postanowiłem poszukać egzemplarza dla siebie.

 

W sumie to trzech ; jest jeszcze Rob123, srebrna xsara picasso który w sobotę w klasie maxi będzie rywalizował z Pawłem_luk1  - bratobójczy pojedynek, heheh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

137BTi ma jak dla mnie jedną przewagę, mianowicie wyświetlacz BioLite. 

 

Czyli 178 brakuje tylko animacji czy BioLite jest czytelniejszy ?

Druga różnica to napięcie na USB w 137 to 500mA czyli dysku twardego nie podepniemy ale chyba z telefonem na Androidzie powinien współpracować i go ładować ?

 

 

Ktoś miał porównanie tych dwóch modeli jeżeli chodzi o jakość dzwięku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak.

Takie clarki CZ702/3 czy pionki 80prs mogą się schować. Alpine 178 za 999,- PLN gra lepiej.

 

Mogę zaryzykować stwierdzenie, że śmiało można go porównywać CDA-9835 czy 9855, a już na pewno jest to najlepsze radio Alpine od czasów 9855.

 

W zasadzie zgadzam się z tym co napisał rookie1984 na temat porównania z 9835. :)

 

Dla większości minusem będzie pewnie brak aktywki.

Dla mnie plus, bo aktywka w radyjkach za około 1000,- PLN i tak jest do bani. :P

 

 

  x2 

 

 

Dziś jeździłem autem z  178BT i szczerze mówiąc zaskoczył mnie barwą  spodziewałem się czegoś ostrego a tu łagodnie i ciepło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś różnica w specyfikacji czy dźwięku jest? Czy trzeba dopłacić tylko za wyświetlacz i inny układ klawiszy? Jak patrzyłem na prezentację to żaden z dwóch modeli nie ma elektryczne opuszczanego panela?

 

BioLite jest mega-czytelny. Animacje i tak sa gorsze niż w 9835 więc nie zawracam sobie nimi głowy.

Co do dźwięku to miałem styczność z 4 innymi Alpinami.

Osobiście miałem 7906R i 9835R - jeśli już to na plus wybijała się tylko stareńka 7906R. Ale całkiem możliwe, że jej wyższość uznaję przez sentyment, bezpośrednio nie miałem okazji porównać jej ze 178bt.

 Różnice między 9835,a 178Bt opisywałem wcześniej.

Słuchałem jeszcze 9851 i 9884, któr miał mój Braciak.

9851 takie trochę nijakie radio, niczym szczególnym się nie wyróżniało na tle serii CDA.

Natomiast 9884 to solidny "basowiec", różnica w tym zakresie w stosunku do 178 jest kolosalna. Na początku myślałem, że Braciak po swojemu pokręcił "korektorem" ale okazało się, że nie. Ten typ po prostu tak ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość pietrek86

Siemka :zdrowko:

Mam pytanie zakupiłem ostatnio Alpinkę 178BT i tu mam kilka pytań jak macie postawiane w swoich alpinach ustawienia dźwięku ?? Chodzi mi o cięcia i o ustawienie parametrów słupkowego jak źle napisałem proszę mnie poprawić :) chodzi mi o te 9 ustawień pokoleji niby ustawiłem wszystko ale nie wiem czy dobrze czy ustawienia na wzmacniaczu też trzeba jakoś konkretnie ustawiać .

 

Co do Alpiny jestem bardzo mile zaskoczony dźwiękiem góry nie ostrzy a dźwięk jest bez mała jak w alpinie 9835 :)  niechce już innego radia Miałem wcześniej Pioneera 80PRS i ze spokojnym sumieniem mogę napisać że pioneer wymięka przy tej alpine dzięwięk jest dużo lepszy niż w pionku góra nie ostrzy i bass jest dużo bardziej soczysty :) tak jak przystało na alpine.

Po podłączeniu już na standardowych ustawieniach głośniki zaczęły rzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pietrek86

spoko nie czepiaj się o pisownie popisz na tablecie będziesz wiedział o czym mówie i nie czepiaj się :) bo znowu to robisz :) zamiast się czepiać to napisz coś w temacie.

Pytam po to ponieważ może ustawienia kogoś innego podpasują mi bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...