Skocz do zawartości

OT o piecach SONY


boczuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do jednego dopiszę coś od siebie. XES został stworzony do referencyjnego zestawu i jego przestrzenność też inaczej się odnosi do reszty, bo jeden piec odpowiadał z jedną parę głośników , więc nie ma też co go tak ustawiać na piedestale. Mało tego jego cena jest prawie trzykrotnie wyższa niż inne produkty producenta.

 

Pamiętam kiedyś ktoś mi powiedział że jedyna rzecz jaka się podobała to atak z jakim gra system ... Z takich szybszych wrzutek co pamiętam to nawet naleśnik nie zrobił zbyt wielkiego wrażenia na sekcji subbasowej i potrafił zmusić go żeby naleśnik "wołal" cewką o litość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Z takich szybszych wrzutek co pamiętam to nawet naleśnik nie zrobił zbyt wielkiego wrażenia na sekcji subbasowej i potrafił zmusić go żeby naleśnik "wołal" cewką o litość.
Jeżeli chodzi o czerwonka to podtrzymuje, sekcje basową ma bardzo dobrą i "łoi" basem bardzo dobrze jak za kasiorę którą kosztuje. Jeżeli chodzi o wysokie tony, rewelacji może nie ma, chociaż w tej cenie to dobry klocek. Mam czerwonego 5ch i będzie teraz pędził cały system jak autko wreszcie wróci, chce go z Denonem zestawić na wysokich i zobaczymy co jest 5 ale obawiam się, że będzie tak jak myślę czyli że Denon zje sonego 7557 na przystawkę w sekcji wysokiej. Aliante podłączany był pod sonego na spocie zachodniopomorskim i faktycznie wg mnie nie było niedosytu na basie. Ale to tylko szybka wrzuta na powiedzmy 20-30min grania.

 

Woolly ma 5ch u siebie, czyli XM7557 i zasila to woofery i subbas. Jak już wcześniej rozmawiałem z Woollym to mówił, że mono z 5tki zasila lepiej subbas(mimo mniejszej mocy) jak mostek z 4rki.  

 

 

 


No i jaki wniosek z tego płynie?
Żaden, ale dłuższe testy pokazać mogą czy popędzi bardziej wymagające suby mocowo i czy będzie to dychawiczne czy raczej z przytupem. Przypominam że piecyk ma 220W 4R 280W 2R więc nie jest to jakaś porażająca moc. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


szkoda takiego sprzętu na amatorkę
Może tak ale cena też jest amatorka w stosunku do tego co piecyk potrafi. Ale nie każdy ma tyle miejsca żeby tego potwora włożyć, zabudowa na dnie bagażnika w autach typu panda to tylko ten piec i ew kondensator. Jak się rozbierze piec to widać że mógłby być mniejszy.

 

DSC_5823%2B%5B1600x1200%5D.JPGDSC_5833%2B%5B1600x1200%5D.JPGDSC_5822%2B%5B1600x1200%5D.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, to Twoja opinia.Mnie pod nią nie podłączaj.

Wporządku, moja tutaj jest niepełnie opisana, ale każdego z nas opinia będzie inna na temat Aliante i połączeń z danym piecem źródłem itp. 

 

 

 

no to mamy kolejny hit - na jak długo kto wie

Bez przesady, żaden hit, po prostu piec dla tych co chcą mieć jeden klocek na cały system aktywnie ot tyle. Nie każdemu pasuje brzmieniowo. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy kolejny hit - na jak długo kto wie :rotfl::wink:

 

Piec bardzo dobry tam gdzie jest zastosowany. Nie widzę powodów aby nie doceniać jego zalet. Poprzednio wooferami i subwooferem zajmował się  kolejno rockford 800.4 i dls a5. Wolę xm-7557. Docelowo w budkę zamiast kicker'a wpadnie aliante 10tka. Tylko na spokojnie szukam bardzo zadbanej.

Nie każdy musi wydawać od razu xxxx pieniędzy na a7 może wydać duużo mniej i tez być zadowolonym :)

Dla większości początkujących postawiony cały system na tym soniaczu bedzie spełniał oczekiwania :)

Cena rynkowa niższa detaliczna chyba była zbliżona, choć mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jaki wniosek z tego płynie?

Taki wniosek, że nawet głośnik który jest w stanie  przyjąć znacznie więcej to pokazywał że pasuje mu to co płynie do niego w "żyłach" Byłem przed kawą z okiem w nosie i jeszcze myśli się skraplały , więc tak pomazałem co chciałem przekazać

 

Bezpośrednio porównywałem z dls A6, rodkiem , RF I "rakietką do tenisa" pecision po...

Sprzedałem bo potrzebowałem sosu na M3 , ale odkupiłem sobie mniejszą wersję

Jako nowy kosztował 999 dolców 5ch, a 4ch muszę sprawdzić bo mam w pudle dowód zakupu

 

Jak dla mnie z aliante to bardzo fajne połączenie.

 

Fajnie że macie go za badziew i ceny są niskie, a kto będzie chciał to wyciśnie z niego najlepsze strony bez mocnego "cudowania"

 

Woolly nie kupuj 10 , zakup 12 nie będziesz żałował decyzji - zero mulenia :hyhy:

 

... ale i tak to wszystko ch..j w porównaniu z bombą atomową , a marzy mi się taka jedna i na imię  jej XM - 2000R. Zagra dwoma naleśnikami z drzwi :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...