facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

Zdjęcie

OT o piecach SONY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
295 odpowiedzi w tym temacie

#21 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1634 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 01:00

Sorki ale komp z gg poszedl na reklamcje i kontakt zerwany :zalamany:

Moze zalozymy fanclub :wink:

................ to co chciałem to mam ..................

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

Miejsce na Twoją reklamę: tel. 691 265 492

#22 Przemcio

Przemcio
  • Użytkownik
  • 2899 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 10:10

Dresiarski wzmacniacz :D, nie pamiętam kto to napisał ale powaliło mnie to na łopatki opinia o tym wzmaku :D

Ja pisałem i nadal podtrzymuje :) nadal go nie lubię. Nie podoba mi się ani brzmieniowo ani wizualnie. Nazwa się przyjęła widzę :rotfl: Jeśli wpasował się się w gust Woolly-ego to dobrze to tylko sie cieszyć. O to chodzi w tej całej pogoni za króliczkiem :) Każda potwora .......... :wink:

Cieszę się ze Cie powaliło :hyhy:

P.s. Auta Woolly-ego nie słuchałem jeszcze -- może w tym zestawieniu i mnie czymś by zaczarował :hyhy:

:zdrowko:

#23 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 13:33

Mam tak samo jak przemo :)
Juz mi sie nie chce... :(

#24 aeron

aeron
  • Użytkownik
  • 4712 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 13:35

I ja też ...

ot taki przwoity wzmaczek z wykopem na dole ...

... M1 przestrzenią, spójnością i naturalnością kładzie go jak chce na łopatki.

Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać :)

Phoenix Gold Team Member :D

#25 jaco76

jaco76
  • Użytkownik
  • 442 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:04

Bo ja sie juz gubie co kto i o czym pisze:) Mysle ze przemo odnosi sie do czerwonego kloca (nieladnie zabrzmialo haha) typu 7547 itp. Z tego co widze Wolly ma go na woofrach i subie w 3 way wiec nie wiem gdzie tam ta spojnosc naturalnosc i przestrzen z tak ogromna przewaga ma sie uwypuklac :) Jak pisal autor tematu czerwonak nie nadaje sie do napedzania gory ale za to wysmienicie to napedzania dolnych rejestrow i stad chyba takie rozbierznosci w ocenach,

Byc moze chodzilo o porownanie  5046 i m1 na srednich i wysokich? W koncu to porownanie wzmacniacza ktory w hierarchi przynajmniej amerykancow stoi nizej niz seria xes. Generalnie szeregowane jest to xes>G series>   mobile es 5xx6>     inne mobile es>    zlote xm wiec wszystko by sie zgadzalo. No wyzej serii G upycha sie jeszcze wielkiego potwora XM2000R  ale,,,, kto go wogole widzial :D

Stilon: Alpine INA 910 + iphone6s Apple Musik Premium - JL Audio ZR 100 CT tweeter, ZR crossover,  Stilo midwoofer  + Sony XM 3046, Rockford P3s10 w 11l. + Sony XM 5026

W drugim poki co gra 20V :)

HA : Iphone 6s Apple Musik Premium ----> Airport Express 2008  ---> Kimbre Timbre-->Marantz PM 8000 (MaxMod) ---> AudioQuest Type 4 --->Cyrus Mission 781 + REL T5 :)))))))

#26 BULII

BULII
  • Użytkownik
  • 1634 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:26

Co do jednego dopiszę coś od siebie. XES został stworzony do referencyjnego zestawu i jego przestrzenność też inaczej się odnosi do reszty, bo jeden piec odpowiadał z jedną parę głośników , więc nie ma też co go tak ustawiać na piedestale. Mało tego jego cena jest prawie trzykrotnie wyższa niż inne produkty producenta.

Pamiętam kiedyś ktoś mi powiedział że jedyna rzecz jaka się podobała to atak z jakim gra system ... Z takich szybszych wrzutek co pamiętam to nawet naleśnik nie zrobił zbyt wielkiego wrażenia na sekcji subbasowej i potrafił zmusić go żeby naleśnik "wołal" cewką o litość.

................ to co chciałem to mam ..................

#27 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:33

. Z takich szybszych wrzutek co pamiętam to nawet naleśnik nie zrobił zbyt wielkiego wrażenia na sekcji subbasowej i potrafił zmusić go żeby naleśnik "wołal" cewką o litość.

No i jaki wniosek z tego płynie?

#28 dawid-ss

dawid-ss
  • Użytkownik
  • 2887 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:48

Z takich szybszych wrzutek co pamiętam to nawet naleśnik nie zrobił zbyt wielkiego wrażenia na sekcji subbasowej i potrafił zmusić go żeby naleśnik "wołal" cewką o litość.
Jeżeli chodzi o czerwonka to podtrzymuje, sekcje basową ma bardzo dobrą i "łoi" basem bardzo dobrze jak za kasiorę którą kosztuje. Jeżeli chodzi o wysokie tony, rewelacji może nie ma, chociaż w tej cenie to dobry klocek. Mam czerwonego 5ch i będzie teraz pędził cały system jak autko wreszcie wróci, chce go z Denonem zestawić na wysokich i zobaczymy co jest 5 ale obawiam się, że będzie tak jak myślę czyli że Denon zje sonego 7557 na przystawkę w sekcji wysokiej. Aliante podłączany był pod sonego na spocie zachodniopomorskim i faktycznie wg mnie nie było niedosytu na basie. Ale to tylko szybka wrzuta na powiedzmy 20-30min grania.

Woolly ma 5ch u siebie, czyli XM7557 i zasila to woofery i subbas. Jak już wcześniej rozmawiałem z Woollym to mówił, że mono z 5tki zasila lepiej subbas(mimo mniejszej mocy) jak mostek z 4rki.  

No i jaki wniosek z tego płynie?
Żaden, ale dłuższe testy pokazać mogą czy popędzi bardziej wymagające suby mocowo i czy będzie to dychawiczne czy raczej z przytupem. Przypominam że piecyk ma 220W 4R 280W 2R więc nie jest to jakaś porażająca moc. 
Skrzynki pod suby na miarę :) Zapraszam na PW.

#29 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:53

Dla mnie świadczy o czym innym ale jak uwazasz :)

#30 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12628 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 14:54

jaki wniosek z tego
szkoda takiego sprzętu na amatorkę :wink2:

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

#31 dawid-ss

dawid-ss
  • Użytkownik
  • 2887 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:04

szkoda takiego sprzętu na amatorkę
Może tak ale cena też jest amatorka w stosunku do tego co piecyk potrafi. Ale nie każdy ma tyle miejsca żeby tego potwora włożyć, zabudowa na dnie bagażnika w autach typu panda to tylko ten piec i ew kondensator. Jak się rozbierze piec to widać że mógłby być mniejszy.

DSC_5823%2B%5B1600x1200%5D.JPGDSC_5833%2B%5B1600x1200%5D.JPGDSC_5822%2B%5B1600x1200%5D.JPG

#32 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12628 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:05

Nie chodziło mi o piecyk.

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

Mam fatalne maniery, koszmarne mam zwyczaje, lecz kiedy grają kraju tego hymn, ciągle jeszcze wstaję...

#33 dawid-ss

dawid-ss
  • Użytkownik
  • 2887 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 15:08

Nie chodziło mi o piecyk.
Bardziej o sub :) Fakt jest tak że aliante nie jest stworzony do tego by robić FUN i tyle. Dobre "waty" dla niego odwdzięczają się fajną kontrolą, szybkością i konturowością. 

#34 Hellsin

Hellsin

Hell's kitchen

• Użytkownik
  • 5022 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 16:31

no to mamy kolejny hit - na jak długo kto wie :rotfl: :wink:

!!! Oldschool rules !!! Kraina ciągłych zmian ... The true power of SQL ;)

" Pamiętaj synu - moja racja jest lepsiejsza niż twejsza " :rotfl:

#35 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 12628 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 17:10

Dawid, to Twoja opinia.Mnie pod nią nie podłączaj.

#36 dawid-ss

dawid-ss
  • Użytkownik
  • 2887 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 19:10

Dawid, to Twoja opinia.Mnie pod nią nie podłączaj.

Wporządku, moja tutaj jest niepełnie opisana, ale każdego z nas opinia będzie inna na temat Aliante i połączeń z danym piecem źródłem itp. 

no to mamy kolejny hit - na jak długo kto wie
Bez przesady, żaden hit, po prostu piec dla tych co chcą mieć jeden klocek na cały system aktywnie ot tyle. Nie każdemu pasuje brzmieniowo. 

#37 lklukasz

lklukasz

Siwy Dżony Brawo

• Użytkownik
  • 6431 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 20:38

Bez przesady, żaden hit, po prostu piec dla tych co chcą mieć jeden klocek na cały system aktywnie ot tyle. Nie każdemu pasuje brzmieniowo.

To przetestuj a7 :)

#38 Emil

Emil

BiTurbo Inside :)

• Użytkownik
  • 3593 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 21:54

Nie każdy musi wydawać od razu xxxx pieniędzy na a7 może wydać duużo mniej i tez być zadowolonym :)
Dla większości początkujących postawiony cały system na tym soniaczu bedzie spełniał oczekiwania :)

320KM sound :)

#39 Woolly24

Woolly24

!!XTANT TEAM!!

• Użytkownik
  • 1957 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 21:56

no to mamy kolejny hit - na jak długo kto wie :rotfl: :wink:

Piec bardzo dobry tam gdzie jest zastosowany. Nie widzę powodów aby nie doceniać jego zalet. Poprzednio wooferami i subwooferem zajmował się  kolejno rockford 800.4 i dls a5. Wolę xm-7557. Docelowo w budkę zamiast kicker'a wpadnie aliante 10tka. Tylko na spokojnie szukam bardzo zadbanej.

Nie każdy musi wydawać od razu xxxx pieniędzy na a7 może wydać duużo mniej i tez być zadowolonym :)
Dla większości początkujących postawiony cały system na tym soniaczu bedzie spełniał oczekiwania :)

Cena rynkowa niższa detaliczna chyba była zbliżona, choć mogę się mylić.

Ignorancji licytacja, nie zabije mnie komuna i nie zmieni demokracja...

#40 Emil

Emil

BiTurbo Inside :)

• Użytkownik
  • 3593 postów

Napisano 14 wrzesień 2014 - 21:58

Mówię o używanych klockach 

320KM sound :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych