Skocz do zawartości

OT o piecach SONY


boczuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 295
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Czyli poraz kolejny mamy uznać, ze test został zle przeprowadzony i zapomnieć o jego wyniku?

 

Teraz taka sugestia.

Nie teraz , tylko od samego początku , skoro sredniej klasy radio radio zabrzmialo lepiej od konstrukcji powszechnie uznanych .

Zakladając , ze nikt nie mial złej woli , to jakie widzisz wyjasnienie ?

W Krynicy tez nikt nikogo nie zmuszal do puntacji , takie mieli wrażenie i tak to zostalo wyrazone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazywalem do spotkania w motylu

I miałem nadzieje, ze sie do tego spotkania odniesiesz

Juz się odniosłem , nie mam najmniejszej ochoty negować tej punktacji , ale nie zacząłem w pospiechu demontować ludziom MSK i zamieniac na Juniorki  , tylko na spokojnie wyciągnąłem swoje wnioski .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiazywalem do spotkania w motylu

I miałem nadzieje, ze sie do tego spotkania odniesiesz

 

Tam tez wszyscy sie pomylili?

Skoro udim junior to taki rewelacyjny piecyk to czemu Łukasz nie wsadzisz go do siebie .......pozbędziesz się Dlsa i po problemie.... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro udim junior to taki rewelacyjny piecyk to czemu Łukasz nie wsadzisz go do siebie .......pozbędziesz się Dlsa i po problemie.... ?

 

Czekam jak bedzie wyprzedaż luxmanow :wink:

Poza tym czeka na mnie jeszcze jeden taki srebrny i czeka :)

Mam gdzieś obszerniejszy tekst który chcialem kiedys Wam puścic dla ostudzenia gorących emocji , ale jakos temat sam sie urwał.

Moze chcecie teraz na spokojnie się z tym zapoznać ?

 

Ja bardzo chetnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gdzieś to tylko tu , tylko nie chcę trzeciej wojny forumowej .

Tekst powstawał do goraco do zaistniałych w danym czasie wydarzeń i dzis moze miec inny wydzwiek .

 

Wiec skupimy sie tylko na technicznych aspektach tekstu

 

Zachowania słuchaczy nie beda komentowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zachowania słuchaczy nie beda komentowane

 

Raz kozie

 

Ponieważ Chłopaki nie odpuszczają i dalej prowokują , to trudno trzeba zdać sobie sprawę z kilku faktów .

Tu linki do pierwszych dostępnych w sieci testów monitorów jakie wypluwa wyszukiwarka .

Sa tam widoczne charakterystyki zestawów głośnikowych w typowym pomieszczeniu, podobnych jak te których uzyliście do odsłuchu.

Ja łatwo zauważyc nieliniowośc w zakresie basu tych zestawów w przedziale od 150 Hz do 20 Hz wynosi ponad 10 dB .

 

Oczywiście istnieją tez konstrukcje wybitne , wyjatkowo wyrafinowene technicznie gdzie wykorzystano do max możliwości przetworników i strojenia kolumn .  Być moze równiez jest to przetwornik produkowany jedynie do tej konstrukcji

LInk

1.http://audio.com.pl/testy/bandw-805-diamond:1

2.http://audio.com.pl/testy/focal-electra-1008-be:1

Te zabawki to zupełnie inny poziom technicznego zaawansowania i zbudowane przez osoby lub koncerny z wieloletnim doświadczeniem i dysponujące doskonałym zapleczem produkcyjnym i pomiarowym . Sa to tez sprzęty z zupełnie innego przedziału cenowego ,stanowiące absolutną czołowkę w tym zakresie. Ich ceny oscylują wokół 16 tys zł.

Ale i dla nich można dość jasno wyznaczyć granice możliwości 50-45 Hz od dołu i nierównomiernośc 5 do 6 dB w zakresie 150 - 45 Hz . Mam nadzieję ze Łukasz ma tyle zdrowego rozsądku , aby nie porónywać swoich kolumieniek do tego rodzaju produktów. Z drugiej strony czytająć wszystkie jego wypowiedzi, w tym ostatnią, nie mogę niczego wykluczyć ;-)).

 

Czy wiecie na jakim poziomie jest nieliniowośc odtwarzacza Nakamichi 700 , od dołu  0,2 dB a od góry nie przekracza 0,5 dB . Tyle i tylko tyle . Jest to jeden z najlepszych wyników jakim legitymują się żródła w CA.

Jeżeli znacie inne wyniki pomiarów tej jednostki, to poprosze o informację ;-))

Powiedzcie jak na podstawie odsłuchu w tym zestawieniu , możecie oceniac mozliwości sprzętu z tego segmentu jakościowego jaki prezentuje 700, lub pozostale żródła . Jak możecie się tak stanowczo wypowiadac o zakresie który jest w ten sposób zdeformowany przez kolumny. I na koniec , jak doszliście do wniosku , ze to własnie odtwarzacz o takich parametrach , jest tym co w nalezy zmodernizować / zmodzić ? skoro kolumny powodują zafałszowanie dzwięku na poziomie dziesieciokrotnie wyższym.

Czy jest możliwe , abyście słyszeli to , czego te kolumny w  praktyce nie przenosiły ?

Zbiorowa niemoc , czy hipnoza ?

A moze to braki w osłuchaniu i podleganie sugestii jest tym, co jest w stanie wytłumaczyć ten stan rzeczy.

Po co mi dobre kolumny , ja mam swój gust , jak byłem na wystawie to mi nie grało , nikt mi nie będzie mówił jak mam sluchać ;-)) Brawo Panowie , widze ze jedynym dopuszczalnym dziś sposobem równania , jest równanie w dół .

To co tutaj przytoczyłem , nie jest wiedzą tajemną, to sprawy ogólnie dostepne np prasie, trzeba tylko po to siegnąć .

Było tez o dostępnośći informacji na zagranicznych forach , duzej ilośći i prostym sposobie na ich pozyskanie.

 Ale skoro jest tak dobrze , to skąd jest taka "mina" ?

Przykład z Krynicą tez nikogo nie pobudził do refleksji , a szkoda bo był o tym , ze zmysły czasami bardzo nas oszukują ;-)) .

W zamian za to zaglądanie komuś pod pierzynę ,insynuacje indywidualnej korzyści i podobne wycieczki.

Gdyby z tego punktu rozpatrywać to co zaszło , to tez można znaleźć to i owo .

Pierwsze tego rodzaju spotkanie , zorganizowane niby spontanicznie , od razu sprzęty z obsolutnie najwyższej półki , czy klasyki . Od razu ich "niedostatki" i cudowna recepta na zmianę , przy tak słabym , by nie nazwać tego prymitywnym systemie odsłuchowym .

Rozwalamy mity , naga prawda o całym tym Hi -Endzie ;-))

Raczej ciśnie sie na usta pewne stare przysłowie o narzędziu ogrodniczym i pewnej gwieździe wokół której, kręci się nasza piękna planeta. Kierunek jej obrotu , tez zapewnie wkrótce się zmieni , o czym jako pierwszym żródle przeczytam na tym forum. Specjaliści juz nad tym pracują .

Dan do tej pory miałem o Tobie odmienne zdanie , zamiast polaryzować dyskusję dodawałeś oliwy do ognia , aż po wypowiedzi z pogranicza sarkazmu.

 Albo wiesz jak gra ten Twój Kenwood albo nie wiesz .

 Czy potrzebny był Ci do tego ten test , czy tez nadal jestes pewny tego co o nim wiesz?

Jezeli jesteś tego pewny , to dlaczego nie zastanowiłes sie co doprowadziło do takiego wyniku, ze wypadł tak "blado ".

Chyba, ze wystarczyło zdawkowe , tak wyszło i juz , może kiedyś będzie lepiej,tylko to chyba trochę za prosto.

Jest też jasne , ze tego rodzaju błąd odciska swoję piętno na wszystkich odsłuchiwanych w tych warunkach sprzętach i dotyczy większości wynikających z nich wniosków.

Nic tez dziwnego w rezygnacji z testowania w takich warunkach kolejnych odtwarzaczy , które zostaną w ten sam sposób potraktowane i "ocenione".

Nie wszystko musi zawsze być referencyjne , ale do oceny mozliwośći pewnego rodzaju "klocków " potrzebne jest znacznie więcej niz zapał ;-)).

Jeszcze raz napisze jasno , fajna inicjatywa , fajna zabawa z audio i kolejny kroczek do rozwoju swojego audio . Ale po lekku , stopniowo , kroczek po kroczku , bo ten szczyt jest jednak dość wysoki i chyba nie da się zdobyć w pierwszym podejściu.

Dotyczy to w tej samej mierze sprzetu jak i predyspozycji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się do części,spotkanie spontan każdy zabrał to co chciał to raz.

 

Kenwood wiem jak gra,pamiętam że byłeś mocno za tą propozycją.

 

Dokładnie w tamtym zestawieniu wypadł blado.

 

Co dolewania oliwy to znam kilku równie dobrych w tym.

 

Jeszcze raz podtrzymuję to co wtedy napisałem.

 

W tamtym zestawieniu takie wyciągnołem wnioski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...