Skocz do zawartości

VOLVO V70/S80 (krisman)


krisman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 356
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dobra, dobra, nie podpuszczaj cwaniaczku :)

R5A narazie zostaja na dluzej, moze w przyszlym roku mnie najdzie na jakas zmiane z przodu, to cos sie wymodzi.

Na ta chwile jestem bardzo zadowolony, dopracuje jeszcze tylko ten subbas, chociaz jest juz calkiem dobrze :)

Esotec'i  narazie leza sobie w pudeleczku na szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Śledzę temat od jakiegoś czasu a teraz sam kupiłem takie auto i narazie plany audio odległe ale są i zastanawiam się cały czas czy w miejsce seryjniaków dać 13 stki czy tez robić na dole panele pod 16 stki. Czemu Krystian nie zrobiłeś paneli i nie wrzuciłes 16 tek, zwłaszcza, że jak widać po zdjęciu tapicery, widać miejsce na nie? Moze trzeba było wrzucic w ori miejsca 16 tki jednak i wypuscic je bardziej? Co zwróciło moją uwage, bo jeżdze teraz pod serią, która gra pod 9833 sobie, to, że woofery umiejscowione w ten sposób trzeba inaczej opóźniać i ciezko czasami to zgrać ( lewy mam opóźniony jakieś 3.5 sekundy względem prawego) do tego same woofery opóźnione wzgledem tweeterów. Krystian jak to gra tak ogólnie, bass a zwłaszcza średnica?? Jakieś dobre rady dla kogoś kto będzie to robił od poczatku. Wiem, ze Twoje auto ma pewne osiągnięcia na zawodach wiec zapewne wypowiesz się co do spraw technicznych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej literówka, co nie zmienia faktu że 3,5ms to abstrakcyjna wartość.

 

No i nie wiem gdzie on ma te tweetery zamontowane że opóżnił woofery względem tweeterów :)

 

 

lukaszLDZ- czy wokal nie gra Ci przypadkiem gdzieś po prawej na zewnątrz auta? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No i nie wiem gdzie on ma te tweetery zamontowane że opóżnił woofery względem tweeterów :)

 

W tym przypadu to akurat mozliwe,

 

 

 


Raczej literówka, co nie zmienia faktu że 3,5ms to abstrakcyjna wartość.

 

Wiem, że literówka - o 3,5ms mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszLDZ- czy wokal nie gra Ci przypadkiem gdzieś po prawej na zewnątrz auta?

Chodziło o 3.5ms, mowa o fabrycznych głośnikach w aucie ( w tym tweetery w podszybiu)  i podłączonej pod nie alpajnie 9833r. Cieżko ustawić na nich czasy wlasnie tak aby nie wyrywała sie lewa strona za bardzo przy zachowanej jako tako scenie. Owszem wokal słychac lekko z prawej w zaleznosci od kawałka. To tak narazie na ori głosnikach, ale to dało mi do myslenia jak to bedzie finalnie i czy nie lepiej jednak zrobić jednak panele na dole drzwi pod 16 tki. w kuluarach mówi sie jednak, ze u Krystiana to jednak gra dobrze na 13 tkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grało dobrze zanim wygłuszyłes czy po prostu stacja i seria i tyle? Czemu mając tylko seryjne głośniki nie puściłeś wszystkiego z radia. Był wówczas sens puszczać sama górę z pieca a wooferki z końcówki? Przedni zestaw ori tweeter plus ori woofer gral pasywnie tak a a głosniki z tyłu w drzwiach aktywnie? Pytam z ciekawosci :wink: U mnie gra to narazie pod samym radiem własnie i powiem Ci, ze jak na seryjne granie do pewnej głośności jest naprawdę oki. Nie wiem co tam siedzi w drzwiach bo jeszcze ich nie ruszałem, ale gra przyzwoicie. Miałem plan aby na próbę puścic cała serie z Xeteca ale aura nie sprzyja i nie chce mi sie ciagnąć kabli pod piec i głośniki nowych. Ja u siebie zamierzam piece schowac własnie w tej ukrytej podłodze tak aby nie było widać nic na zewnatrz, jest tam sporo miejsca aby miec dostep do koła zapasowego również. Widze, ze spora warstwa poroso siedzi w serii tez na podłodze wiec chyba wkładanie na podłogę dodatkowych mat jest bez sensu. Chociaż przyznam sie myslalem o tym bo mam TDI - a zwłaszcza wygłuszyć grodź ale od strony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalem  wprowadzac pewne zmiany w systemie.

Na poczatek do wymiany poszly piece, na froncie soundstream rubicon 404, a na subie rubicon 702 :)

Wczoraj zmiana glosnikow w subie na dynaudio esotec mw182.

 

post-10527-0-58510000-1422240046_thumb.jpg

 

post-10527-0-96338900-1422240125_thumb.jpg post-10527-0-18103000-1422240150_thumb.jpg

 

post-10527-0-78937700-1422240180_thumb.jpg post-10527-0-29697700-1422240246_thumb.jpg

 

 

Podziekowania dla kolegi Megapixelus za udostepnienie warsztatu i goscine w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gienki poszly w dobre rece, SA50 poszedl na wymianke 1:1 za rubicona 404, DA100 kupil ten sam facet.

Co do dyniek, to wymiataja jak dla mnie, caly czas mialem lekkiego pietra ze beda gorzej grac od philipsow, ale na szczescie tak sie nie stalo.

Bas jest bardzo roznorodny, bez problemu dalo sie go przykleic do przodu, i schodzi to naprawde mega nisko jak na osemki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczelo sie od napedu suba, poprzednie moje piece nie bardzo dawaly rade 2 osemkom w 8 ohm, i w koncu wpadl rubicon 702, bardzo mi przypadl do gustu na basie.

Pomyslalem ze fajnie by bylo sprobowac tez cos z tej serii na froncie, zwykla ciekawosc.

Te piece moze nie sa az tak jasne na gorze jak gienki, ale to tez bardzo fajne i poprawne brzmienie, szczegolu nie brakuje, wszystko na swoim miejscu, bardzo dobra kontrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...