Skocz do zawartości

Dobór sprzętu jakieś dodatkowe rady ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na początku zaznaczę  że  jestem tu nowy  więc proszę o wyrozumiałość.

Przejdę od razu  do sedna,   nie  odpowiada mi  fabryczne  nagłośnienie i zastanawiam się  nad budową  czegoś co  dało  by  mi więcej przyjemności ze  słuchania muzyki, a zarazem pobawić się  czymś  nowym przy  czym  mógłbym się  nauczyć nowych rzeczy.

A wiec auto  jakie  posiadam  to passat  b5   głośniki  tylko przód drzwi(fabryka). radio peiying py9907. (które wybrałem ze względu na  nawigację i atrakcyjną cenę)


Plan  zmian: 
1. Dołożyć 2x głośniki  tył drzwi 
2. Dołożyć wzmacniacz
3. Dołożyć subwoofer
4. Wygłuszyć drzwi 

Pytania:
Jakie głośniki   na tył?
Jaki Wzmacniacz?
Jaki subwoofer?
Czy kondensator jest potrzebny?

Mój schemat w załącznikach! Czy  ma to wogóle sens? ;p 

Jak już mówiłem  jestem kompletnie  zielony przy czym  nie jestem bardzo  wymagającym użytkownikiem. Zakres cenowy  hmm bliżej nie  określony  zależne jest od tego co  od was usłyszę ;)

A wiec  to jest moja luźna propozycja  i sam nie wiem czego tak naprawdę chcę może  lepiej  po prostu wyciszyć dobrze drzwi i wsadzić 4x  dobre głośniki? 


 

post-15484-0-94318600-1409945437_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Cię na jedynym polskim forum związanym z tematyką CAR audio

Cieszymy się ze zechciałeś(-aś) zostać częścią naszej społeczności i mamy nadzieje ze zostaniesz u nas na dłużej.

 

 

Kilka słów i szybkich uwag dla początkującego:

 

1. Pierwsze co powinieneś(-aś) zrobić to przywitać się i napisać kilka słów o sobie w odpowiednim dziale, a konkretnie w wątku http://www.strefacaraudio.pl/topic/20045-przedstaw-si%C4%99-wszystkim/

 

2. Dodatkowo prosimy Cię abyś zapoznał(a) się dokładnie z naszym regulaminem http://www.strefacaraudio.pl/topic/1317-regulamin-forum-zapoznaj-si%C4%99/ .

Jest to dość istotne gdyż zawiera on podstawowe informacje i zasady poruszania się po naszym forum.

a. radzimy przeczytać , a w zasadzie nawet przestudiować FAQ napisane przez Bartosza Nazara http://www.car-audio.waw.pl/PolskiCarAudioFAQ.pdf , bo to pomoże Ci poznać podstawowe słownictwo jakim się tutaj posługujemy .

 

3. Forum zawiera sporo ciekawych informacji na tematy związane z nagłośnieniem auta . Aby było Tobie łatwiej poniżej masz linki do bardzo przydatnych wątków, które na pewno pomogą Tobie rozwiać początkowe wątpliwości i oswoić się z tematyką, pojęciami i zagadnieniami naszego forum.

 


 


 


 


 


 


 


 

Jak zauważyć można to tematy "podklejone" w dziale dla początkujących i radzimy przestudiować je wszystkie ...wiedzy nigdy za dużo ;)

 

Te przykładowe wątki na pewno pozwolą Ci na poznanie podstaw nagłośnienia poprzez co nie zaczniesz działalności na forum od zadawania niepotrzebnych pytań, które jak zapewne wiesz, potrafią czasami być denerwujące icon_wink.gif

 

 

Na tą chwilę pozostaje nam tylko życzyć Tobie dużo zapału, chęci do zdobywania wiedzy i dzielenia się nią oraz czynnego uczestnictwa w życiu forum icon_good.gif

 

UWAGA !!!

 

ZANIM NAPISZESZ NOWY TEMAT I ZADASZ PYTANIE PROSIMY: UŻYJ WYSZUKIWARKI, PONIEWAŻ BYĆ MOŻE JEST JUŻ NA NIE ODPOWIEDŹ. Zwróć też uwagę na regulaminy wewnętrzne działów o projektowaniu subwooferów i regulamin działu SPRZEDAM (łącznie z tematem UWAGA !)

 

PAMIĘTAJ, ŻE ZA ZADAWANIE PYTAŃ, NA KTÓRE ODPOWIEDZI SĄ NA FORUM I TO WIELOKROTNIE MOŻESZ OTRZYMAĆ OSTRZEŻENIE.

 

MYŚL, SZUKAJ, A POTEM ZADAWAJ PYTANIE !!!!! "

 

 

Chciałbym też poinformować Cię, że jako użytkownik naszego forum przysługują Ci atrakcyjne rabaty na produkty, akcesoria oraz inne rzeczy dostępne w forumowym sklepie internetowym http://www.sklep.audiobas.pl

Zapytania proszę kierować na:

Telefon: 691 265 492

Gadu-Gadu: 3615115

Tlen: kamil80-1989

e-mail: info@audiobas.pl

 

 

Życzę miłego korzystania z forum!

 

Pozdrawiam

K@mil - Kamil Kubiak

www.AudioBas.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nieokreślony budżet to kup nawigacje oddzielnie, a radio daj porządne 1din :P

 

Głośników na tył nie dawaj. Bo po co. Lepiej odłożyć te pieniądze na lepszy wzmacniacz czy zestaw na przód.

 

Schemat jak rozumiem chciałeś tył, przód i suba, pod jeden wzmacniacz? To juz ambitnie na peyingi...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to miałem przód zostawić  pod radiem a  tył i sub pod wzmacniacz. I  niewiem czy to ma sens.

 

assesino
Dziękuję, Zapraszam również do lektury. Ponieważ w twojej wypowiedzi  nie znalazłem żadnej przydatnej informacji ;)

Abstynent
 
Wiem  doskonale ale  ktoś to musiał wymyślić a że  podpisane zostało moderem to jemu dziękuje za to własnie, żebym  nie miał takich sytuacji jak teraz typu- Przylazł  na  forum głupi chłopczyk który  zadaje głupie pytania i otrzymuje głupie  odpowiedzi. Dodam również że  dostałem ten poradnik właśnie przez mój  głupi  post ;) 


Panowie chyba  wam podziękuje  bo to chyba forum dla fanatyków ;) ja takowym nie jestem wiec to nie miejsce dla mnie. Zbuduje car audio  i czy będzie  grało złe czy dobrze  to będę wiedział że zrobiłem to sam. Chociaż prosiłem o pomoc. Co niektórym dziękuję za  "ciut" zrozumienia ale. Przeglądając tematy i widząc że   czepiają się że ktoś napisał glosnikow a nie głośników lub wypowiedzi typu  "wsadź  se co chcesz", Postanowiłem zaoszczędzić wam i sobie nerwów. I moja obecność tutaj ograniczy się tylko do Czytania.
Dzięki i pozdrawiam 
Krzysiek





Temat uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...