Skocz do zawartości

Rewitalizacja wzmacniacza - Vrx2.250


Demondemidi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem jednym z tych, którym ciężko się oprzeć pokusie zakupu fajnych klocków gdy nadarzy się dobra okazja. Często jednak bywa, że sprzęty okazują się uszkodzone bądź zbezczeszczone przez ich poprzednich właścicieli. O ile usterki techniczne nie są zbyt problematyczne i da się je dość łatwo i szybko usunąć o tyle np odrapany i poobijany piec już tak nie cieszy oka nawet gdy gra bajecznie. Postanowiłem podzielić się z Wami jednym z takich przypadków  :hyhy:

 

Pacjent to Audison Vrx2.250.1 zakupiony wczoraj po południu (jechałem po niego 200km ponad plan). Kupiony po bardzo okazyjnej cenie przede wszystkim ze względu na prawdopodobne uszkodzenie. Właściciel prawdopodobnie zakupił autko z zachodu i w bagażniku znalazł taką dziwną cegłę, po próbie podłączenia okazało się, że cegła nie działa więc latała najpiewrw po bagażniku a potem gdzieś po szafach aż w końcu znalazł się chętny na złom  :wink: Przy odbiorze okazało się, że piecyk nie wygląda za ciekawie, poobijany, lakier przetarty a w dodatku górny panel bezczelnie pomalowany szprayem na zielony metalic  :wsciekly: Jednak nie wyglądał jak by brał udział w rewolucji ukraińskiej więc ułożyłem go na tylnej kanapie, zapłaciłem i grzecznie odjechałem z bananem na pysku :P Powrót z trasy miałem dopiero o 3 w nocy ale nie mogłem się powstrzymać (no bo jak bym mógł :wink: ) i podpiąłem te 3 kabelki i ku mojemu zdziwieniu zaświeciła się kontrolka ON  :hyhy: Najwidoczniej poprzedni właściciel podszedł do kwestii podłączenia po schemacie i rem podał na C+  :rotfl: No ale do rzeczy, piec działa ale... wygląd pozostawia wiele do życzenia. Obejrzałem go dziś dość dokładnie i postanowiłem (jak z resztą zawsze w takim przypadku) "trzeba się nim zająć". Można by pójść na łatwiznę i po prostu polakierować ale to dla mnie zawsze źle wygląda więc? Więc polerka...

 

Jak wpadł w moje ręce wyglądał jak na pierwszym foto, po godzince wygląda już tak jak na drugim. Plan taki, wnęki zostają w ori lakierze który da się doczyścić a powierzchnie zewnętrzne w satynę albo poler (jeszcze zobaczę co będzie lepiej do niego pasować), na parkiet po doszlifowaniu lakier w wysokim połysku. Chwilowo tylko zdążyłem się do tematu przymierzyć ale myślę, że na dniach pojawią się fotki z postępów prac jeśli kogoś to zainteresuje.

 

post-15019-0-66677000-1408910606_thumb.jpg

post-15019-0-20815300-1408910623_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęcone ze 3 godzinki żmudnej pracy i Audisonek prezentuje się już o niebo lepiej :) Na obecną chwilę satyna na gradacji 1200 ale myślę, że na dniach pójdzie jednak 2500 (polerki chyba nie będę robił bo jakoś mi tu nie pasuje). Przy okazji dokonany generalny przegląd z wynikiem 5+, jedynie jeden kondek wymagał odrobinki cyny :) Parkiet wyczyszczony, wyszlifowany i polakierowany na wysoki połysk z zachowaniem struktury drewna (nie lany na szkło a z odwzorowaniem faktury) i po wstępnej polerce. Wszystkie zakamarki dokładnie wyczyszczone. Została tylko do wymiany żaróweczka podświetlenia logo "Audison" :)

post-15019-0-69055000-1409083966_thumb.jpg

post-15019-0-44196200-1409084030_thumb.jpg

post-15019-0-00133000-1409084055_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare sony (754hx, 1002hx) też się fajnie poddają, problem jest z usunięciem ori powłoki która sięga dość głęboko w pory na powierzchni alu (chyba szkiełkowane obudowy po obróbce mechanicznej) ale później już ładnie leci i w zasadzie trzeba uważać już przy każdym ruchu ręką... 754 robiłem w satynie gr2000 i wyszło bardzo przyjemnie (jedno kierunkowy szlif wzdłuż obudowy) tylko fotek coś nie mogę wydobyć :/ Jak na razie najgorszy był właśnie rodek, dużo alu poleruję ale to było tragiczne, za żadne skarby nie chciał dać się ugryźć :/ Teraz przymierzam się do małej przeróbki velocity v250 i v450  :hyhy: Ma być szykownie i z klasą  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...