Skocz do zawartości

Radiodtwarzacz 350-400 zł


pawellko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym kupić nowe radio bo dotyczasowy Clarion CZ-200 popsuł się. Reszta klocków to zestaw Focal KR 165 w drzwiach. Wzmacniacz JL audio – G4075, skrzynia ze starej serii infiniti. Podstawowe wytłumienie drzwi matami STP. Max budżet to 350 -400 zl. Wiem ze będziecie pewnie polecać Alpine seri CDAJ ale nie zmieszcze się w budzecie. Radio musi mieć koniecznie USB – bo tak mi wygodniej – niż nagrywac plyty, musi mieć 2x RCA  i grac powiedzmy akceptowalnie. Co sadzicie o Kenwoodzie BT 52 U  czy to zagra chociaż w miarę? Dodam ze lubie brzmienie typowo neutralne ewentualnie lekko ocieplone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC SH1000, co prawda nie nowe, ale w tym budżecie dostaniesz. Ma USB, CD, gniazdo kart SD, ma czasówki, 3 pary RCA, korektor parametryczny, aktywną zwrotkę.

Z pewną nutą niedowierzania je kupiłem, gra o niebo lepiej od 'zwykłych', czyli nowszych modeli ale z niższej półki.

 

Ekran z windą jest plusem i minusem jednocześnie przy zdejmowanym panelu, ale w SH1000 jest to banalne do naprawienia, bo już 2 takie radia uzdatniłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC SH1000, co prawda nie nowe, ale w tym budżecie dostaniesz. Ma USB, CD, gniazdo kart SD, ma czasówki, 3 pary RCA, korektor parametryczny, aktywną zwrotkę.

Z pewną nutą niedowierzania je kupiłem, gra o niebo lepiej od 'zwykłych', czyli nowszych modeli ale z niższej półki.

 

Ekran z windą jest plusem i minusem jednocześnie przy zdejmowanym panelu, ale w SH1000 jest to banalne do naprawienia, bo już 2 takie radia uzdatniłem :)

Te JVC wydaje sie ciekawa propozycja. Nie musze sie bac jego awaryjnosci? Z ktorego roku to model 2006 ? Czy za 450 zl oplaca sie je jeszcze kupic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 rzeczy które padają:

- taśma od LCD (dość rzadko) przeciera się przy częstym podnoszeniu/opuszczaniu windy, po stanie radia widać jak intensywnie było użytkowane

- obluzowany panel, przez co przestaje działać LCD, np. na dziurach, lub po jakimś czasie sam z siebie (najpopularniejsza usterka w tym modelu), bardzo proste do naprawy - potrzeba Poxipol lub coś podobnego, ewentualnie lutownica i trochę nitki z ABSu, żeby dorobić uszkodzone miejsca, moje uzdatniłem poxipolem i pół roku działa już bez problemu i bezdotykowo.

 

Z uszkodzeniami elektroniki jeszcze się nie spotkałem, raczej na forach tylko elektroda lub innych też nie widziałem większych problemów poza w/w dwoma.

Płyty nagrywane czyta bez problemów, z SD kartami bodajże do 2GB jest ograniczenie (SD zwykłe, SDHC nie łapało o ile pamiętam jak sprawdzałem), pendrive na FAT32 miałem u siebie 8GB i jedyne ograniczenie w nim to max 255 (wartość FF w HEX) na folder, wystarczy zrobić np. 4 foldery i w każdy wejdzie te 255 piosenek, folderów przypuszczam, że też 255 będzie max.

W swoim teraz używam iPoda z adapterem JVC, ogólnie gra przyjemnie, ale steruje się bardzo nieprzyjemnie - jeśli mamy piosenki w random, to poprzednia/następna jest ok, ale jak chcemy np albumy przełączyć, lub znaleźć konkretną piosenkę, to szybciej i wygodniej jest odpiąć iPoda, użyck clickwheel do wyszukania piosenki, wystartować ją i wtedy podłączyć z powrotem.

Radio jest dość ciepłe podczas użytkowania, ale nic się złego nie dzieje, latem w upałach niejednokrotnie było ciepłe, wyświetlacz ze względu na jego typ też jest ciepły, czasem gorący, ale to standard. Nic się nie spali/stopi, po prostu ten typ tak ma :)

Pilot do radyja działa na dość małym zasięgu, z tylnego siedzenia, przy nowej baterii (CR2032) i wycelowaniu w radio jest już problem, ale z drugiej strony to dobrze, bo nikt mądry nie podejdzie nam do szyby auta i nie włączy go...Przypuszczam, że zasięg skuteczny to ok. 0,5-0,8 metra, czyli tyle, ile potrzeba z przednich foteli, żeby w komfortowy sposób go używać.

 

Model 2006.

 

Od siebie mogę je polecić, bo w takim budżecie, z USB raczej nic co lepiej zagra nie znajdziesz, bo jeśli BEZ USB by miało być, to wtedy możliwości jest cała tona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia nie znam, ale o ile widzę, to jest upośledzony w funkcje typu DSP, korekcje czasowe, itp. Jeśli to Ci do szczęścia nie jest potrzebne, to możesz brać, chociaż jeśli myślisz o czymś więcej z audio, to raczej prędzej czy później czasówki się przydadzą, żeby naprawić to, czego nie udało się zrobić idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z "powalla" ...mialem Kenia...gral chlodno...mialem Alpine...tutaj wchodzi duzo zycia w glosniki...poznej znow przesiadka do Kenia...a ostatecznie wybor padl na Pioneera ze wzgledu na aktywke...i gra cieplo. Moje zdanie jest takie przejzyj forum z tematami dotyczacymi jednostek i na pewno cos trafisz ja tak wlasnie szukalem i znalazlem model, ktory mi odpowiada ;) pozdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...