Skocz do zawartości

Alpine dva 9861 kilka pytan do uzytkownikow tego grajka


jaco76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 


Ja proca obsługuję tylko z ruxa bo na radio totalnie mi się do nie widzi.... Rux jest znacznie bardziej wygodniejszy itp itd

 

Eeee... a ja ruxa nie używam w aucie i wszystko ustawiam z poziomu ekranu 800ki dotykowo.... jeden grat mniej w aucie (rux).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Licząc koszt 701+9865 vs hxd2.

 

Podłączanie 701'ki do 9965r jest kompletnym bezsensem , degradujesz tylko dzwięk . Czas wczytywania jest taki sam chyba we wszystkich dvd .

 

HX-D2 bardzo dobre radio , ale trzeba mieć świadomość gdzie Clarek jest lepszy a gdzie Alpine pokazuje klase .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek nie wiem czy czytasz od początku :)

Ale kolego potrzebuje cos co obsłuży aktywnie 3drogi plus sub :D

 

Jeździłem z 9965, teraz jest 9861 i niestety albo stety ale 9861 zaczytuję płyty duzo szybciej, nie wiem od czego to zależy ale jak 9861 juz gra to 9965 jeszcze szuka początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek nie wiem czy czytasz od początku :)

Ale kolego potrzebuje cos co obsłuży aktywnie 3drogi plus sub :D

 

Jeździłem z 9965, teraz jest 9861 i niestety albo stety ale 9861 zaczytuję płyty duzo szybciej, nie wiem od czego to zależy ale jak 9861 juz gra to 9965 jeszcze szuka początku

Wiem o co chodzi , ale zamiast pakować się w 701 polecił bym podział pasywny mid/tw da to dużo lepsze rezultaty

 

Jeździłem z 9965, teraz jest 9861 i niestety albo stety ale 9861 zaczytuję płyty duzo szybciej, nie wiem od czego to zależy ale jak 9861 juz gra to 9965 jeszcze szuka początku

Dzięki za info kiedyś może sprawdze narazie nie mam 9861 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiem o co chodzi , ale zamiast pakować się w 701 polecił bym podział pasywny mid/tw da to dużo lepsze rezultaty
pamiętam Twoje słowa na pikniku 2 lata temu - gdy oburzyłeś się, kiedy mówiliśmy o pasywce (że daje lepsze rezultaty) vs podział aktywny :) Fajnie tak spojrzeć, z perspektywy czasu, jak poglądy ludzkie ewoluują :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam Twoje słowa na pikniku 2 lata temu - gdy oburzyłeś się, kiedy mówiliśmy o pasywce (że daje lepsze rezultaty) vs podział aktywny :) Fajnie tak spojrzeć, z perspektywy czasu, jak poglądy ludzkie ewoluują :)

Oj nie do konca mnie zrozumiales ;) Nadal twierdze ze nie ma tu roznicy w rezultacie , jest po prostu inna droga . Nadal nie uwazam wyzszosci pasywki nad aktywka , akurat przy tym radiu jest to podzial ktory daje najlepszy efekt ( lepszy niz procek serii 7 ) . Strojac i odsluchujac auta nadal widze ze nie ma znaczenia rodzaj podzialu a jego umiejetne wykorzystanie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

 

Czy był by ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie?

 

 

A jak się ma różnica w jakości miedzy mp3,Audio CD z płyty po świetle a mp3,Audio CD z ipoda po ainecie?

 

 

I drugie pytanko

 

Czyli wypalajac sobie dvd z mp3 w katalogach bedzie co sluchac i nie trzeba wachlowac plytami...??

Wyczytałem w instrukcji 9861ri że przy odtwarzaniu chyba wszystkich formatów DVD przez to radio łączy się "ze zmianą formatu dźwięku na 2-kanałowy"

Czy to zjawisko tyczy się końcówki radia,Ai-net,czy też wyjścia optycznego? I jaki wpływ będzie to miało w połączeniu Pxa H-701.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

Ainet degraduje dźwięk i to słychać od razu, bez złotych uszu.

Wyczytałem w instrukcji 9861ri że przy odtwarzaniu chyba wszystkich formatów DVD przez to radio łączy się "ze zmianą formatu dźwięku na 2-kanałowy"

Czy to zjawisko tyczy się końcówki radia,Ai-net,czy też wyjścia optycznego? I jaki wpływ będzie to miało w połączeniu Pxa H-701.?

 

A jak niby ma odtworzyć materiał 5.1 na instalacji stereo (99%)?

Chciałbyś słyszeć tylko to jest w kanałach przednich? To za dużo nie usłyszysz.

Tak, mix dotyczy tak końcówek, ainet jak i optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możesz wyłączyć posiadając procka i wtedy stacja podaje sygnał swiatlowodem w rozbiciu na poszczególne kanały.

Czyli możesz zrobić 5.1 bo tak 9861 jak i 701 umożliwiają to bez problemu.

Jest to kwestia jedynie ustawień.

Mix DVD dotyczy sytuacji kiedy w instalacji stereo chcemy odtworzyć film, koncert etc, bez niego nie było by to możliwe poprawnie.

 

Rozumiem że będziesz miał głośnik centralny i w tylnych drzwiach?

 

O DVD audio było już omawiane dość szeroko, wystarczy poszukać na forum.

Ale skoro nie masz ochoty to dostaniesz gotowca.

Tak, 9861 odtwarza DVD audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O DVD audio było już omawiane dość szeroko, wystarczy poszukać na forum.

Ale skoro nie masz ochoty to dostaniesz gotowca.

Tak, 9861 odtwarza DVD audio.

Dzięki za Twoją wyrozumiałość.

To że 9861 odtwarza DVD audio to wiem choćby po przeczytaniu instrukcji.

Tylko wciąż nie wiem czy pójdzie to po swiatle czy po Ainet?

Bo jeśli po Ainet to nie ma sensu maganyzować tych plików na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co pytasz.

Chcesz odtwarzać 5.1 bez procesora?

Tak się nie da.

Skoro zaś z procesorem to po świetle a nie ainet. Świadome użycie ainet w przypadku procy to jak na własne życzenie odcięcie jaj bykowi i zrobienie z niego cienko piejącego eunucha.

A pójdzie tak jak ustawisz.

Co tak drazysz temat z tym ainet?

Jeśli chcesz użyć dva 9861 bez procka to jest to błędny wybór.

To jednostka stworzona w zasadzie tylko po to aby ją podpiąć jako jakościowy transport dla procka, dlatego jest goła we wszelkie pozostałe funkcje typu czasy rozbudowane hpf lpf i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie rozumiem o co pytasz.
Chcesz odtwarzać 5.1 bez procesora?
Tak się nie da.
Skoro zaś z procesorem to po świetle a nie ainet. Świadome użycie ainet w przypadku procy to jak na własne życzenie odcięcie jaj bykowi i zrobienie z niego cienko piejącego eunucha.
A pójdzie tak jak ustawisz.
Co tak drazysz temat z tym ainet?
Jeśli chcesz użyć dva 9861 bez procka to jest to błędny wybór.

 

Za wikipedią

DVD-Audioformat zapisywania muzyki na płytach DVD. Daje on możliwość zapisu sygnału monofonicznego, stereofonicznego, a także przestrzennego (5.1). Rozwiązanie to oferuje również możliwość zapisu dźwięku z różną częstotliwością próbkowania (44,1 / 48 / 88,2 / 96 / 176,4 lub 192 kHz) oraz różną rozdzielczością bitową (16, 20 lub 24 bity). Ponadto istnieje możliwość ustawiania różnej częstotliwość próbkowania oraz rozdzielczość bitowa dla poszczególnych nagrań na płycie oraz w obrębie poszczególnych kanałów systemu 5.1. Format DVD-A przewiduje również przenoszenie metadanych związanych z algorytmem downmixu.

Obecnie format ten nie jest popularny przez m.in. ograniczoną dostępność muzyki w tym formacie i niewielkie zapotrzebowanie na korzyści oferowane przez DVD-Audio. Ponadto istnieje drugi, konkurencyjny format zapisu muzyki – SACD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piknie, ale ja się odniosłem do odtworzenia dźwięku w formacie 5.1.

Bo taki był wspomniany.

Jeśli się da bez użycia procesora chętnie się doszkolę. ;-)

Po downmixie owszem, ale wtedy nie ma mowy o dźwięku dookólnym.

Zaś samo DVDaudio jeśli płyta jest zgrana jako stereo, to oczywiście tak.

Od siebie jedynie dodam, że warto mając procka dekodowanie strumienia ustawić właśnie dla jego jednostki a nie dla dva czy innego napędu.

Bo bawiąc się gęstym plikiem w DVD audio lepiej to grało po przedstawieniu na "wyplucie" samych danych z transportu bez ich dekodowania i pozwolenie na obróbkę już w samym procesorze niż dekodowanie na poziomie transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Ta uwaga odnośnie lepszego radzenia sobie z gęstym plikiem dotyczyła DVD audio wysłanego do pxa h900.

Jakość nie była poraźającym przeskokiem, jedyna rzeczywiście namacalna zmiana to była lepsza dynamika, ale myślę, że to wynika bardziej z zastosowanego formatu i jego przewagi w tym aspekcie nad zwykłym cdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się.

Ta uwaga odnośnie lepszego radzenia sobie z gęstym plikiem dotyczyła DVD audio wysłanego do pxa h900.

Jakość nie była poraźającym przeskokiem, jedyna rzeczywiście namacalna zmiana to była lepsza dynamika, ale myślę, że to wynika bardziej z zastosowanego formatu i jego przewagi w tym aspekcie nad zwykłym cdr.

 

900 tez nie akceptuje niczego szybszego niz 48 k .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie o tym nie wiedziała, bo dostała bodajże 24/96 i zagrała.

Ba sam tego sluchałeś przy jakiejś okazji spotkania się.

Jedyny objaw, że coś jest nie tak był że strony stacji, która zupełnie nie wiedziała co odtwarza ani czas ani menu ani tytuły się nie pokazały.

Ale podała to do procka jako lpcm a ten wydał z siebie głos

;-)

W resztę nie wnikam bo nie czuje się kompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszej pomocy coraz bardziej ogarniam zarówno 9861 jaki pxa h701 :wink:
Na ten moment największym problemem jest to że nie mogę żadnego pliku video odtworzyć na tym radiu :wsciekly:

Czy Nero 2015 jest w stanie przekonwertować klipy mpg4 do jakiegoś formatu (ewentualnie jakiego)co by to radyjko przyjeło  ?

 


Co tak drazysz temat z tym ainet?

Bo w instrukcji jest napisane
 
Setting the Digital Output
To connect to a digitally to an audio processor, the optical digital output
must be turned ON.
• If DVD Audio is used, sound is output via Ai-NET regardless of this
setting.

Czyli każde użycie DVD równa się ze zmianą dzwięku na dwu kanałowy przez ainet mimo włączonego światła??  Bo według Twojej poprzedniej wypowiedzi zrozumiałem że to jest tylko "opcja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... To mnie zastrzeliłeś. Niestety nie wiem, ale jest to dość proste do sprawdzenia, wrzuć płytę DVD audio, mając naturalnie w opcjach dvki opt out na "on".

Jeśli w optyku masz światełko to nadal to idzie cyfrą a 701 zawsze stosuje jako priorytet źródło optyczne a nie ainet jeśli jest sygnał w optyku.

Jeśli zaś światłowód gaśnie to z nieznanego mi powodu stacja puszcza to analogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mimo tego co piszą,to na DVD Audio światło wciąż świeci.Nie wiem kto pisał tą instrukcję  :wsciekly: 

Też sporo piszą o ustawieniach DVD ekranu,funkcji  "PBC" (nie wiem co to jest ? ) Ale bez pilota chyba ani rusz :mur:

Wiesz może jaki format da radę obsłużyć to radio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widocznie o tym nie wiedziała, bo dostała bodajże 24/96 i zagrała.

 

Czary , zaprawdę czary , do odbiornik w procku jest przyjąć /zidentyfikować / jedynie sygnały do 48k.

No nic , teraz tego nie dojdziemy.

 

 

 

No mimo tego co piszą,to na DVD Audio światło wciąż świeci.Nie wiem kto pisał tą instrukcję :wsciekly:

 

A przeczytałeś ja całą ?

Jak masz ustawione opcje wyjścia cyfrowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...