Skocz do zawartości

Klocek 0.9 - 1.5kW @4ohm - jaki pod Space15?


Demondemidi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

W zasadzie nie do końca jestem ciśnieniowcem (tzn nie pokazuje się na zawodach) ale ESPL to chyba odpowiedni dział na takie pytanie :) Szukam czegoś konkretnego do napędzenia Vibe Space 15, w tej chwili pędzę go Vibem mono boxem II w 1r ew Rodekiem 2180a w 4r ale jak wiadomo ten przetwornik lubi prąd i jest mu troszkę za mało :) Zastanawiam się co mógłbym kupić w rozsądnej cenie do niego ale zależy mi na opcji 4r i dobrej kontroli. Wiem ile można na tą cewkę podać ale nie o to tu akurat chodzi, ciśnienie swoją drogą ale zachowanie jakości idzie na pierwszy plan więc nawet 0.9kW spokojnie wystarczy (tak mi się wydaje). Na trafienie rodeka 2300 raczej nie mam co liczyć  więc rozglądam się za jakimś autotekiem albo hifonicsem, nie wiem tylko jak w rzeczywistości wygląda sprawa tych klocków bo w rękach nigdy tego nie miałem :/ Myślałem jeszcze może nad Alpine MRV-1505 , niedostępnym Blaupunktem Burning Desire albo może jakiś Ampire? Może ktoś tu ma doświadczenie z tym głośniczkiem i mógłby doradzić coś dobrego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :) na tego Vbd2 też patrzyłem ale nie jestem przekonany do nowszych konstrukcji velocity a w starych seriach wiem co siedzi i wiem jak grają :) Na papierze fajnie wygląda helix DB1000.2 ale zalatuje mi on chamską mocą kosztem jakości (mogę się mylić, nie słyszałem go)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pojecie chamskiej mocy:) Dla suba potrzeny jest prad - prad i dobra kontrola:) Bo jak brzmi slogan reklamowy jednego z producentow opon "power is nothing without control" :)

Z tego powodu odradzal bym wiekszosc tanszych Hifonow nowszych serii - widzialem testy i DF w okolicach 30 brzmi jak jakis zart.

Mysle ze przy mocach rzedu 1,5 kW wchodza w gre raczej tylko monoblocki z wysoka sprawnoscia lub auto z malym reaktorem atomowym.

Mnie akurat niedrogo wyszla opcja dwoch mono w opcji linkowania master slave - Emphasery ea1350.  DF powyzej  400 wiec calkiem znosnie 850W @2Ohm, 1.3kW @1Ohm wiec w opcji linkowania wychodzi okolo 1,7 @ 4Ohm 160A i w okolicy 2,5 kW @2Ohm 270 A.

 

Btw...

Moze ktos wyjasnic mi przy okazji jak ma sie wspolczynik DF  monoblockow przy poszczegolnych impendencjach?W tescie kilku mono podany byl tylko DF zroznicowany co najwyzej  czestotliwoscia w Hz - nie bylo zroznicowania wzgledem impendencji... 

I jak  wyglada sprawa przy opcji linkowania dwoch mono  2Ohm  w  4 Ohmy z punktu widzenia kontroli nad glosnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jaco76
Właśnie dlatego chcę w 4ohm, z tego co wiem do DF spada wraz ze spadkiem impedancji(?). Właśnie dlatego mówię, że wystarczy mi 0.9kW. Bo przy dobrej kontroli te 0.9 zrobi lepszą robotę niż 1.5kW, nie chodzi mi tylko o pompowanie ciśnienia. 

 

 

 


mastah22
No to wniosłeś do tematu sporo wiedzy... nie wiem jakie jest twoje zdanie ale u mnie akurat space jest cenionym sprzętem, nawet sobie nie wyobrażasz ilu "audiofili" ma w domu suby właśnie na tych przetwornikach... właśnie dlatego, że jednak są szybkie i dość precyzyjne jak na 12" czy 15". Ale to moje zdanie i chyba dyskutować o tym nie musimy :)

 

 

 


juby
Były 2x4 i 2x2, mój jest akurat 2x2 i właśnie takiego chciałem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastek nie kumam pod jakim wzgledem dzialaja niby te dane papierowe na mnie. Ja pokojarzylem bardzo niski zmierzony DF nowych Hifonow niskiej serii z opiniami o masowym upalaniu glosnikow przez te piece. (duzy prad bez kontroli mega xmax bez sily powrotu i pieeeerd po glosniku)

Swoja droga polecany przez was Eyebrid 2000 wyszedl o dziwo i w tescie i na papierze niezle;)

Kontynuujac zapytanie - jesli okreslono DF monoblocka na 400 = przyjmujemy ze to przy czterech lomach tak?

Czyli dalej ciagnac temat jesli zlinkuje w trybie master slave dwa wzmaki w 2 ohm - majace teoretycznie w 2 ohm kazdy DF w okolicy 200.... to ile bedzie ten tandem mial w linkowanym 4Ohm?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto tu o nowych seriach mówi? Ja np wymieniłem tylko stare serie, bo mam do nich zaufanie. Ale nie twierdzę też, że nowe są złe. To, że produkuje się teraz głównie chinszczyzne na potrzeby rynku nie oznacza, że nie robi się już dobrych rzeczy. Wczoraj kupiłem gzha2350x (nie xii), ale to tylko dlatego ze miałem okazję i chciałem sprawdzić jak te klocki grają :) Na pewno nie wyrobi przy space 15 ale sprawdzę go na slicku 15 i ba2 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 0.8kW@4ohm to nie najgorszy wynik za tą cenę ;) 1.1kW@2ohm to za tą cenę już bardzo dobry wynik :) Pewnie kontrola będzie gorsza niż w przypadku rodeka ale na pewno lepsza niż w przypadku vibe mono boxa II :P Dostałem kilka ciekawych ofert i zastanawiam się nad RF Power 1051s ale chyba spokojnie przeczekam aż gdzieś się trafi rodek 2300i :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by nie patrzeć ten GZHA mocowo przebija Vibe Deep Space Bass 1 a kosztuje ułamek jego ceny :) Do tego pracuje w klasie AB co jeszcze bardziej mi się podoba :D

 

 

 


,a jak trafi się jakaś okazja to nie ma momentalnie

 

I właśnie tak wylądował u mnie GZHA :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GZHA już podpięty i z vibe slick 15 daje sobie radę świetnie, oczywiście trzeba było go troszkę zamulić bo cewka szybko zaczęła pachnąć ale kontrolę ma o wiele lepszą niż vibe mono box II (o ile w przypadku s15 można mówić o kontroli). Jeśli zdąże to jutro zobaczę jak sobie radzi ze space15 :) Patrząc na to co się dzieje na slicku wiem, że ciśnienia (przynajmniej na razie) mi nie zabraknie :) Ciekaw jestem tylko jak będzie z kontrolą w trakcie normalnego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od 2 dni tego pieca używam w zamian za Sedonę. Jest fajnie, ciepło, miło i przyjemnie, ale na innym subie, bo mój poszedł do sprawdzenia :)

Jedno co mnie irytuje - brak zimnego startu, lub jakiś problem z nim, bo potrafi ładnie puknąć przy odpalaniu radia.

Jeśli chodzi o moc, to raczej jej nie braknie, jedyne co, to grzeje się jak smok, nawet pomimo wbudowanego wentylatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gzha jest ten sam problem, kilka sekund po odpaleniu jest zacne kopnięcie  :kwasny: Właśnie się zastanawiałem czy on tak ma czy może trzeba rzucić okiem na elektrolity. O temperaturę raczej martwić się nie muszę, piec od suba leży w otwartej przestrzeni bagażnika, w kombi, więc powietrza ma pod dostatkiem  :wink2: A i tak raczej nie przebije mono boxa w 1r który się skubaniec grzał do tego stopnia, że nie można go było dotknąć  :wsciekly: A jeśli chodzi o Eton-a to na papierze ma mega wysoki DF  :szok: Jestem ciekaw jak to jest w rzeczywistości  :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dla potomnych info odnośnie samego Vibe Space 15 v4... Sam głośniczek fajny jeśli ma służyć do grania z dużą ilością mięsa ale z całą pewnością nie do SPL (konstrukcyjnie). Potrafi zagrać bardzo nisko i ze zdrową pompą i nie gubić się przy tym jak typowa 15". Jeśli chodzi o zasilanie to niby można w niego więcej wpompować ale raczej stawiał bym na kontrolę niż moc. Jeśli ktoś szuka typowej pompki to z całą pewnością nie ten sub ale, mimo mojego uwielbienia do wibracyjnego łamania elementów wnętrza, jest to moja ulubiona 15" stanowiąca kompromis pomiędzy mięchem ze zdrowej 15" a względną szybkością dość dobrej 12".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...