Skocz do zawartości

Dorby Serwis Częstochowa, Opole?


SadeXo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jak w temacie ma ktoś kontakt albo zna jakiś dobry serwis lub fachowca z okolic Częstochowy lub Opola?

Kupiłem niedawno wzmacniacz Philips DAP 600 i niestety cisza w głośnikach. W internetach nie potrafię odnaleźć serwis manuala ani jakiegokolwiek schematu do tego wzmacniacza  (jeżeli ktoś posiada pdf-a będę bardzo wdzięczny) a obecnie nie mam czasu żeby go rozgryźć... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Częstochowie CAREX

Cena zależy od uszkodzenia i od użytych części. Jak byś chciał naprawiać na oryginałach, to może parę groszy kosztować.

 

"OHM 2" nie polecam, bo potrafią bardzo kręcić, a że to czekają na części, a że części nie ma w hurtowni, Za parę dni, że jeszcze nie sprawdzony, a znowu po paru dniach "technik już naprawia", a za dwa dni że znowu części nie mają bo nie dojechały ( inna pani w "recepcji" i pewnie nie wiedziała jaki kit poprzednia wcisnęła, że już jest naprawiany ), a w konsekwencji dostajemy rzecz z powrotem nie naprawioną po miesiącu, czy nawet dłużej. Fakt faktem było to już daaaawno, ale się zraziłem i pracują tam dalej te same osoby. Znam parę osób, które też narzekały na ten serwis i np. znajomemu dawno temu upuścili monitor 19" CRT ( wtedy kosztowało to prawie 2500zł ) i powiedzieli, że wybuchł po podłączeniu i że nie mają zamiaru zwracać ani złotówki. Ewidentnie było widać, że ten kolos komuś z łap wyleciał, ale trzeba by się z nimi sądzić.

 

Sprawdzałeś coś poza podpięciem go do instalacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No nie mam już pomysłów. Na początku myślałem że to mute się zablokowało, bo jak dotykałem palcem na początku wejścia końcówki mocy to w głośniku słychać pukanie, wtedy trochę podbudowany ze końcówki sprawne rozpisałem schemat toru mutowania sygnału, no i qrde wszystko wygląda ok. Podałem sygnał i jechałem po kolejk po torze audio z głośnicziem bo oscyloskopu nie mam a multimetrem to ciężko zobaczyć czy to sygnał czy coś innego. No i straciłem nadzieję, sygnał przelatuje przez cały wzmacniacz, z takim tylko knyfem że po 1-szym opampie sygnał dość znacząco zmniejsza swoją wartość( słuchając z uchem praktycznie w głośniki ledwo co słychać) i w takiej postaci wychodzi z wzmacniacza:/ mute wydaje się sprawne bo jak na krótko załączyłem tranzystor za to odpowiedzialny to ładnie wycisza do zera. Nie wiem jakie powinny być poziomy tych sygnałów, nie mam sprzętu aby je zmierzyć, nie mam manuala do niego, a teraz już opadłem z nadzieji. Ciekaw jestem tylko ile taka naprawa może kosztować. Wzmacniacz warty 100zł i ciężko o opłacalność takich działań jeżeli koszt naprawy przekroczy jego wartość... Ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Diagnoza w CAREX-ie to 25, czy 30zł, ale naprawa raczej 100zł dobije. Jak jeszcze rzucisz hasło "na oryginalnych częściach", to już w ogóle ;)

Jak chcesz, to daj tylko na diagnozę i jak dojdą co i jak to będziesz wiedział gdzie szukać, lub co dokładniej wymienić. Kwestia czy ci się chce i czy ci się to opłaca ( czytaj czy spodobał ci się na tyle ten wzmacniacz ).

Na dniach w cze-wie widziałem za trochę ponad 100zł DAP 4040, ale modelw 600, 650 jak kojarzę, to bardziej mi przypadły do gustu niż 4040, 6040

 

Jak chcesz to Sony XM-6020, Helix HXA 275 mogę mieć do odstąpienia, albo inne wzmacniacze do użyczenia na spokojne odsłuchanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i działa jak należy ale...

Koledzy masakra, normalnie :mur1: :mur1: :mur1:

Nie ma się czym chwalić, ba nawet wstyd mi wspominać, ale muszę to opisać....

 

Kupiłem wzmacniacz no to sprawdzenie ma szybko, kable do baterii, sygnał z telefonu i cisza... lekka załamka, ale co tam naprawimy...

kolejne próby naprawy, pomiary na podłączonym sprzęcie z akumulatora z ups-a źródło telefon, laptop masakra nie działa ale wszystko wydaje się sprawne.

Cóż oddałem do Waldka do Carexu, Pomierzył co się dało i nic nie wymyślił. stwierdził że w środku elementy sprawne a że nie ma do tego service manual-a tak na szybko nie jest w stanie nic wywnioskować a że chciał mi to zrobić za free to powiedział że muszę się wstrzymać bo na razie jest zawalony robotą.

 

Zabrałem wzmacniacz, przywiozłem oscyloskop z roboty i otworzyłem piwo. "qrde, coś muszę robić źle..."

Lece po sygnale i po pierwszym już tranzystorze zostaje całkowicie prawie ucięty. sprawdzam npn sprawny, ale... coś mnie tkneło sprawdzę zwykłym multimetrem względem masy nie sygnału, ale zasilania, i... no i wyszło... 

 

A teraz Puenta 

::TLDR::

Philips w swojej pomysłowości Masę zasilania stopnia Preampa zamyka przez masę RCA.. Tak panowie po pomiarach pomiędzy masą a masą RCA było 14V. Szybka zworka i wzmacniacz pracuje jak marzenie... A gdybym podłączył jak bóg przykazał tematu by nie było ... a tak to :mur1: :mur1: :mur1:

 

Ku przestrodze, nie martwcie się jak stare philipsy nie grają z telefonu... po prostu nie potrafią :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się wstydzić. Sztuką jest przyznać się do błędu diagnostycznego. A uwierz mi , diagnosta uczy się każdego dnia. Tyle że jeśli już Ci się wydaje że jesteś wielki bo od roku nic Cię już zaskoczyło i jesteś gość, nagle z nienacka , z totalnego zaskoku dostajesz z liścia od urządzenia, i nawet oddać mu nie masz jak, tracąc full nerwów i X czasu. Po czym już zawsze jesteś czujny jak świstak i mottem zawodowym stają się zdania: niemożliwe to przejść krokiem defiladowym po schodach , a napewno to Kopernik nie żyje. Generalnie każdego roku trafia się przypadek godny Archiwum X. Dobre tematy do rudej branżowej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...