Skocz do zawartości

pomoc ze wzmacniaczami :(


Carlucci
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

proszę o poradę zbieram narazie pieniążki na lepszy sprzęt ale zastanawia mnie jedno

radio:to będzie dxz958rmc 6 wyjsc rca

przód DEGO PO-650 ale moze byc inne

suba jeszcze nie wybrałem i proszę o pomoc w jego doborze

problem ze wzmakami tzn

Sprawa jest tego typu bo nie wiem jak zasilać przody i suba i tweetery bo chce kontrolować każdy głośnik

1.zakupic wzmacniacz 5 kanalowy i zasilac przody ,tweetery,suba np.μ-Dimension μ-Jr. 5-390 ale moze byc za slaby chyba ze poradzicie inny 5 kanalowy

2.zakupic dwa wzmaki np. U.S.Amps XT-800.2 podlaczony jedynie pod tweetery i U.S.Amps XT-1600.4 podlaczony pod przod i w mostku na suba

3.zakupic dwa wzmaki np.U.S.Amps XT-1600.4 podlaczyc przody i tweetery i jakis monoblock lub dwu kanalowke w mostku pod suba ???

muza to electro house prosze o pomoc kwota na wzmaki to 2000zl zależy mi na dobrym dźwięku a nie na rąbance ale basik też musi być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, mnie również to zastanawia, ponieważ to żaden cud techniki nie jest. U mnie pod zestawem dego graja stare wzmaki sony (bi-amp) i jestem z nich zadowolony. Chyba powtarzam się po raz n'ty z rzędu z nimi, ale jak dla mnie graja bardzo przyzwoicie i one wygrały odsłuchy.

 

Bierzesz pod uwagę tylko nowe wzmaki, czy mogą być używki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochani forumowicze oczywiście ze mogą być używki

czytałem forum i zauważyłem że polecacie na przód

Alpine V12 lub 35xx

Audison LR

Xetec

Sony XM (srebrne serie)

U.S. Amps.

ESX Quantum

u-Dimension Glow

Autotek

Signat RAM

czy one naprawde są godne uwagi??

a czy dego bedą dobrym wyborem na przód do muzy trance i electro i house????możę DLS R6A???

tak na marginesie posiadam carpower4/400 może jego dać na przód albo na wzmaka czy to raczej niedobry pomysł?

 

[ Dodano: 2009-02-22, 09:44 ]

wydaje mi sie że ten wzmak może być wręcz idealny pod mój przód i tweetery

ALPINE V12 MRV-F357

 

[ Dodano: 2009-02-22, 09:54 ]

wg mnie najlepsza chyba bedzie opcja 3 :/ dobt piecyki 4 kanalowy na przod (dac go w bi amping oczywiscie, jelsi tak bardzo ci zalezy aby kontrolowac kazdy glosnik) i na tyl jakis mono aby dobrze odżywić suba

 

hej odnośnie mojego tematu mam pytanie jaki wzmacniacz byś polecał???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie.Pomysł z 5 lub 6 kanałowym piecem tez nie jest zły.

Plusy- masz jeden piec na pokładzie zaoszczędzasz plac,kable ,bloczki i w ogóle

dożo pierdół z racji jednego pieca(nawet na rca da się przyciąć bo np.

mam SOUDSTREAM 405s i tam np. można ustawić ze wzmak ciągnie all

tylko z dwóch przewodów rca).Minusy przeważnie maja małe moce na 4 kanałach

a te z większymi mocami kosztują już niezłą kasę nieraz więcej jak dobra

4 kanałówka + mono.Ale waty to nie wszystko nieraz mniejsza moc ale

większy df wzmacniacza potrafi nieźle zadziwić i grac naprawdę na poziomie.

Dam przykład testowałem tego mojego soudstreama u siebie w domu

na setupie. ALPINE 7906 + kolumny z systemu mojego home audio

(jakies DISCOVERY grają pod YAMAHA)porównywałem to z ALPINA

V12 1000 która ma 2x150w a sound ma 4xpowiedzmy 40w.

Powiem dzwiek bardziej mi odpowiadał z soudn wiadomo klasa

referenc i jak sie gein dało na maksa to nawet ładnie kopał.Znowu na

ALPINIE nie dało sie geina na maxa bo na minimum już się wysiedzieć nie dało.

A radio tak na pół skali to max jak dla mnie.A soun z geinem na normal

to radio mogłem na maksa rozkręcić.I teraz pytanie jak często będziesz

rozkręcał radio na maksa i korzystał z tej mocy nie lepiej mniej mocy a lepszy

dźwięk?Na to pytanie musisz sam odpowiedzieć i wybrać co ci będzie lepiej odpowiadać.

 

Ps.Z tym soundstreamem dodaje smaczku ręczna robota wzmaka i dwa kanały

na suba można mostkowa i stabilny na tych kanałach do nawet 0.5ohma

ale nawet przy tych 0.5 ohma ma tylko a możne aż 240wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego na maksa raczej grał nie będę nigdy, lubię sluchać tak sobie czasami na polowe czasami poniżej polowy prawie nigdy na maksa lubię dobry basik na house jest super taki miękki radyjko moje będzie clarionek 958 chce mieć naprawdę czysty dźwięk słyszeć zarówno dobra gore ale basik tez musi być ale nie może być tylko jego słychać zależy mi na jakości dźwięku

podaj jaki dokładnie to jest wzmak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega chimon ma racje, nie waty graja. Wezmy sobie taka firme jak RF, ich wzmaki maja zadziwiajaco niska wartosc jesli chodzi o te upragnione przez wszystkich RMSy, ale jak graja?? Gro ludzi poleca te piecyki bo sa naprawde swietne jakosciowo a producent nie robi wsi i pisze zanizone wartosci :/ takze zawsze mozna byc naprawde mile zaskoczonym.

 

Ja mam swoja alpine V12 i jestem z niej tez zadowolony, poki co jestem w trakcie szukania mono ale to juz inny temat. Nie sluchalem tych dego wiec trudno mi powiedziec czym by je nbylo dobrze zasilic, ale to jest glosnik ktory ma potencjal jakosciowy wiec tak jak kolega chimon powiedzial ze nie tylko watow mu trzeba dac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam soudstream 405s ale to mały jest wzmak.

Poza tym ciężko dostać na allegro używki.Ale sa inne firmy,

każda szanująca się firma ma w swojej oferciejakies 5-6kanałowce.Ewentualnie

można wypośrodkować moc i sq i zapodać ESX Vision V1600.5.

Jest to wyższa półka ESX ti masz info

 

5 Channel Amplifier

Speaker channels (class AB):

4 x 75W @ 4 ohms

4 x 150W @ 2 ohms

Sub Channel (class D):

1 x 350W @ 4 ohms

1 x 600W @ 2 ohms

1 x 900W @ 1 ohm

Fuse: 80A

 

a tu dla ciekawosci soundsream 405s

 

Satellite channels:

4 x 25W @ 4 ohms (12V)

4 x 40w @ 4 ohms (14.4V)

Subwoofer channel:

1 x 50W @ 4 ohms (12V - High current)

1 x 100W @ 4 ohms (12V - High power)

1 x 120W @ 4 ohms (14.4V)

1 x 200W @ 2 ohms (14.4V)

1 x >240W @ 1 or ½ ohm

THD: <0.1%

S/N Ratio: >100dB

Freq. Response: 20Hz ∼ 20kHz (±0.5dB) / Sub: 20Hz ∼ 400Hz (±0.5dB)

Bandwidth: 15Hz ∼ 50kHz / Sub: 15Hz ∼ 1kHz

Stereo Separation: >90dB

Damping Factor: >200

Fuse: 2 x 20A

Dimensions: 16" x 9.5" x 2.25" (40.7cm x 24.1cm x 5.7cm)

 

A tu masz ESX nówka seria signum niższa półka ESX tu link na ebay 300euro

 

http://cgi.ebay.de/ESX-Signum-SX-5800-Ends...%3A1|240%3A1318

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już cena za wysoka

 

[ Dodano: 2009-02-22, 11:59 ]

a co mowiecie o

1.HIFONICS ZEUS ZX8000

2.HARMAN KARDON CA 5250

 

[ Dodano: 2009-02-22, 12:15 ]

moje rozwiązanie to

zakupic dwa wzmaki

1.podlaczony pod tweetery jakiś alpine v12 bądź stary sony xm

2.podlaczony pod dego i sub tylko jaki wzmak wychwalany przez forumowiczów μ-Dimension μ-Jr. 4-300 bądź U.S.Amps XT-1600.4

dobrze rozumuję??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że masz na wzmaki 2000, moim zdaniem w tym budżecie w używce można już bardzo fajne wzmaki kupić, lepsze od xm i v12. Ja polecam 4 kanały na przód i coś mocniejszego na suba taki przykładowy zestawik z tego co jest aktualnie na allegro:

genesis q240 -> http://allegro.pl/item563178969_genesis_q240.html

rockfordzik 225.2 -> http://allegro.pl/item560854838_rockford_f...2_od_1_pln.html

Albo większa wygoda i 5 kanałów akurat równo za 2k jest gienek 5 channel -> http://allegro.pl/item561660628_genesis_fi..._iii_hiend.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że masz na wzmaki 2000, moim zdaniem w tym budżecie w używce można już bardzo fajne wzmaki kupić, lepsze od xm i v12. Ja polecam 4 kanały na przód i coś mocniejszego na suba taki przykładowy zestawik z tego co jest aktualnie na allegro:

genesis q240 -> http://allegro.pl/item563178969_genesis_q240.html

rockfordzik 225.2 -> http://allegro.pl/item560854838_rockford_f...2_od_1_pln.html

Albo większa wygoda i 5 kanałów akurat równo za 2k jest gienek 5 channel -> http://allegro.pl/item561660628_genesis_fi..._iii_hiend.html

 

dzieki kolego a ktory jest na przod a ktory na suba ????

ta 5 kanalowka jest super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na przód 4 kanałowy genesis q240, bardzo fajny wzmak sam długo się zastanawiałem nad jego zakupem, słuchałem dego na 4 channel i grało to całkiem przyjemnie. A słyszałem opinie że q240 jest lepszym wzmakiem od 4 channel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mowicie o tym zestawieniu

radio:clarion dxz948rmp

przód : DEGO PO-650

wzmak: genesis Q240

-- R6A nam moje ucho lepiej odwzorowują pasmo :)

 

Zrób porządnie furtki a będziesz miał naprawdę porządny przód ale dego nie pozostaje za mocno w tyle szczególnie jak pogrzebie się tutaj i tam :)

 

Dobrze było by pociachać zwrotki i puścić to przez 4 kanały ( kolega stefanb wspomniał o tym, taki trick daje spore możliwości)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pozostaje 958, gienka dać do pędzenia R6A na 4kanałach i jak trochę się pokombinuje to może wyjść coś fajnego :)

 

hej co to znaczy jak sie trochę pokombinuje??co masz na myśli?

 

[ Dodano: 2009-02-25, 21:07 ]

będzie coś takiego

clarek 958, gienka dać do pędzenia R6A na 4kanałach

tylko jak to podłączyć??

z 958 nie będzie problemu bo on ma aktywne zwrotki tzn ze ciągnę kable z wyjść rca do wzmaka a od niego bezpośrednio kablami do głośników?? czyli nie potrzebna jest zwrotka dołączona do zestawu r6a??dobrze rozumuje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę pokombinuje??

 

Rozdzieli zwrotki (każdy głośnik oddzielnie zasilony) i w radyjku pobawi się czasówką troszkę , ale to już każdy na słuch musi dobrać optimum :)

 

czyli nie potrzebna jest zwrotka dołączona do zestawu r6a??dobrze rozumuje??

 

:P

 

 

Na twoim miejscu nic bym nie ruszał, za dużo kombinujesz. Już na początku gdzie nawet jeszcze nie masz klocków i nie wiesz co Ci tak naprawdę nie pasuje (o ile nie będzie coś pasować :P ).

 

Dobrze było by zacząć tak bez kombinacji przez zwrotkę na dwa kanały. I słuchał zestawu długo słuchał. Bawił się czasówką i analizował każdą zmianę jak wpływa ona na system, jak klocki sprawują się pod własne wytyczne co do zestawu itd.

 

Dopiero jak coś nie będzie pasować i wiesz co konkretnie to możemy rozdzielić zwrotkę, zasilić wszystko osobno i bawić się w nieskończoność.

 

Lub wywalić całkiem zwrotkę i pójść na całego z zwrotką aktywną w radyjku, ale to już wyższa szkoła jazdy :P i na pewno nie jest to dobry kierunek na sam start :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę pokombinuje??

 

 

Lub wywalić całkiem zwrotkę i pójść na całego z zwrotką aktywną w radyjku, ale to już wyższa szkoła jazdy :) i na pewno nie jest to dobry kierunek na sam start

 

to mi pasuje

chce kupic raz a konkretnie

zbieram informacje i kompletuje sprzęt żebym za miesiąc nie musiał czegoś sprzedawać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlucci strasznie się motasz, bo sam za bardzo chyba nie wiesz czego chcesz. Masz sporo kasy na sprzęt, więc przemyśl to wszystko dokładnie nie spiesz się. Myślę że 958 na początek to super jednostka, daje dużo możliwości. Gienek to świetny wzmak, ale to z racji jego dużej detaliczności może sprawić pewne problemy. Wybrałbym system w pełni aktywny i wybrał oddzielnie tweeter i woofer bo kupowanie całego zestawu w takim wypadku trochę mija się z celem. Możesz spróbować np. woofer R6A i tweeter morela mt-22 i koniecznie wybrał się na strojenie to jakiegoś dobrego zakładu i w czasie ustawiania i ewentualnych pomiarów pytać się kolesia o każdą pierdołę i wszystko co robi aby samemu później wraz z dłuższym zapoznaniem się z systemem umieć coś pod siebie ustawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...