Skocz do zawartości

Koszalin Car-Audio_Media i Morel Tempo 6 za 449 PLN- polaczony temat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie sądzę aby Sonia pozwoliła sobie na sprzedawanie jawnie podróbek pod swoim nosem. Dziwię się jednak polityce firmy, która nie reaguje na ewidentnie nierzetelnego sprzedawcę, psujacego rynek np na ww. Tempo , chyba że chłop ma taki dar wciskania, ze centrala ma w nosie co się dzieje dalej skoro bierze dobre ilości.

Jednak jest chyba także coś takiego jak utrzymanie ceny detalicznej aby i inni sprzedawcy mogli prowadzić normalną sprzedaż bez narzutu 5 zł?

Chociaż w dzikich czasach wcale się bie zdziwię jeśli dystrybutora po opuszczeniu drzwi hurtowni już nic nie interesuje co się dzieje z jego produktem i po ile oraz przez kogo jest sprzedawany a także jaki poziom obsługi otrzymuje kupujący.

Ps. Rysiu ct zmień ten podpis bo jesteś na Polskim forum, chyba że miałeś dziadka w Wehrmacht'cie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Sonia pozwoliła sobie na sprzedawanie jawnie podróbek pod swoim nosem. Dziwię się jednak polityce firmy, która nie reaguje na ewidentnie nierzetelnego sprzedawcę, psujacego rynek np na ww. Tempo , chyba że chłop ma taki dar wciskania, ze centrala ma w nosie co się dzieje dalej skoro bierze dobre ilości.

Jednak jest chyba także coś takiego jak utrzymanie ceny detalicznej aby i inni sprzedawcy mogli prowadzić normalną sprzedaż bez narzutu 5 zł?

Chociaż w dzikich czasach wcale się bie zdziwię jeśli dystrybutora po opuszczeniu drzwi hurtowni już nic nie interesuje co się dzieje z jego produktem i po ile oraz przez kogo jest sprzedawany a także jaki poziom obsługi otrzymuje kupujący.

Ta sytuacja nie jest czymś nowym , nic tez nie wskazuje aby podejmowano jakiekolwiek skuteczne i trwałe działania w tym kierunku.

Dobrze , ze Morel ma stabilną pozycję na rynku , ale taki stan raczej jej nie umacnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sytuacja nie jest czymś nowym , nic tez nie wskazuje aby podejmowano jakiekolwiek skuteczne i trwałe działania w tym kierunku.

Dobrze , ze Morel ma stabilną pozycję na rynku , ale taki stan raczej jej nie umacnia.

Może nie mają żadnych sygnałów o takich działaniach jakie uskutecznia ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu też się zaopatrzyłem w większą ilość tempo6.

Trochę mi to zaczęło zalegać bo do montaży i tak co innego szło.

 

Chciałem zjechać z marży i puścić to w sieci "trochę" taniej- nie pamiętam ale chyba za 599/kpl wystawiłem.

 

Po godzinie miałem telefon z sonii i musiałem ofertę wycofać.

 

 

Nie wiem czemu tutaj nie reagują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reaguja, raguja 

ciagle dostaje upomnienia itp itd...

ale on sprzedaje tego tak duzo ze przymykaja na to oko

 

kiedys cos mu zabrali z dystrybucji przez takie zagrywki - nie pamietam juz co to bylo

 

zeby uswiadomic ilosc sprzedawanego sprzetu - jak wycofywano ze sprzedazy acces A1 to on wykupil wszystkie zestawy jakie mieli na stanie - jakies 250 kompletow ;)

 

pozniej stracilem z nim kontatk i nie wiem kiedy sie sprzedaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagle dostaje upomnienia itp itd...

 

ale on sprzedaje tego tak duzo ze przymykaja na to oko

 

Tak sobie czytam i na myśl przychodzi mi historia podróbek HSK razem z reakcją Elco, a właściwie brakiem reakcji, przynajmniej tej widocznej reakcji :)

Inni sprzedawcy pewnie z takiego stanu rzeczy zadowoleni nie są, oczywiście łagodnie sprawę określając :)

 

...chyba maja... ale tego raczej oficjalnie nikt nie potwiilerdzi.

 

Też myślę, że mają ale teraz i Sonieczka ma dość jasny sygnał, że trzeba się sprawą zająć... ale faktycznie o oficjalne stanowisko może być ciężko, przede wszystkim patrzac okiem dystrybutora końcowego ... tu wilk syty nie będzie, nawet jak owca ssała  :)

 

Chciałem zjechać z marży i puścić to w sieci "trochę" taniej- nie pamiętam ale chyba za 599/kpl wystawiłem.

 

Po godzinie miałem telefon z sonii i musiałem ofertę wycofać.

 

Czyli jednak reagują :)  Może chcą mieć jeden "przyzwoity" kanał dystrybucji, w Koszalinie oczywiście :D

 

 

No ale mamy przezież na forum szymona :) I chyba nadal ze Sonią jest dość mocno związany :)

On czasem mawia, że "pałką trzeba trochę ruszyć" :) No to niech teraz ruszy trochę, byle z głową i w tym temacie ma się rozumieć bo teraz to już trochę za późno aby śmieci pod dywan zamiatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak reagują   Może chcą mieć jeden "przyzwoity" kanał dystrybucji, w Koszalinie oczywiście

 

 

No ale mamy przezież na forum szymona I chyba nadal ze Sonią jest dość mocno związany

On czasem mawia, że "pałką trzeba trochę ruszyć" No to niech teraz ruszy trochę,

 

Spora wiara w Tobie Grzegorz... ;-)

Bo jak na moje to poza pewnie kolejnym monitem w stylu "weź trochę zbastuj bo stękają na tej strefie na Ciebie" Szymom palcem nie tknie tematu... A dlaczego? Bo to jego robota i jego zapewne rozliczaja z wyników sprzedaży a nie tego co za leszcze firmuja Morela w Polsce.

I nie dotyczy to tylko Soni a chyba calokształtu sprzedaży na rynku w Polsce, choć z drugiej strony wątpię by Jurek czy Maniolo dali komuś srać na wizerunek firmowanych przez nich marek. Bo wyniki to jedno a wizerunek marki dlugo się buduje i dość prosto stracić.

Ciekawi mnie np los klientów kupujących morela w dobrej wierze i np kwestie gwarancji skoro często gęsto nie otrzymują paragonu, bo czasy umawiania się na "ryj" zostawilismy w PRL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby uswiadomic ilosc sprzedawanego sprzetu - jak wycofywano ze sprzedazy acces A1 to on wykupil wszystkie zestawy jakie mieli na stanie - jakies 250 kompletow ;)

 

I zarobił 2500 PLN. Choć odliczając ceny gratisów, to jeszcze mniej. Interes życia.

 

 

 

Tak sobie czytam i na myśl przychodzi mi historia podróbek HSK razem z reakcją Elco, a właściwie brakiem reakcji, przynajmniej tej widocznej reakcji :)

Co Twoim zdaniem może krajowy dystrybutor zrobić w takiej sytuacji ? Nie zaczepiam Cię. Zastanawiam się. Chciałbym, aby było skuteczne, proste rozwiązanie. Jeżeli ktoś do kraju sprowadza to na nasz rynek innymi kanałami. Ma być może na to jakiś papier zakupu. To chyba prawnie na tym poziomie ciężki temat. Zakładając, że nie powołuje się nigdzie na Sonię. Warto uwzględnić zasadność i celowość podjęcia szarpaniny lokalnie. W mojej ocenie można (trzeba) zgłosić proceder do "producenta" i on powinien podjąć działania, które wyeliminują tego typu sytuację. To on na tym najbardziej traci i powinien dbać "o swoich". Być może tego typu działania są opisane w umowach, które zawierane są przed podjęciem współpracy.

 

 

 

i w tym temacie ma się rozumieć bo teraz to już trochę za późno aby śmieci pod dywan zamiatać.

Sonia śmieci na naniosła. W mojej ocenie tłumaczenie (wyjaśnianie) tej sytuacji w miejscu, gdzie się znajdujemy byłoby komiczne. Chyba, że oczekujecie potwierdzenia, że to oryginał, aby kupować tak tanio. O to chodzi ? Przecież wiele osób z forum kupuje (chce to robić) taniej. Jedyne co mógłby Szymon zrobić, to zasugerować Wam, abyście kupowali w detalu w określonych miejscach. Wy powinniście się do tego dostosować, aby nie było tego typu wątków w przyszłości ;).  Ok forumowicze ? Nie mam nikogo konkretnego na myśli.

 

Bywają dystrybutorzy, którzy działają bardzo zdecydowanie. Nie twierdzę, że Sonia nie. Na szczęście nie miałem nigdy "przyjemności" przekonać się na własnej skórze. Niektórzy po wystawieniu (bez świadomości, że nie wolno) produktu na allegro dzwonią z reprymendą i nakazują zdjąć aukcję w trybie pilnym. Są też tacy, którzy chcą zerwać umowę jak tydzień po otrzymaniu nowych cenników cena na sklepie niższa 10 PLN.  Bardzo fajnie, że tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kwestie gwarancji skoro często gęsto nie otrzymują paragonu,
paragon już nie jest jedynym i bezapelacyjnym dowodem zakupu. Prawo w tej kwestii zostało zmienione i śmiało można okazać się przelewem z konta, ew potwierdzeniem z allegro, a nawet świadkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zagalpowywujecie... Sonia czy Elco ma/miał swoje sposoby i chyba akurat nam forumowiczom nie zwiazanym z tematem nic do tego jak kto prowadzi interesy. Tym bardziej nie na miejscu w jakieś pyskówki i forumowe dysputy wciagać Szymona...Bez jaj. 

 

Maja chłopy pełna swiadomość jak i kazdy kto działa w handlu...

 

Temat miał chyba raczej na celu zwrócenie uwagi na firme z Koszalina i nieprawidłowości, a Wy jak zwykle na siłe rozkrecacie impreze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jest kapitalizm, wolny rynek. Ostrzeżenie o Car-Audio Media poszło.

Trzeba się dwa razy zastanowić gdzie się kupuje i jakie są tego konsekwencje.

 

W mojej branży usług elektryczno-teletechnicznych jest taka sama sytuacja, rynek jest popsuty przez całą rzeszę pseudo-projektantów i "insztalatorów", którzy zaniżają ceny do granicy wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej branży

Chyba w 90 % dzisiejszych branż tak jest, handel popsuty przez sklepy internetowe ( a właściwie to psedo sklepy z wiadomych aukcji ) - garaże jadące na 5 -10 % marży, często jako drugie, trzecie dodatkowe źródło dochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba w 90 % dzisiejszych branż tak jest, handel popsuty przez sklepy internetowe ( a właściwie to psedo sklepy z wiadomych aukcji ) - garaże jadące na 5 -10 % marży, często jako drugie, trzecie dodatkowe źródło dochodu.

 

 

Ten Polak zaradny jest :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paragon już nie jest jedynym i bezapelacyjnym dowodem zakupu. Prawo w tej kwestii zostało zmienione i śmiało można okazać się przelewem z konta, ew potwierdzeniem z allegro, a nawet świadkiem.

 

 

Tu nie chodzi o paragon jako potwierdzenie gwarancji. Ale o paragon jako potwierdzenie sprzedaży i rozliczenia się z państwem w jakim zyjemy. Gość ewidentnie działa w "szarej strefie" i my wszyscy za to płacimy a szczególnie firmy które działają legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spora wiara w Tobie Grzegorz... ;-) ...

 

Akurat wiary na szczęście mi nie brakuje :) Być może masz rację, że szymon nie będzie raczył czegokolwiek napisać w tym temacie bo cała sytuacja zapewne uwiera go jak kamień w bucie. Z drugiej strony jak już pojawi się na forumm i zacznie się w swój zwykły sposób zachowywać, to nic nie będzie stało na przeszkodzie aby mu o istnieniu tego tematu wyraźnie przypominać i oczekiwać wyjaśnień :D

A to że szymon w tej chwili nic do powiedzenia nie ma też wydaje się być dość jasnym i przejrzystym sygnałem.

 

Co Twoim zdaniem może krajowy dystrybutor zrobić w takiej sytuacji ? Nie zaczepiam Cię. Zastanawiam się.

 

Jak postąpi dystrybutor będzie zależeć od polityki jaką prowadzi na danym rynku i albo będą to działania agresywne nastawione na maksymalny zysk albo dużo spokojniejsza sprzedaż na jasno określonych i przejrzystych zasadach. Tutaj mamy raczej z tym pierwszym przypadkiem styczność i nie spodziewam się niczego więcej nad działania pozorowane.

 

Troche sie zagalpowywujecie... Sonia czy Elco ma/miał swoje sposoby i chyba akurat nam forumowiczom nie zwiazanym z tematem nic do tego jak kto prowadzi interesy. Tym bardziej nie na miejscu w jakieś pyskówki i forumowe dysputy wciagać Szymona...Bez jaj.

 

Maja chłopy pełna swiadomość jak i kazdy kto działa w handlu...

 

Temat miał chyba raczej na celu zwrócenie uwagi na firme z Koszalina i nieprawidłowości, a Wy jak zwykle na siłe rozkrecacie impreze...

 

Myślisz, że tak mocno się zagalopowaliśmy? Skoro ten temat się pojawił, to jednak forumowicze mają  coś wspólnego ze sprawą bo po części swoimi zakupami generują dochód i firmy z Koszalina i samej Soni. Zobacz wypowiedzi userów z poprzednich stron, są zwykłymi klientami którzy by chcieli być zadowoleni z dokonanych zakupów a dostali też sporą dawkę niezadowolenia i niepewności. Myślę, że zachowanie firmy z Koszalina jest o wiele bardziej niestosowne niż zadawanie różnych mało wygodnych pytań w tym topiku. Pozostaje tylko pytanie czy Sonia mocno i zdecydowanie odetnie się od cwaniaka z Koszalina czy raczej milcząco przyklaśnie jego praktykom.

No i sam szymon :)  Przez całe lata szymon pozwalał aby użytkownicy tego forum mocno wiązali jego osobę z firmą Sonia. Teraz gdy jest kwas, taki związek nie jest mu na rękę i cicho siedzi a we forumowe dysputy sam się niestety swoją postawą mocno wciągnął. truck całą sytuację bardzo trafnie podsumował:

 

Bo jak na moje to poza pewnie kolejnym monitem w stylu "weź trochę zbastuj bo stękają na tej strefie na Ciebie" Szymom palcem nie tknie tematu... A dlaczego? Bo to jego robota i jego zapewne rozliczaja z wyników sprzedaży a nie tego co za leszcze firmuja Morela w Polsce.

 

Z czym jak najbardziej się zgadzam :)

 

Ale patrząc na powyższe poczekajmy na reakcję szymona i zobaczmy czy wystarczy mu ikry aby coś rozsądnego w tym temacie napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale patrząc na powyższe poczekajmy na reakcję szymona i zobaczmy czy wystarczy mu ikry aby coś rozsądnego w tym temacie napisać :)

 

 

Zdecydowanie zbyt daleko to idzie.

Firma zapewne posiada jakąś strategię , ale żądanie jej ujawnienia na publicznym forum , chyba znacznie wykracza ponad zwyczajowo pojmowane formy,  a i tez mało logiczne uprzedzać o swoich działaniach - skoro mają być skuteczne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...