Skocz do zawartości

Wzmacniacz czterokanałowy [4CH] na sekcję HIGH/MID


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono osłuchanych Kolegów

 

Problem jak w temacie, czyli jaki czterokanał możecie polecić z czystym sumieniem do napędzenia w bi-ampingu sekcji tweeter/średniak. Oczywistą sprawą jest, że nie ma pieca uniwersalnego i finalnie wszystko rozbija się o odsłuch w swoim systemie ale wydaje mi się, że niektóre piece lepiej radzą sobie z tym zakresem niż inne. Liczę tutaj na waszą wiedzę/doświadczenia/osłuchanie. 

 

Fajnie gdyby temat rozwinął się tak jak ten opisujący woofery do komór :), na przyszłość pewnie by się takie info przydało niejednemu świeżakowi.

 

Moja propozycja, oprócz nazwy pieca warto zaznaczyć czy posiada wbudowane filtry pozwalające wykonać podział między tweeterem i średniakiem oraz jaką mocą dysponuje (nie wszystko można znaleźć na amp-performance ;)).

 

Mnie osobiście najbardziej interesują nieduże gabarytowo piecyki (coś pokroju Sony XM 4045, Helix HXA 400 itp) o mocy do 50 wat na kanał ale piszmy oczywiście o wszystkim co uważamy za dobre i nadające się.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dzielenia się wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


krisman, dnia 12 Cze 2014 - 18:31, napisał:

Nakamichi PA-304
 
M_A_X_A_M miał takową u sibie.
 

Tak, kupilem ten wzmak od Marka, uzywam go przemiennie z gieniem DA100 (zasilam przod pasywnie, z naka wykorzystuje tylko 2 kanaly) i naprawde ciezko wybrac miedzy nimi, graja nieco inaczej, ale oba bardzo mi sie podobaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo kierunkow to jest wiele;) a znajac ciebie i twoj gust oraz zestawienie klockow to nie wiem nawet jaki profil brzmienia cie interesuje. Kazdy bedzie polecal to co mial naturalnie ale bedzie forumowiczom jesli podasz choc dane jaki profil grania cie interesuje badz gatunek muzyczny  w jaki celujesz. A śmiem posunac sie dalej pod jakie hi/mid szukasz piecucha?;)

Sam sie pod temat podlacze  bo tez szukam cos fajnego pod tw/mid ale juz naprawde detalika i dosc ostrawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najbardziej interesują nieduże gabarytowo piecyki (coś pokroju Sony XM 4045, Helix HXA 400 itp) o mocy do 50 wat na kanał ale piszmy oczywiście o wszystkim co uważamy za dobre i nadające się.

A ja od siebie polecę może nielubianego przez niektórych lecz myśle bardzo niedocenianego ... pioneera gm x924 - fajna naturalnie grająca 4 kanałówka. Ma filtry HPF, LPF - więc nie potniesz aktywnie... ale uwazam, że to mimo wszystko ciekawa opcja. U mnie napędza aktywnie przodzik i radzi sobie nad wyraz dobrze - moc na kanał cos ok 65RMS. Nie wyostrza nic i nie gra kluchowato - jak wspomniałem naturalne lekko jasne brzmienie - mnie podpasował. Powiem więcej - szukam teraz na woofery takiego samego ale wersji 2 kanałowej gm x922 - więcej mocy  i chce aby wszystko poszło spod jednej stajni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie przylacze do polecajacych starsze Gienki - ukryc sie nie da, ze to wybitne piece i nawet jak mialem w kufrze 6 kanalow czystej, pelnokrwistej Braksiny do predzenia przodka - to 4 z nich wylecialy i wstawilem tam powrotnie Gieny A-class. Brax zostal na woofry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...