Skocz do zawartości

Adunia A6 c5 dużo pracy dużo niewiadomych i kilka dylematów zapraszam chętnych do dyskusji i pomocy :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Na początek troszkę o pacjencie, Audi A6 98r 1.8T Fotorelacja będzie w innym czasie jak już praca porządnie ruszy, ponieważ na razie to zmiany koncepcji i kilku innych więc się wstrzymałem:) 

Co robię i co zamierzam: 

wszystko do wymiany!!!!! Nie robiłem porządnego Car audio a praktyka opiera się na kilku wzmacniaczach  NO Name po kilkaset milionów wat :) w Cieniasie swego czasu zrobiłem panele i wsadziłem jakieś 16" i dwa razy Magnat x-press 12 na cały kuferek hehe ale dawno i zapomniane brak zdjęć autko na części poszło, zostały tylko wspomnienia. Teoria z kolei na wysokim poziomie według mnie oczywiści więc zaczynamy. 

Dodam że wszystko staram się zrobić samemu wspierając się wiedzą z tego zacnego forum:P

Więc tak zestaw na przód 

JL Audio C2-650 - Dlaczego ? Ponieważ dostałem taki zestawik od ukochanej na urodzinki i musi być.

Jak wiadomo wrota w Audi są bardzo przyjazne do pracy ale już jedna trzecia za mną: ) 

Drzwi od kierowcy wyciszone zewnętrzna strona cała i to proste będzie widać na zdjęciach jak będę robił lewe drzwi. Wewnętrzną stronę wzmocniłem aluminiowym stelażem i okleiłem też matami jakieś bitumiczne z aluminium firmy soundbarrier chyba :) w lewym dolnym rogu przykręciłem dwa ringi z mdf-u a trzeci poszedł w boczek i będzie podstawą dla woofera i będzie też przykręcony do tych dwóch przykręconych w drzwiach, co myślę nada całości sztywności. Teraz zostało mi tylko szpachlowanie i dokupieni odpowiedniego koloru tapicerki i oklejenie, potem boczek do kupy bo jest rozłożony na trzy części i całość gotowa a jak to wyjdzie to sami ocenicie po zdjęciach gotowca. Dodam jeszcze że jest to zajęci jako hobby a nie bo muszę zrobić i jak mam troszkę wolnego czasu to staram czynić postępy.

Jak wiadomo maty, żywice, szpachle itd trochę tego idzie więc są finansowe bariery co do sprzętu a poza tym mam wszystko rozplanowane co jak dalej robić. 

więc po skończeniu drzwi od kierowcy zabiorę się za następne. w dalszej części będzie położenie instalacji do bagażnika. Niby nic ale rozebranie wnętrza, plus- minus, rca i sygnałowe kable troszkę czasu zajmą. 

Następni przejściówka z concerta na wzmacniacz i jakiś piecyk pod ten zestaw jl C2-650 potrzeba około 100W i tu nie mam jeszcze pomysłu może ktoś coś doradzi ale myślałem nad czymś nowym w granicach 1500 zł jakaś 2 lub 4-kanałówka. Może jakieś propozycję?

W następnym czasie montaż tweeterów po odsłuchu i ustawieniu sceny ale potrzebuje najpierw wzmacniacz bo pod radyjkiem słabo to gra ale może uda się wykorzystać chwilowo orginalny wzmacniacz i wystarczy to do odsłuchu żeby ustawić tweeterki i zrobić słupki. 

Wiec w skrócie 

Drzwi wygłuszone są (będą :)

zestaw odseparowany 

wzmacniacz na przód 

wzmacniacz na tył i myślałem nad DLS A6 nowym co by oznaczenie pasowało do samochodu :) lób coś w tych pieniążkach 

sub i tu też rodzi się problem 

Hertz hx300

JL audio 12w3v3

JL audio 13w3v3

Sundown audio x12 1250w w rms czy nie za mocny dla dls-a

Re audio sex 12

Sound stream Tarantula T7

Lub coś innego godnego polecenia w przedziale do 1600 zł 

Tak sobie to umyśliłem.

zaraz padnie pytanie do jakiej muzyki więc odpowiem do wszystkiego na prawdę wszystkiego.

Co chcę osiągnąć odpowiednią jakość dźwięku i czasem zrobić małe trzęsienie samochodu.Dla porównania mam tylko te Magnaty buczące i seryjne nagłośnienie w kilku autach. Dość spore wrażenie zrobił na mnie zestaw zamontowany w MAN-ie TGX w standardzie ale nie mam pojęcia o przetwornikach ani piecu wiec chciał bym żeby było czysto przyjemnie a czasem jak najdzie głópawka to i głośno i mocno to by było na tyle.

Teraz ktoś mi powie żebym posłuchał i sobie ocenił też odpowiem że nie za bardzo mam jak ponieważ mieszkam w uk jestem kierowcą zawodowym i pracuje całe boże dni a jak mam wolne to zawsze znajdzie się coś przy domu do zrobienia i muszę się zdać na wasze opinie i pomoc za które serdecznie z góry dziękuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, tak też myślałem i zaczynam poszukiwania możliwość odsłuchu. Jeszcze chciałem się pochwalić że w miejsce orginalnego concerta trafiła Alpinka 9835r, w stanie prawie nowym za cene w jakiej wybiera się tylko kolor radia bo one nie grają :)

Jeszcze pytanko jak by zagrała ta alpinka z Audisonem LRx-e 4 kanałowym  i moim zestawem JL audio C2 650 ?? 

Warto szukać tego wzmacniacza na przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

)więc tak grają już wofery w drzwiach pod wzmakiem jakimś jvc definder czy jakoś tak a w drodze do nich (c2-650 od JL) jest esx 900.4 myślę że poprawi bardziej brzmienie. jednostka sterująca to tak jak pisałem alpina 9835 i zagra to w bi- ampingu drzwi wygłuszone a testy co do ustawień TW.

Teraz pytanie- mam okazje dorwać z małe pieniądze 2x JL12w1v2 i czy warto dać za dwa około 250zł.

Może jeszcze alternatywa dla DLS A6 bo ciężko trafić przechodzony a nówka troszkę droga i za te złotówki można kupić coś z drugiej ręki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...