Skocz do zawartości

Saab 9-3 SS. Ulepszenie audio. Wymiana głośników.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam Saab'a 9-3 SS z 2004 roku ze nieco wyższym niż standardowe audio, czyli premium 150, które brzmi po prostu fatalnie, więc chcę to poprawić.

 

Premium 150 brzmi tak źle, że standardowe audio w Vectrze B czy Mercu C klasa brzmi o klasę wyżej.

Teoretycznie nic nie trzeszczy i harczy, ale dźwięk jest pozbawiony niskich tonów zupełnie.

 

Dla mniej zorientowanych audio w Saab 9-3 jest na światłowodach, wzmaczniacze ponoć obcinają pasmo, a głośniki w drzwiach są 2 ohmowe, więc utrudnili to jak tylko mogli.

Tutaj są opisy:

http://saabworld.net/f146/saab-9-3-audio-navigation-telematics-2003-2006-a-25259/

 

Teoretycznie mam 3-4 możliwości, przy czym wolałbym uniknąć kupna subwoofera, a cały zestaw chcę oprzeć o dwudrożne 165 mm w drziach i na podszybiu i koniecznie zostawić fabryczne radio.

 

1) Zmienić audio 150 na audio 300, kupując na allegro cały zestaw. Różnica audio 150 do 300 to inny wzmaczniacz, radio, a dodatkowo 13 głośników zamiast 7, tzn. 2 głośniki w drzwiach przednich 165mm, na podszybiu następne 4, jeden na środku konsoli i 6 (słownie sześć) w tylnej półce.

Pytanie, czy faktycznie będzie to grało lepiej?

 

2) Zostawić audio 150 lub zmienić głośniki w drzwiach i na podszybiu na jakieś inne i wygłuszyć wszystko + dać dystanse MDF. Pytanie, jakie głośniki 2 ohmowe można kupić na rynku, bo żadnych nie znalazłem, albo czy mogę dać 4 ohm?

 

3) Jak wyżej ale poza głośnikami wymiana wzmacniacza. Mam do wykorzystania po poprzednim samochodzie Diory GDS1607 i wzmacniacz Macrom z HIGH-IN albo ETON'a Pa 502 bez High-in. Mogę ewentualnie kupić też jakieś inne.

 

4) Zmienić tylko wysokotonowe w desce + podłączyć wzmacniacz i suba, dla polepszenia wysokich i niskich. Ale jak to podłączyć?

 

Może ktoś ma jakieś pomysły albo robił już coś w takim Saabie?

Będę wdzięczny za WSZYSTKIE sugestie i każdą pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy nie dałoby się tu wykorzystać most-a? skoro masz światełko to taki adapter powinno się dać zastosować. CASKP i tbrek coś z tym kombinowali. zapytaj

Czyli światłowód z radia dać na MOST i potem do "prawdziwego" wzmaczniacza i na głośniki 4 ohm, tak?

Gdzie coś takiego można kupić i czy to nie będzie droższe niż cały zestaw audio?

Nie wiem jaki masz model ale chyba deski i elektronika jest taka sama:

http://www.naturalsound.pl/2012/04/09/saab-9-3-cabrio/

 

Tak, to jest to samo. Czyli zostawiliście oryginalne radio i dodając inne, zupełnie omijając światłowód. To jedyna droga do lepszego CA w Saabie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest najmniej kłopotliwa/kosztowna opcja. Komunikaty zostały na środkowym głośniku.

Dzięki za pomoc. Czy Twoim zdaniem bez wyrzucania oryginalnego audio można coś poprawić zmianą głośników, wygłuszeniem albo jedym z punktów które opisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Mam w SAABie 9-3 SS 2 głośniki dwudrożne Hertz 87 mm na podszybiu a z tyłu w półce dwa fabryczne pioneera. Dodałem radio Clariona w miejsce zmieniarki i gra to już dużo lepiej chociaż harczy mi prawy głośnik ale nie wiem jeszcze czy to wina masy, czy może wina głośnika. Chciałbym dodać wzmacniacz i zestaw głośników w drzwi stąd: http://allegro.pl/glosniki-do-saab-9-3-ii-przod-audio-system-mx165-i6851256679.html. I teraz pytanie czy mogę to podłączyć w taki sposób, że dotychczasowe głośniki będą pod radiem, a głośniki z allegro pod dwukanałowym wzmacniaczem? Gwizdki z tego zestawu włożyłbym w deskę rozdzielczą obok tych dwudrożnych Hertzów? Zastanawiam się czy ma to sens bo tak jakby dwa głośniki wysokotonowe będą obok siebie? Czy może da się tak to wysterować żeby głośniki pod radiem dawały tylko średnie tony, w drzwiach wysokie, a tweetery w desce wysokie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...