Skocz do zawartości

Gain niby prosta sprawa ...


mkgustav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja miałem podobne problemy po wpięciu na tweetery nakamichi pa202, wzmacniacz wnosił coś fajnego do gry ale nie mógł zostać na dłużej bo miałem problem ze zgraniem go z resztą systemu. Gain w nim jest tylko do 1 V, a w class a 6.0 do 3.5 V, po wielu manewrach takich jak zjezdzanie z sygnalem na zwrotce w radiu i soundstremie poddalem sie ;)

Też się kiedyś nad tym zastanawiałem jak ugryźć taki mały poziom czułości.

Może dzielnik napięcia na rezystorach? Np. 8k i 2k i masz czułość 1 V przeflancowaną na ok. 5V :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale blachy od auta zakryj sobie szkoda aby były nieprzyjemności z tego powodu

Już nie mogę edytować postu, opcja edit zniknęła :kwasny: Straszycie z tymi gainami.... Najwyżej przodzik zostanie pod pionkiem - nie gra to źle, skłamałbym jesli bym to powiedział a i z zestrojeniem problemu nie ma, kusi jednak opcja poprawnego zaaplikowania Audio arta na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o co kaman? 0dB to w tym przypadku maksymalny jaki może być nagrany na CD i "wyjść" z radia. Radio przy maksymalnej głośności powinno wypluć na RCA przy tym sygnale te magiczne 4V czy 5V, które deklaruje producent. 

 

 

Dzięki panie... To jest to, szybko , zrozumiale i konkretnie co z czym się je... Ostatnie pytanie, wiem ,że są oscyloskopy z wbudowanym generatorem sygnałów, ale my takiego nie potrzebujemy profi, więc na koniec spytam... Masz jakąś sprawdzoną płytkę lub źródło gdzie można sobie pobrać materiał z sygnałem 0 dB?

 

Z porad z pewnością skorzystam, bo mając obecnie dwie M50 na przód mam w sumie 4 gainy do wysterowania i niby "na oko" jest równo ale coś mi nie grało kiedy aktywnie schodziłem poziomem tw/mid -l/p czułem ,że to nie jest adekwatne do ustawień na procku, więc dzięki Tobie wiem jak sobie ustawić wstępnie poziomy na wzmacniaczach aby było równo i dopiero wtedy mając dobrą bazę, bawić się na słuch by złapać równowagę tonalną. :ok:

 

 

kusi jednak opcja poprawnego zaaplikowania Audio arta na górę.

 

Jak piecyk na tw ustawisz na min na gain, to tak się robi, dźwięk jak za kocem, zamulony, bez życia... Więc całkiem prawdopodobne, że dlatego Audio Art niby Cię rozczarował w tym aspekcie.

Spróbuj, to kosztuje tylko przepięcie zasilania szybką wrzutkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...............

To samo robisz dla wzmaka na woofery.

I tym sposobem w bi-ampingu masz "na równo" ustawione gainy na obu wzmakach :P

 

W pionku 80prs to niestety nie przechodzi. Nie wiem czy jeszcze go masz. Przy rożnej piecowni tak jak u mnie jest to nie wychodziło dobrze bo przy rożnych poziomach tłumienia w radiu kicha wychodzila z narastaniem sygnału.

U mnie recepta okazało sie zostawienie tłumienia w radiu na 0 dB na wszystkich sekcjach a różnice w poziomach wyrobione na gainach. Każda regulacja w radiu skutkowała odczytem na mierniku właściwej wartosci po czym powrót na radiu spowrotem na 0db i odkręcenie graniem do wczesniej odczytanego poziomu.

 

Przy różnorodności piecy jaka jest u mnie piecy efekt jest wiecej niz zadowalający :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po jakichś tam wstępnych zabawach z gainem i sciszaniu preampa w radio - faktycznie sciszenie na radiu do jakichs tam -6-7db dało efekt i trzeba powiedzieć, że przez chwile było duzooo lepiej, przesteru zero i dzwięk hehe co tu powiedzięc - super, dużo lepiej... ale... no własnie jest pewne ale.... Już byłem zadowolony bo na kilku numerach pod rząd ( Mam taka płytke nagraną z różną  muzą do testowania) było naprawdę super - aż włączyłem DM - People Are people ... i co? - kręcę gałą volume na radiu tak jak na innych kawałkach i przy 22-25 na  łapie przester... na innych kawałkach było super. I zabawa od początku - a na radiu juz minus 10:/ i nadal to samo na tej piosence, aż w koncu wrocilem praktycznie do punktu wyjscia z gainem czyli jakies20% - 30% skali  a to z kolei jak trucku piszesz - dzwiek tweetera jak za kocem bez fajerwerków. Bądż tu mądry - odłączyłem go z powrotem i wpiałem tweetki pod pionka. Przyznam jedynie po tej zabawie, że wzmak potrafi zagrać, problemem jest zestrojenie dobre, do czego jak widac zabrakło mi umiejętności :zalamany:  no i czasu.

Narazie jednak AA siedzi w bagazniku z wpietymi kablami gotowymi do szybkiej wrzuty , może ktoś mi kiedys pomoże to ogarnac n spocie czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyty są nagrane Łukasz z różną kompresją... Dlatego nigdy się nie wysterowuje systemu na jednej płytce i tak zostawia, tylko ustawia mniej więcej na 3/4 aby był zapas volume przy "cieszej" nagranych płytach... Oczywiście trzeba uważać kogo się wpuszcza do auta bo jeśli wsiądzie wielbiciel łupanki i wrzuci kawałek empeczy z dużą kompresją i ustawi volume na max to zajedzie Ci głośniki przesterem... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co chodzi Marcin, ja nie ustawiałem gaina stanardowo tak jak to sie ustawia tj ustawienie volume na 3/4 i krecenie az do przesteru. Po prostu na ucho kreciłem gała i jak cos zmnejszałem na radiu i zadowalało mnie to az do wlaczenia tego jednego numeru. Wszystkie piosenki mam nagrane w podobnej kompresji 900-1050kbsow. MP3 nie słucham i broń boże komuś wrzucic MP3 do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Też się kiedyś nad tym zastanawiałem jak ugryźć taki mały poziom czułości.
Może dzielnik napięcia na rezystorach? Np. 8k i 2k i masz czułość 1 V przeflancowaną na ok. 5V

 

Chyba Maxam podrzucił mi właśnie taką informację, on miał w swoich nakach przerobionego gaina.
Ja nie walczyłem z nim za długo bo pasowała mi gra 300sx na wysokich, a naka wpadł jedynie dla doświadczeń. ;)

 

 


Płyty są nagrane Łukasz z różną kompresją... Dlatego nigdy się nie wysterowuje systemu na jednej płytce i tak zostawia, tylko ustawia mniej więcej na 3/4 aby był zapas volume przy "cieszej" nagranych płytach...



Nie gadaj, jedyna słuszna płyta to ijaska ;) ;) ;) ;) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie gadaj, jedyna słuszna płyta to ijaska ;) ;) ;) ;) ;)

 

Hehe... No a jak! :D

Ale już poważniej to nie jest żle zrealizowana płyta i całkiem dobrze się nadaje, do strojenia... No może poza sekcją basu, bo jest jakoś "tłusto" nagrana i chcąc złapać równowagę zdejmujesz te sekcje, na easce gra spoko a wrzucasz co innego (także dobrze zrobionego albo nawet ori stockfische) i robi się słodkie pitolenie... Ale to "competition disc" więc nikt nie mówi ,że ma być łatwo...  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz kiedys chyba wspominałem - 50hc to bardzo fajny i ambitny piecyk - potrafi zagrać z powietrzem i zrobicfajerwerki w systemie (nie mowie o zwarciu) - natomiast - jeżeli  coś jest spaprane w strojeniu/realizacji na płycie - raczej tych błedów nie wybaczy - wypluwa wszystko jak leci :)

 

Edit: Tu Karolek - belzebub sie nie wylogował :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... No a jak! :D

Ale już poważniej to nie jest żle zrealizowana płyta i całkiem dobrze się nadaje, do strojenia... No może poza sekcją basu, bo jest jakoś "tłusto" nagrana i chcąc złapać równowagę zdejmujesz te sekcje, na easce gra spoko a wrzucasz co innego (także dobrze zrobionego albo nawet ori stockfische) i robi się słodkie pitolenie... Ale to "competition disc" więc nikt nie mówi ,że ma być łatwo...  :wink:

 

Nie mówię że jest źle zrealizowana ale nawiązałem tylko do sytuacji w której ktoś ocenia system audio przez pryzmat jednej płyty. Zamiast słuchać muzyki słucha dźwięku i nie bierze pod uwagę że ktoś może słuchać czegoś innego ;)

Mam też wrażenie że po strojeniu systemu na tej płycie i odsłuchu innych centrum sceny ucieka mi gdzieś w lewo.

A wracają do tematu lukaszLDZ, jeżeli brakuje Ci szczegółów z tych wavecore'ów to polecam spróbować jakiś wysokotonowych od morela. Wiele razy zdarzało mi się słuchać połączenia jednostka alpine - pionek gmx i właśnie wysoki morela. I na pewno szczegółów i pazurka w takim zestawieniu nie brakowało ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy o złej realizacji ( słucham tylko formatu flac i wyszkuje zazwyczaj tych lepiej skompresowanych), zatem... błąd w strojeniu i o tym mowa. Jak ostatecznie okaze się, że nie ogarne tego hc-ka zamienie go własnie na jakies ciekawsze tweetki ls-y albo SS :wink: , ale to ostateczność, tak łatwo sie nie poddam. Apropos moreli, piccolaki jakoś mi nie podeszły na ten przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przester również może być a wręcz na pewno jest aspektem realizacji - mozę być zadawany celowo - lub poprzez nieumiejętna realizację spowodować że nawet fajna płyta materiałowo brzmi jak kupa.

Im lepszy system tym tak naprawdę wiecej błedów realizatorskich słyszysz.

I tak w kółko - po czym nagle okazuje sie, że zaczynasz słuchac tylko audiofilskiego bełkotu ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Dobrze że wreszcie temat Bravo dojrzał do pokazania szerszemu gronu.

Fajny patent z tymi kształtownikami z alumanium na drzwiach . 

I  generalnie bierzesz  byka za rogi  :ok:

 

 

Nawet najlepsiejsze  flaki  ,  znaczy  FLAC - e można kiepskim wypaleniem  na  płytkę  "popsuć".

Lepiej chyba użyć orginałów do ustawiania  ,   no inna sprawa czy jest płyta dobrze zrealizowana  itd .itd.

Nie od razu Rzym zbudowano trzeba trochę  posłuchać ,pojeżdzić  z danymi ustawieniami ,przerzucić trochę cd z różnymi gatunkami muzyki.

Mp 3 to czasem zło konieczne i każdy musi wybrać dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...