Skocz do zawartości

Gain niby prosta sprawa ...


mkgustav
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Spotkania dają dużo więcej niż czytanie suchej teorii...  :wink2:

Na spotkaniach można przedyskutować teorie :hyhy:

 

 

Dajesz Truczku o tych fazach itd poprzedni elaborat był :super: teraz pora na cześć drugą w nagrodę dla tych którzy dotrwali do 14 strony tego tematu :hyhy:

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich ustawiaczy gaina wrzucam płytkę z sygnałami od 20Hz do 20kHz, po 3 częstotliwości na oktawę.

https://www.dropbox.com/s/qdlor2n8hvvg2rq/Tony%20testowe.zip

 

Sygnały to sinus -6dB (czyli 0,5V w skali 0-1V) wygenerowane przeze mnie w programie Audacity, także pełen legal :wink:

Wypalić można np. Burrrnem.

 

A czego -6dB, a nie 0dB? Bo tak sobie kiedyś wygenerowałem, zresztą na ełasce też są sygnały -6dB, tylko, że np. 100Hz nie ma.

Do wyrównywania gainów między kanałami i wzmakami w zupełności wystarczy.

 

Możecie sobie sprawdzić do ilu kHz słyszycie, ja 16kHz już nie słyszę, moja 7-letnia córka słyszy :wink2:

Uważać z głośnością przy częstotliwościach wyższych niż 10kHz, bo tweetery mogą odfrunąć. Np. te 16 kHz słychać bardzo słabo albo wogóle i można sobie podgłaśniać i podgłaśniać..... :D

Przy 40, 50, 63, 80Hz możecie sobie posłuchać jak wam tapicerki brzęczą :P

 

Można sobie też uzmysłowić, ile to jest np. 1, 2 czy 4kHz a ile np. 8kHz (to już niezły pisk), co też przydaje przy strojeniu systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Paweł. :wink: Apropos mierników, piszecie, ze zwykły miernik nie zmierzy częstotliwości, ale przeciez my na terminalach mierzymy napięcie czyli V ile wypluwa wzmak "grajac" okreslony zapetlony sygnał, czyli mierzymy napięcie a nie Hz, a to zmierzy każdy miernik w sumie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mierzymy napięcie zmienne o określonej częstotliwości, np. 50 czy 100Hz.

Można założyć, że te najtańsze mierniki poprawnie mierzą w zasadzie 50-60Hz (pewnie 100Hz też zmierzą), bo zostały stworzone do mierzenia napięć z sieci zasilającej.

Te droższe potrafią zmierzyć poprawnie wyżej, np. mój UNI-T 50D mierzy poprawnie napięcia do 400Hz. Oczywiście zmierzy też napięcie o wyższej częstotlwości, ale już na pewno nie tak dokładnie jak np. 100Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Paweł. :wink: Apropos mierników, piszecie, ze zwykły miernik nie zmierzy częstotliwości, ale przeciez my na terminalach mierzymy napięcie czyli V ile wypluwa wzmak "grajac" okreslony zapetlony sygnał, czyli mierzymy napięcie a nie Hz, a to zmierzy każdy miernik w sumie,

 

Czy mamy jakieś nagrody specjalne do przyznania :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Pozwolę sobie odkopać temat sprzed 2 lat.

 

Panowie zaistniała taka sytuacja, w której stary Kicker podłączony w mostek, palił zalecane przez producenta 2 bezpieczniki 40A. Z tego co gadałem z kumplem wychodzi na to, że potraktował suba porządnym przesterem. Czy przesterowanie wzmaka może być powodem spalenia bezpieczników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...