Skocz do zawartości

Akumulator


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja polecę 2 mniej znane - Bergen, ten to ma ciężki żywot, 74 aH odpalało 2 lata "Kaczkę" Mercedesa 2.4 D, kto w temacie, ten wie jaki tam ciężki rozruch, a tym bardziej 30 lat, najechane z milion, ile grzania świec, kręcenie po 30 s w mrozie, no i co ? Lata już kolejny 5 rok, ale w osobowym Nissanie, CA tam siedzi, a on nadal kręci i trzyma napięcie ! Dla mnie Mistrzostwo świata, takie maleństwo po takich przejściach ?

 

Kolejny wynalazek, to Forse, taki Ukraiński produkt, tam dają 3 lata gwarancji na niego, u nas 2, ale tani i sprawuje się świetnie, zero problemów, kupowany w znajomym sklepie, od wielu lat żaden nie był reklamowany, w przeciwieństwie do jakiegoś Jenox, czy nawet Centry. Ja polecam, bo nie mają łatwego żywota, a żaden nie zawiódł, a taka Varta Blue, czy Bosch - owszem, wszystko OK w okresie "ochronnym", później rok i po zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banner Power Bull ale seria PRO w przeciwieństwie do zwykłej ma korki i można bez problemu wody dolać, lub Moll.

Może to śmiesznie zabrzmi, ale im cięższy - przy danej pojemności - tym lepszy - ołów jest ciężki, a grubsze płyty będą mocniejsze.

Jeszcze b. ważna sprawa bez względu na markę - im świeższy tym lepiej - generalnie poniżej 12,55 V aku się zasiarcza i traci nieodwracalnie pojemność - podczas zakupów,  warto mieć miernik :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat. Niewielkie aku gabarytowo głębokiego rozładowania i z szybkim ładowaniem jakiś odpowiednik optimy 55ah. Ktoś coś zna? Nie ukrywam że chodzi mi o produkt sprawdzony i tańszy. Musi szybko się ładować. Alternator mały 60a a pobory prądu 300-400a ciurkiem po 2 do 5 minut powiedzmy czasami 2-3 razy w ciągu godziny. Ktoś coś poleci? Autko to Vitara bez audio za to z wyciągarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kupiłem nowy akumulator Exside Premium CA 530 53AH powinien być naładowany ale po podłączeniu ładowarki w celu naładowania na full okazało się że jest rozładowany do połowy,pewnie stał dość długo nie ładowany.I tu pytanie,czy na skutek nie doładowywania mógł utracić część pojemności czy po prostu naładować do pełna i montować.Czy lepiej oddać do sklepu lub poprosić o inny.Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy akumulator Exside Premium CA 530 53AH powinien być naładowany ale po podłączeniu ładowarki w celu naładowania na full okazało się że jest rozładowany do połowy,pewnie stał dość długo nie ładowany.I tu pytanie,czy na skutek nie doładowywania mógł utracić część pojemności czy po prostu naładować do pełna i montować.Czy lepiej oddać do sklepu lub poprosić o inny.Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Na podstawie czego sądzisz, że był naładowany do połowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazywała ładowarka,oczywiście zakładając że pokazuje chociaż w przybliżeniu dobrze.Radek,właśnie napięcia nie sprawdzałem licząc że doładowanie do pełna potrwa kilkanaście minut a trwało ponad 2 godziny.Ale po naładowaniu zamontowałem i zobaczę co będzie,najwyżej kupię drugi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pokazywała ładowarka,oczywiście zakładając że pokazuje chociaż w przybliżeniu dobrze.Radek,właśnie napięcia nie sprawdzałem licząc że doładowanie do pełna potrwa kilkanaście minut a trwało ponad 2 godziny.Ale po naładowaniu zamontowałem i zobaczę co będzie,najwyżej kupię drugi.

Niestety, wszystkie te wartości są względne i na ich podstawie trudno o ocenę. Jednakże zakładając, że nie masz jakiejś bardzo mocnej ładowarki, ładowałeś pewnie akumulator z temperatury zewnętrznej, a w sklepie postał sobie z rok, to te 2 godziny doładowywania nie jest jakąś wartością przerażającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, również oddać - ponieważ aku poniżej napięcia spoczynkowego 12,55 zasiarcza się i traci pojemność - teoretycznie nieodwracalnie.

Jako ciekawe info podam 4 punkt - "Zasady prawidłowej eksploatacji akumulatora" z karty gwarancyjnej akumulatorów Banner

"4. Akumulator wyładowany (napięcie spoczynkowe, mierzone na końcach biegunów poniżej 12,55V) należy niezwłocznie doładować z zewnętrznego źródła prądu stałego (prądem nie wyższym niż 10% wartości pojemności znamionowej akumulatora), aby nie dopuścić do jego zasiarczenia lub zamarznięcia elektrolitu zimą."

Ty miałeś 12V a więc w jakim stopniu uległ zasiarczeniu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawe info podam 4 punkt - "Zasady prawidłowej eksploatacji akumulatora" z karty gwarancyjnej akumulatorów Banner

"4. Akumulator wyładowany (napięcie spoczynkowe, mierzone na końcach biegunów poniżej 12,55V) należy niezwłocznie doładować z zewnętrznego źródła prądu stałego (prądem nie wyższym niż 10% wartości pojemności znamionowej akumulatora), aby nie dopuścić do jego zasiarczenia lub zamarznięcia elektrolitu zimą."

Źródło? Zawsze śmieszyły mnie te regułki o zależności prądu ładodowania w A zależnej od pojemności aku wyrażanej w Ah.

 

Poza tym, jeśli autor nie zmierzył napięcia, to nie napisał jego wartości, więc nie wróż z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...