Skocz do zawartości

Akumulator


Mehow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wolę dołożyć i mieć pewność że mam dobry sprzęt który odpali po nocy przy -20

Czyli jaki? :)

 

 

A co do lepszych akumulatorów-jak pada bardzo szybko to i gwarancja jest.

Zgadza się, dają taką karteczkę z napisem gwarancja :P nawet pieczątkę :D

 

 

 

Ja mam S5 2,5 roku i póki co kręci tak samo jak po 1 kręceniu...

Kilka razy doładowany Ctek'iem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co kłócić :)

Dzisiejsze aku nie wytrzymają 8-10 lat jak za starych dobrych czasów obojętnie co się z nimi będzie robić.

Są zrobione na określony czas życia, jeden wytrzyma trochę dłużej drugi krócej ot cała filozofia.

Niedawno ktoś wrzucał znany nie od dziś filmik pt "Planowane postarzanie produktu" jak ktoś nie oglądał warto zobaczyć :wink:

Co do Banner'a to nie jest marketowe gówno Darek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi żeby sie spinać-absolutnie nie zabraniam nikomu kupować co tam uważa za stosowne. Czy mam rozeznanie ? Coś mam bo trochę się brudzę w tym i widzę co sie ludziom dzieje.Wszystko się psuje nie ma co do tego wątpliwości ALE jak robie jakieś auto i jest potrzeba kręcić rozrusznikiem sporo to wtedy wychodzi akumulator jak przysłowiowe szydlo z worka.

 

Nie chce przytaczać opowieści ale..Na warsztacie leży Centra Futura chyba 75Ah o zwiększonym prądzie rozruchowym.Jeździ na odpalania samochodów własnie zimą i nie ma lekko.Żyje już 3 rok i ma się świetnie.A znajomy kupił podobną futurkę i po 2 miesiącach ja szlag trafił.Ale nie było problemów z uznaniem gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku temu stałem przed podobnym problemem, jaki kupić aku. Przeryłem Internet, miałem trzy typy. Bosch, Varta, Centra. Kupowałem u znajomego w sklepie. Centre zdecydowanie odradził, właśnie, ze względu na problemy z gwarancją. Mówił, że klienci wysyłali po trzy razy ten sam aku i w kilku przypadkach udało się zmęczyć Centrę, ale czas i nerwy stracone. Ja kupiłem Vartę Silver. Na razie ma pół roku, więc ciężko coś powiedzieć. Plus jest taki, że wielkość typowej 45Ah, a ma pojemność większą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupile do busa kiedys Virtz i 5 lat na nim jezdzilem , auto sprzedalem i niedawno odezwal sie czlowiek ktory odkupil to auto od goscia ktoremu ja sprzedalem i specjalnie pytalem o aku ...dalej ten Virtz siedzi i ma sie dobrze ;) Kupilem kiedys Varte i po 15 miesiacach padla ...odpowiedzieli ze cos tam cos tam i moge sobie do sadu isc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dirty zobaczymy w zimie jak kleknie i nie wstanie czy mimo gwarancji coś wskórasz :) centra mimo iż będzie na gwarancji i padnie to jesteś bez szans aby wymienili na nowy, exide nie jest drogi a tez niezłe aku

Bez problemu wymienili mi Futurę w okresie gwarancyjnym (w 3 roku eksploatacji), od dnia wymiany mam kolejne 3 lata gwarancji a aku już ponad rok ma się dobrze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecę akumulatory Topla. W astrze miałem najpierw Bannera - 7 lat wytrzymał, potem kupiłem Toplę z serii TOP, która wytrzymywała duuuużo. Teraz miałem w VC Centrę, która dała radę 7 lat (benzyna). Obecnie mam Boscha S4 albo S5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...