Skocz do zawartości

u-Dimension - jakie wzmacniacze serii Pro ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

 

Posiadam a właściwie posiadałem w poprzednim aucie taki oto zestawik:

 

1. Clarion DXZ778R

 

2. Dego SP-650

 

3. U.S.Amps XT 1600-4

 

4. RE-Audio RE-10 - 2 szt.

 

Chce go przeniesć do nowego auta i jednocześnie rozbudować. 

 

Przyszedł czas na zmiany bo autko sie zminiło na spore kombi i jest co nagłośnić. Pomalutku projektuje się zabudowa i troszke zmian. Chciałbym zapytać znawców tematu o wzmacniacze u-Diemension. Konkretnie o serie ProZ oraz ProX. Co wypada korzystniej pod względem jakość/cena ProZ czy ProX?

 

 

Planuje rozbudować system o dodatkowy wzmacniacz napędzający przód a ten który mam Ampsa chciałbym aby zasilał suby. Co wypadnie najlepiej pod względem jakosci i mozliwości rozbudowy systemu w przyszłości, bo pewnie kolejnym etapem będzie ekperymentowanie z głośnikami i subem. Oto moje propozycje:

 

 

Propozycja pierwsza:  ProX 840.4 na przód a 1600-4 zasiliłbym w mostku RE-10

 

Propozycja druga: ProZ 2-200 na przód a 1600-4 tak jak poprzednio zasiliłby RE-10

 

Propozycja trzecia: ProZ 2-200 na przór a ProZ 2-300 zasiliłby RE-10

 

Propozycja ostania: ProX 840.4 na przód a ProZ 2-200 lub 2-300 na suba

 

 

Jakiekolwiek prozpozycje bedą dla mnie cenne gdzyż nie znalazłem zbyd dużo informacj o wzmacniacz seri Pro. Znalazłem kilka informacji że czasem wzmacniacze 2-kanalowe lepiej sprawdzaja sie w systemach 2-droznych niz 4 -kanałowe. Czy to moze byc prawda, bo zawsze wydawało mi sie, ze jesli każdy głośnik zasilany jest z osobnego kanału to system jest bardzie przewidywalny i mozna w łatwy wysterować. Nie miałem jednak okazji tego ocenich słuchowo niemnje jednak chciałbym wybrać fajne dwa klocki a potem z głośnikim to już tylko odłuchy i odłuchy tak jak to robiłem w przypadku domowego audio.

 

 

Dodam jeszcze ze muzyki jakiej słucham to czasem skrajne bieguny ale głownie rock. Czasem troszku ambitnijszy pop i reggae

 

 

Dziękuje za wszelkie rady

 

 

Pozdrawiam

 

Toklu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Znalazłem kilka informacji że czasem wzmacniacze 2-kanalowe lepiej sprawdzaja sie w systemach 2-droznych niz 4 -kanałowe.

 

Raczej generalizowanie a nie żadna reguła, zależy od konkretnego wzmacniacza aniżeli jego typu 2 czy 4 kanałowy, może gdzieś wyczytałeś bardziej info odnośnie wzmacniacza dwukanałowego typu dual mono, gdzie z zasady separacja kanałów jest perfekcyjna, nie słyszałem zaś o wzmacniaczu 4 kanałowym tego typu (ale może się zdziwię jeszcze...  :wink: )


Od siebie mogę polecić serię ProX z udima, bardzo dobre wzmacniacze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...