Skocz do zawartości

Clarion HX-D2 - standardowe wejście TOSLINK


Bartek-pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...

Ja to laik jestem, interesuje mnie sama możliwość przeróbki i podania sygnału po optyku np z popularnej na ślonsku maliny.

 

Nie wiem na ile to będzie zrozumiałe , ale jakoś trzeba wprowadzić ład w te wypowiedzi .

Wejście cyfrowe w jednostce to mozliwość przyjęcia sygnału cyfrowego wg ściśle zdefiniowanego formatu ( S/PDIF ) .

Jeżeli radyjko nie posiada fabrycznie wejścia cyfrowego , ani wewnętrznie nie komunikuje sie w tym standardzie z napędem CD , to dorobienie takiego wejścia jest bardzo trudne i praktycznie traci ekonomiczny sens .

Co innego wymuszenie w danym momencie aktywności fabrycznego wejścia cyfrowego, ale Twoje radyjko go nie posiada, a co innego stworzenie pełnej "infrastruktury" aby taki sygnał w istniejące urządzenie wprowadzić , jezeli takiego wejścia fabrycznie nie posiada.

To tak z bardzo dużego z grubsza :)

 

Suma sumarum , to może lepiej zainwestować w DVA plus 700 , chyba będą to lepiej wydane pieniążki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I serdecznie dziękuje! Otóż nie znam szczegółów jak to jest rozwiązane w 958 dlatego pytałem. Pana/Twoja wypowiedź jest dla mnie całkowicie zrozumiała, choć miałem nadzieje że się da. No to będzie trzeba pomyśleć nad zmianą jednostki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy używa Ktoś odtwarzacza Fiio X5 w parze z Clarion HX-d2  ?

 

Aktualnie w aucie mam FIIO x3 i Nakamichi CD500, działa po cyfrowym kabelku i spisuje się bardzo dobrze. W kartonie leży HX-D2 i szukam sposobu na dorobienie wejścia cyfrowego. 

Kontaktowałem się z właścicielem wątku, ale to mega ciężki temat. Doszedłem do etapu, że odpłatnie udostępni instrukcję i kontakt się urwał. 

Znalazłem w sieci coś takiego:

http://magnitola.org/vysshii-pilotazh/230266-cifrovoi-vhod-dlya-clarion-hx-d2.html

Ale jak dobrze rozumiem cyrylicę, działa to gdy wyciągnie się mechanizm płyty. Autorowi uszkodził się chyba i szukał sposobu na podanie wejścia cyfrowego. 

Na razie stoję w miejscu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...