Skocz do zawartości

Płynna regulacja fazy - kolejne wątpliwości


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym że najdłuższy temat dotyczący reglulacji fazy został zamknięty a w pozostałych nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie pozwolę sobie założyć nowy temat. W tej chwili moja konfiguracja wygląda mniej więcej tak:

 

- przód Phonocar 2/828 (raczej do wylotu poluję na AS radion lub coś z Rainbow-a ewentualnie Emphasera) zasilany Signatem ROC 2

- subwoofer Helix W8 w BR zasilany signatem RAM3 Mk II

 

Samochód spory (406 kombi) więc cały czas miałem problem ze zgraniem przodu z subem, w fazie bas był za zagłówkiem w przeciwfazie za mocno na szybie czołowej (ale lepiej). Postanowiłem zmienić wzmacniacz na suba na taki z płynną regulacją fazy, padło na Rodka 2180A i taki zakupiem. Niestety moja zabudowa jest maksymalnie dyskretna i praktyczna, przeliczyłem się z gabarytami i nie ma szans aby ten kolos wszedł w boczek... Zakupiłem więc Rodka R2100A, ten wejdzie niestety po podłączeniu dużo gorzej radzi sobie z subem niż RAM3. Jako że po zmianie przednich głośników więcej mocy dla nich będzie niezbędne miałem w planie RAM3 dać na przód a Rodka 2100 zostawić na subie... Na logikę i po testach widzę że powinno być odwrotnie, R2100A wystarczy na zasilanie przodu a RAM3 dobrze radził sobie z subem jednak w tej konfiguracji wrócę do punktu wyjścia czyli znowu brak regulacji fazy suboofera... Teraz pytanie do którego zmierzałem: czy regulacja fazy działa również w przypdaku głośników przednich? Czy będę mógł kręcąc w Rodku fazą który będzie zasilał przód zgrać je do suba? Z góry dzięki za pomoc i sorki za długi i trochę zawiły wstęp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem że nawiążecie do radia ale nie sądziłem że tak szybko :) Radia nie wymieniłem tutaj celowo i proszę nie pytajcie o nie... umówmy się że radio zostaje jakie jest i z pewnych względów nie mogę zakupić takiego z czasówkami :wink: prędzej zrezygnuje z praktyczności i przykręcę dużego Rodka gdzieś na wierzchu w bagażniku  :]  Obecna konfiguracja naprawdę zaczyna mi pasować brzmieniowo, po ustawieniu fazy na na małym Rodku zgrało się to fajnie ale rozkręcony jest na maksa  a czasami jeszcze przód go przygłusza czego na RAM3 nie było pomimo że był ustawiony trochę za połową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...