Skocz do zawartości

Zdjęcie

Płynna regulacja fazy - kolejne wątpliwości

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 golden

golden
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 21:31

W związku z tym że najdłuższy temat dotyczący reglulacji fazy został zamknięty a w pozostałych nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie pozwolę sobie założyć nowy temat. W tej chwili moja konfiguracja wygląda mniej więcej tak:

- przód Phonocar 2/828 (raczej do wylotu poluję na AS radion lub coś z Rainbow-a ewentualnie Emphasera) zasilany Signatem ROC 2

- subwoofer Helix W8 w BR zasilany signatem RAM3 Mk II

Samochód spory (406 kombi) więc cały czas miałem problem ze zgraniem przodu z subem, w fazie bas był za zagłówkiem w przeciwfazie za mocno na szybie czołowej (ale lepiej). Postanowiłem zmienić wzmacniacz na suba na taki z płynną regulacją fazy, padło na Rodka 2180A i taki zakupiem. Niestety moja zabudowa jest maksymalnie dyskretna i praktyczna, przeliczyłem się z gabarytami i nie ma szans aby ten kolos wszedł w boczek... Zakupiłem więc Rodka R2100A, ten wejdzie niestety po podłączeniu dużo gorzej radzi sobie z subem niż RAM3. Jako że po zmianie przednich głośników więcej mocy dla nich będzie niezbędne miałem w planie RAM3 dać na przód a Rodka 2100 zostawić na subie... Na logikę i po testach widzę że powinno być odwrotnie, R2100A wystarczy na zasilanie przodu a RAM3 dobrze radził sobie z subem jednak w tej konfiguracji wrócę do punktu wyjścia czyli znowu brak regulacji fazy suboofera... Teraz pytanie do którego zmierzałem: czy regulacja fazy działa również w przypdaku głośników przednich? Czy będę mógł kręcąc w Rodku fazą który będzie zasilał przód zgrać je do suba? Z góry dzięki za pomoc i sorki za długi i trochę zawiły wstęp :)

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:D

#2 Raadek

Raadek

NaturalSound

• Użytkownik
  • 7226 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 21:34

Nie prościej kupić radio z czasówkami?

Zostaw RAM'a na przodzie i dokup drugiego na subwoofer :wink:

Potrzebujesz pierścionków pod głośniki, skrzynkę solidną do subwoofer'a...wal do Mastah'a z forum. :ok:

"No proszę, jaka moc drzemie w EASCA..."

#3 golden

golden
  • Użytkownik
  • 4 postów

Napisano 09 marzec 2014 - 21:53

Wiedziałem że nawiążecie do radia ale nie sądziłem że tak szybko :) Radia nie wymieniłem tutaj celowo i proszę nie pytajcie o nie... umówmy się że radio zostaje jakie jest i z pewnych względów nie mogę zakupić takiego z czasówkami :wink: prędzej zrezygnuje z praktyczności i przykręcę dużego Rodka gdzieś na wierzchu w bagażniku  :]  Obecna konfiguracja naprawdę zaczyna mi pasować brzmieniowo, po ustawieniu fazy na na małym Rodku zgrało się to fajnie ale rozkręcony jest na maksa  a czasami jeszcze przód go przygłusza czego na RAM3 nie było pomimo że był ustawiony trochę za połową...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych