Skocz do zawartości

Pioneer ts-a132ci, pytanie o możliwe cięcie dla tweetera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań dotyczących wyżej wspomnianego zestawu. Jest to zestaw dwudrożny, odseparowany. Fabrycznie jest do niego dołączona zwrotnica pasywna która tnie na częstotliwości 8000 Hz i ma nachylenie zbocza -6 dB/okt.

1. Chciałbym to pociąć aktywnie i tu pojawia się pytanie. Czy ten tweeter wytrzyma cięcie na np. 4000 Hz -12 dB/okt? Wiem, że to wróżenie z fusów, ale może są jakieś ogólne normy wytrzymałościowe dla tweeterów?

2. Radio Alpine 9833, 1 wzmacniacz czterokanałowy i do niego podłączony w mostku subwoofer i przednie zwrotnice w stereo. Jeżeli pociąłbym to aktywnie, to czy tweetery mógłbym podłączyć pod przednie kanały w radiu (w trybie 3-way)? Woofery podłącze pod chinch na tył (jako średniotonowe), a subwoofer by został w tych samych chinch (jako niskotonowy).

3. Czy tweetery pod radiem nie będą zagłuszone w porównaniu do pozostałych głośników pod wzmacniaczem? A może będzie tak, że z radia szybko się przesterują i nie będzie można kręcić wysoko głośności?

Wiem, że pytania mogą być banalne, ale chciałbym spróbować, czy wycisnę coś więcej z tego zestawu :wink: . A, że radio mam w naprawie, to nie mogę sobie narazie pozwolić na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale może są jakieś ogólne normy wytrzymałościowe dla tweeterów?

 

Bezpieczne cięcie FS x2 przy 12dB  ale czy znajdziesz FS dla tych tweeterów, to już sam poszukaj. 

 

Co do reszty pytań, to podłączaj i posłuchaj , bo o ile nie przesadzisz z  niskim cięciem Tweetera , to reszta jest bezpieczna ale musisz sam się przekonać, czy to Cię zadowoli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym x2 to ostrożnie.

Dla przykładu moje mają fs przy 425.

I śmiało wątpię że cięcie na poziomie 900 dobrze będzie brzmiało :)

 

Bezpiecznie to min x3 przy umiarkowanym poziomie głośności.

 

@Krasil... 4k/12 to raczej każdy tweeter przeżyje ale nie każdy będzie dobrze brzmiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla, niestety Pioneer nie jest taki hojny, jeżeli chodzi o podawanie danych głośników  :mur: .

Backonik, z tego względu, że plan zrodził się jak już wróciłem do domu po spocie  :wink2: .

Mehow, no to pozostaje mi podłączyć i słuchać.

 

Dziękuję za pomoc, jak odbiorę radio z serwisu i złożę to wszystko w aucie, to podzielę się wrażeniami  :hyhy: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...