Skocz do zawartości

Audi A3 by hehepack :)


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Dopiero zaczynam swoją przygodę z Car Audio, więc proszę o wyrozumiałość :)

Mój sprzęcik:

-radyjko AEG CS FMP 550 IR, było już zamontowane w aucie jak je kupiłem, i nadaje się tylko do wymiany :) choć w sumie to ma jedną zaletę mianowicie 1 wyjście RCA na suba, które póki co wykorzystuje:),

 

-z przodu głośniki Nokii takie jak w standardzie, przy lepszym radiu coś może by zagrały ale przy tym jakość jest bardzo marna i wymienię je na coś lepszego i mocniejszego

wzmacniacz Magnat RX44, okazyjnie kupiony na początek myślę że z powodzeniem wystarczy,

 

-subwoofer (sam robiłem) zbudowany na dwóch Alphardach LW800 (60w RMS, 20cm) w skrzyni bass refleks zestrojonej na 38 Hz, spięte w 4 ohmy , miałem w domu takie 2 głośniczki stwierdziłem że może coś da się z nich zrobić i muszę przyznać że jak na 2 takie małe gó... to grają elegancko, zasilone 1 kanałem (producent podaje moc 125W RMS) magnata potrafią zatrząść lusterkami,

 

-kable zasilające 18mm od spawarki,

 

-kabel sygnałowy, taki zwykły wart może z 10 zł,

 

Najbliższe plany:

-w poniedziałek dostanę Alpharda Yakuzę PW-1203AX, do którego zrobię skrzynkę w br zestrojoną na 39 Hz i podłączę na zmostkowane 2 wyjścia Magnata (ponoć ma w mostku 325W RMS),

-w okolicach maja wymienię radyjko, prawdopodobnie na Pioneera deh-p700bt,

-później zestaw przedni, zasilony pozostałymi dwoma kanałami z Magnata,

 

No i to chyba tyle póki co:)

Jak zrobię Yakuzę to wrzucę zdjęcia:)

post-1-1234109878.jpg

post-1-1234109879.jpg

post-1-1234109880.jpg

post-1-1234109881.jpg

post-1-1234109882.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 719
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

hehepack, mam do ciebie pytanie jak udało Ci się spiąć te 2 X LW800 w 4 ohmy :)

Moja propozycja to sprzedaj tego RX-a i kup jakiegoś mono pod yakuzę ponieważ jak podepniesz każdą cewkę pod inny kanał to może ona długo nie pograć :)

No i przede wszystkim jak najszybciej zacznij myśleć o przodzie bo w tym aucie to dość ciężki temat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alphardy są 8 ohmowe więc nie problem je spiąć w 4 ohmy

Skoro tak to OK ja po prostu miałem do czynienia tylko z 4 ohmowymi i nie pomyślałem że są 8 ohmowe :]

 

A Yakuza jest jednocewkowa więc myślę że chwilę pogra, a zamiast wymieniać rx-a to uzbieram na przód i radio:)

Mój błąd ponieważ zasugerowałem się twoją wypowiedzią ż której wynikało że do zasilenia yakuzy użyjesz dwóch mostków i od razu pomyślałem że ten głośnik jest 2-cewkowy :) Jeżeli podepniesz normalnie ją tylko pod jeden mostek no to wszystko OK tylko raczej ten głośnik przy tym piecu to nie pokarze na co go stać :/ ale mogę się mylić ponieważ nie słyszałem takiej kombinacji :)

Daj znać jak to zagra :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi ma specyficzne wymagania względem wytłumienia. przede wszystkim staranność w składaniu boczków, błędy się później mszczą. z tego co pamiętam są spore drzwi, więc tu najpewniej sprawdzi się system mocnym głośnikiem, który de facto nie musi pracować z pełną mocą, by móc pokazać swój potencjał. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam też równe 4 cm :rotfl:

 

[ Dodano: 2009-02-15, 10:35 ]

no to testowałem Yakuzę troszku:)

no i nie ma porównania z LW800 :hyhy:

słychać głęboki basik, a i potrafi nieźle uderzyć :)

RX44 w miarę sobie radzi, ale zdaje mi się że nie pozwala Yakuzie wykorzystać całego swojego potencjału :D

no ale cuż :D jak narazie mi wystarczy :P

będę zabierał się za zestaw przedni, póki co zastanawiam się między hertz ESK165 a PB s-6c. Co radzicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...