Skocz do zawartości

DLS R6A vs R6.2


_Tommy_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

te ceny i tak tych R6 chore są

 

Najlepiej gdyby produkowali od razu używki za 30 % ceny :wink2: .

Ale i tak znajdą się malkontenci , faktem jest ze zestaw od dekady wzbudza zainteresowanie i nie spada z listy zainteresowań .

Tego stanu nie zmienia nawet fakt zaprzestania produkcji :)

 

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

  • Napisanych postów: 400000 :wink2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Patrząc po popularności R6.2  a raczej jej braku na forach itp. na pewno nie jest godnym następcą R6A - którego ja notabene nie lubiłem z powodu braku średnicy.

Bez odsłuchu bym go nie brał.

Zobacz DLS X-SA62- u nas mało popularny- daje po nogawkach jak stary R6A, ale ma więcej środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po popularności R6.2 a raczej jej braku na forach itp. na pewno nie jest godnym następcą R6A - którego ja notabene nie lubiłem z powodu braku średnicy.

Z kolei "brak średnicy" zdawał się być zaletą na tle konkurencji , skoro był tak popularny na forach :)  i do dziś nie wymyślono dla niego godnego następcy :wink2: .

 

 

otóż to :)

 

 

 

a z odsłuchem w mojej wsi-miasto jest problem, wiec pozostaje zakup w ciemno.

Starego R6A juz chyba sobie nie posłuchasz , przez co i nie porównasz z następcą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak średnicy, czy "normalna" jej ilość, a nadmiar niższych rejestrów  i trochę "subwooferowy" charakter gry nowszych partii tych wooferów ? Zresztą kwestia cięcia woofera, więc nie reguła... Przy cięciu 80 Hz wszystko się fajnie wyrównywało :) Tweeter T25, a jemu czego brakowało jak za takie pieniądze ? Chyba coś było nawet ugrane na nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to godny następca? 

 

 

 

 

Pisząc   "dół" masz na myśli "bas" , czy kickbas ? 

Nie tyle następca, bo nie wiem  który pierwszy wyszedł, ale mając do wyboru R6A i X-SA62 bez zastanowienia wybrałbym tego drugiego.

Kicka wiele z nich niema, dół jest basowy -subwooferowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dół jest basowy -subwooferowy.

 

 

eeee i to jest fajne? 

 

 

 


mając do wyboru R6A i X-SA62 bez zastanowienia wybrałbym tego drugiego.
Kicka wiele z nich niema, dół jest basowy -subwooferowy.

 

Czyli wybrałeś je bo nie mają tego co mają mieć woferki w drzwiach ale za to udają subwoofer i są OK?  Dziwne ... aczkolwiek to Twoje auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niefajne, wszyscy co mają R6A, Vipery, Helony czy inne subowate wofry też są niefajni :wsciekly: I temat o subowatych 16tkach tez niefajny, a taki był popularny. :ok:

A tak na poważnie, to przy cięciu 60Hz świetnie się uzupełniają z subem, odpowiada mi ich "tłusty" profil brzmienia, kick to inna sprawa, zasmakowałem go w poprzednich głośnikach- ideałem byłoby połączenie kicka, dołu i średnicy w jednym przetworniku.

 

Tiaaa :rotfl:

Rozwiń. :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest bzdrurą?

 

Chociażby to że nie mają średnicy i że potrzebują milion wat żeby grać ( to w innym temacie) . 

 

Choć w sumie nie dziwię się że są takie opinie , jak ludzie nie potrafią wyciągać wniosków i np .

 

 

 

nie łączyć przypadkiem z r6a , bo już kompletnie jej nie będzie!  :rotfl:

a za chwilę bum> 

 

 

odrzucam Glowa. Własnie dlatego jak było wyżej napisane w połączeniu z DLS-ami skasuje całkowicie średnicę. 

 

 

Co mam ten "turlający się" emotikon powiększyć do rozmiaru kartki A4 żeby ktoś z mojej wypowiedzi  nie wyciągnął takiego wniosku że średnicy nie będzie wcale? 

 

 

 

Jedni wiedzą co z nimi zrobić a drudzy nie

 

:ok:

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział ciut inaczej. Jedni wiedzą co z nimi zrobić a drudzy nie :wink2:

Jak z większością głośników  w gotowych zestawach 2way.

Dla przeciętnego słuchacza zabawa ze zmianą/modyfikacją zwrotnicy jest abstrakcją. Człowiek kupuje sobie zestaw odseparowany i zakłada go,  będąc przekonanym, że producent wiedział co robi i wyciągnął z przetworników to co najlepsze (czytaj -dał odpowiednią zwrotnicę). I wtedy zaczyna się "płacz", że nie gra, tego mało, tamtego dużo, itp itd.  I nie widzę w tym  nic dziwnego. Tak powstają opinie i właśnie na podstawie ori zestawu R6A moja opinia jest taka jak wcześniej napisałem.

Nawet był okres, że sam kombinowałem ze zwrotnicami, ale że jestem malutki w te klocki- nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z większością głośników w gotowych zestawach 2way.

Dla przeciętnego słuchacza zabawa ze zmianą/modyfikacją zwrotnicy jest abstrakcją. Człowiek kupuje sobie zestaw odseparowany i zakłada go, będąc przekonanym, że producent wiedział co robi i wyciągnął z przetworników to co najlepsze (czytaj -dał odpowiednią zwrotnicę). I wtedy zaczyna się "płacz", że nie gra, tego mało, tamtego dużo, itp itd. I nie widzę w tym nic dziwnego. Tak powstają opinie i właśnie na podstawie ori zestawu R6A moja opinia jest taka jak wcześniej napisałem.

Nawet był okres, że sam kombinowałem ze zwrotnicami, ale że jestem malutki w te klocki- nie wyszło.

Producenci tak dobierają zwrotnice, aby uniknąć uszkodzenia zestawu przetworników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z większością głośników w gotowych zestawach 2way.

Dla przeciętnego słuchacza zabawa ze zmianą/modyfikacją zwrotnicy jest abstrakcją. Człowiek kupuje sobie zestaw odseparowany i zakłada go, będąc przekonanym, że producent wiedział co robi i wyciągnął z przetworników to co najlepsze (czytaj -dał odpowiednią zwrotnicę). I wtedy zaczyna się "płacz", że nie gra, tego mało, tamtego dużo, itp itd. I nie widzę w tym nic dziwnego. Tak powstają opinie i właśnie na podstawie ori zestawu R6A moja opinia jest taka jak wcześniej napisałem.

Nawet był okres, że sam kombinowałem ze zwrotnicami, ale że jestem malutki w te klocki- nie wyszło.

Producenci tak dobierają zwrotnice, aby uniknąć uszkodzenia zestawu przetworników.

 

Edit. Zeby nie było - oczywiście próbując uzyskać pożądany efekt dźwiękowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...