Skocz do zawartości

Dobry woofer do 2 Way


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam Aurum Cantus 165/50CK jak chcesz posłuchać, żaden problem, w sobotę chce wrócić do GZ i zrobić mały test, tak więc jak zamówisz sobie kuriera.... kein problem.

 

Grają znacznie szybciej niż SS18 , ogólnie to ciężko je z nimi równać, bo scany za nimi nie nadążają,  dołu im nie brakuje, przy czym zabijają scana średnicą, a koszt 850zł za parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też będę stał niedługo przed takim wyborem, wooferów do 2way z wavecore na górze. STXy 18 które miałem, było ok na średnicy, ale kickbas miały gorszy jak 15 AWX, ale zejścia i kopa więcej. Znów RM które mam od Backonika średnice mają słabą ale kick bas mają bardzo fajny, więc super wooferek do 3way :) Chciałbym coś co będzie grało i średnicą ale i przykopie i zagra w pełnych drzwiach. Myślałem o K2P bo cena którą będę chciał wydać to max 500 za używki. Piecyk dysponuje mocą papierkową 60W/ch więc bez zapędów kiloWatowych :P No i rzecz jasna w grę wchodzą tylko 16nastki bo 18nastki za duże :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tajemnica ! :ph34r:

 

bez przesady, liczyłem na zaskok jednego z autorów tych słów, nie lubię mówić za kogoś...

najwyraźniej ;) tylko po co wtedy tutaj pisać ...

jak wyżej...

 

No jak to po co. Żeby awanture wszcząć :wink2:

z mojej strony... nigdy w życiu...

 

do rzeczy... taką opinię słyszałem i zastosowałem do K2P. K2p dawałem ok 35 wat przez jakiś czas. Grały bardzo żywo na średnicy z fajną barwą. Na dole słabe wnioski bo miałem tylko filtr 80/24 a wtedy przy zastosowanej zwrotnicy pasywnej na stronie tam gdzie kończył się tw i już było go za wiele, focal chciał zagrać dołem... samego go nie pędziłem , a pewnie wiele by to dało. Jak puszczałem bez filtra na pełne pasmo było zdecydowanie lepiej, ale czasami brak ucięcia wprawiał WF w buczenie. Nie mniej jednak z WF będę jeszcze walczył, bo uważam że w mojej instalacji z drzwi można jeszcze wiele dołu poprawić, o czym w innym temacie zagadałem.

Najlepiej będzie sprawdzić u siebie. Kamil znasz ten wf u mnie, Tobie zawsze z dołem było bo było, myślę że gdybyś zobaczył o co mi w nim biega w tej chwili to zauważyłbyś duży potencjał.

A z opinii forumowych to pewnie trafisz na 5.16 jeszcze jako częsty przykład do 2 dróg, mnie osobiście ciekawi poznańska propozycja Tomka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Aurum Cantus 165/50CK jak chcesz posłuchać, żaden problem, w sobotę chce wrócić do GZ i zrobić mały test, tak więc jak zamówisz sobie kuriera.... kein problem.

 

Grają znacznie szybciej niż SS18 , ogólnie to ciężko je z nimi równać, bo scany za nimi nie nadążają,  dołu im nie brakuje, przy czym zabijają scana średnicą, a koszt 850zł za parę.

 

Kurcze bardzo chętnie bym pozyczył do testów,

Tylko on ma 185 mm a mam przygotowane pierscienie na scana 182 mm

Musze zrobic pierścień dodatkowy i na pewno się zgłoszę... jezeli mogę.

On jest 8ohm jak dobrze kojarzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dajcie spokój
Kappa żondzi

 

Piknik tuż, tuż, rób tam Siwus rób te swoje 15ki, posłuchamy, zobaczymy, każdy sobie wyrobi osobiste zdanie bez wycieczek... Jaką co gra średnicą, jakiego ma kicka i ile ewentualnie dołu...

No i co dla mnie istotne, kiedy się "kończy"... Bo do kulturnego grania 15 super, ale żywot kończy dokładnie w tej chwili kiedy mi się zaczyna fajnie gałka kręcić... Xmax, nie styka czy cuś?  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie zamieszam, ale Vifa A16WG aka Proa Nigra też jest głośnikiem wartym uwagi. Średnica, czy wyższy bas, lekkie, zwarte i fajnie komponują się z niżej ciętymi tweeterami :) w pełnych drzwiach dają radę na spokojnie, do tego można znaleźć je w atrakcyjnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...