Skocz do zawartości

Dobry woofer do 2 Way


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Podłącze się pod temat, szukam alternatywy do AWX'ów, jest coś godnego uwagi co zagra przyzwoitą średnicą a lepiej dołem niż 15 AWX'a, cenowo nie przekraczając pułapu 500-600zł? Po głowie chodzi cały czas MP 5.16, pytanie zasadnicze tylko czy okolice 40-50W na kanał będą dla niego wystarczające...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się Proa Simplex 160.

 

Przez ostatni rok jeździłem z MP 5.16, ostatnio pod Audisonem LRx 4.300 ( 65 W na kanał), od 3 tygodni mam wkręcone Simplexy ( pod tym samym wzmakiem ) i jestem pozytywnie zaskoczony i to nawet bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat, szukam alternatywy do AWX'ów, jest coś godnego uwagi co zagra przyzwoitą średnicą a lepiej dołem niż 15 AWX'a, cenowo nie przekraczając pułapu 500-600zł? Po głowie chodzi cały czas MP 5.16, pytanie zasadnicze tylko czy okolice 40-50W na kanał będą dla niego wystarczające...

 

Jeździłem jakieś 3 lata z 5.16 zasilanymi z Gienka Stereo 100 (niby 2x50W RMS przy 4 Ohm) ale wiadomo jak to z Gienkami - w rzeczywistości więcej niż na papierze  :wink: Tak czy inaczej jak dla mnie był to zgrany duet i mi się podobało  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni rok jeździłem z MP 5.16, ostatnio pod Audisonem LRx 4.300 ( 65 W na kanał), od 3 tygodni mam wkręcone Simplexy ( pod tym samym wzmakiem ) i jestem pozytywnie zaskoczony i to nawet bardzo.

 

ja mam te głośniki już jakoś koło roku i najpierw jeździły pod eton PA504 (jakiś miesiąc-dwa), który dawał jakieś 55W na kwitach - głośnik grał, grał lepiej niż inne które słyszałem, ale nie tak jak potrafi, wzmacniacz nie miał nad nimi kontroli (choć akurat ten eton nie był zbyt wysokich lotów)

 

resztę czasu grają pod GM-X922 dostają powiedzmy 150W na papierze a jeśli wierzyć amp-performance to nawet 160W na głosnik - przy takiej mocy mp5.16 zaczęły na prawdę grać .. dobra kontrola i na prawdę mocne kopnięcie .. czuć że wzmak trzyma ten głosnik za pysk

 

przewaliłem kilka różnych wzmaków (mocowo/producentowo) pod tymi konkretnymi głośnikami i zawsze najlepiej wypadały zasilone konkretną mocą

 

50-60W to bardziej takie "pitu pitu'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MP 5.16 to boje się że za mało prundu u mnie dostaną. Dlatego szukam alternatyw, a Simplex jest dostepny bezproblemowo i nie przesadnie drogi.

 

yasica, jakby miał porównać MP z Proa, co na plus, co na minus?

 Za wcześnie na konkretne porównanie - Simplexy dopiero grają około 10 godzin, rozgrywają się ( bo to nowe głośniki są )

Za jakiś czas jak się rozegrają, zrobię ( -imy ) im pomiary i dedykowaną zwrotkę z danym tweeterem w aucie, posłucham, po czym z powrotem wkręcę ślimaczki to napiszę jakie są 

różnice w sposobie prezentacji muzyki w moim aucie.

 

Nie mniej papierowa membrana troszkę inaczej prezentuje dźwięk niż MP 5.16 - Mnie się podoba, fajna barwa perkusji, schodzą nisko, wbrew temu co czytałem wcześniej na SCA i Audiocarze - nie wymiękają, potrafią zagrać głośno i mocno ( słuchałem ich jak narazie tylko pod Audisonem - po wekendzie wpadnie DLS A5, troszkę inne waty, zobaczymy jak wtedy będzie) .

Najważniejsze - nie buczą na niektórych utworach ( MP czasem w mojej aplikacji potrafiły zaciągnąć, np kontrabas na EASCE ) 

Średnica chyba mniej wyrazista od Ślimaczków, ale to raczej niuanse, ale powtarzam - głośniki na pewno jeszcze się muszą ułożyć, poza tym trzeba im dobrą zwrotkę zrobić żeby posłuchać średnicy, bo jak narzie to są filtrowane na pałę 1 rzędem  ( cięcie około 1,5 - 2,0 khz / 6db ) 

 

Jak dla mnie to  jedne z najfajniejszych wooferów w przedziale do 400 zł ( za kpl nowych) jakie do tej pory miałem okazję słuchać.

16 Marca bedziemy mieć spota Lubelskiego, chłopaki posłuchają to napiszą jak im się podobają, bo chyba jeszcze ich nikt z Lubelskiego podwórka nie słuchał, a wiem że kilka osób jest ich ciekawych ( np Kamul ) 

 

Z tego co wiem, jest to bliźniacza konstrukcja do Helixów H206 ( gdzieś też czytałem że do P206, ale tu nie jestem pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...