Skocz do zawartości

Dobry woofer do 2 Way


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Tak mnie coś naszło żeby wymienić swoje woofery

Mam w tej chwili Scan Speak 18 (domówka)

Woofer jak dla mnie był super ale wiadomo poszukuje się czegoś nowego i zastanawiam się nad jakąś zmianą.

SS gra zajebiscie dołem... naprawdę nie trzeba suba ale już mi się to osłuchało.. człowiek dojrzał do innych dzwięków

 

No wiec szukam jakiś wooferów które nie koniecznie będą tak nisko schodzić jak Scan ale za to bedą szybsze, mocny kick, bedą miały dobrą srednicę i nie potrzebują dużo watów 

Zagrają albo z Dego Masterem albo ze Scanem D3004-602010. Napęd do Sony M1. Samóchd Mazda 6, żródło fabryka-optyk-Alpine H600.

No i kwota to najchetniej do 800 zł za parę.

 

Na Dego Mastery troche mnie nie stać, tak samo na Braxy... musze szukać czegoś tańszego.

 

Za wszelkie podpowiedzi dziękuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 163
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Trzeba przyznać, że za ,,te'' pieniądze p206 to bardzo dobry woofer. Kick fajny, dołu też dość, niestety szybko się kończą w miejscu, gdzie RS806 nadal pompują powietrze. Zupełnie inna sztywność membrany, układ napędowy i kosz. Dawno nie słuchałem ProCee'da Adama, ale MP 5.16 u niego i u bonless'a grały świetnie.

Może by tak wypróbować jakieś Audisony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w pelnych drzwiach rs806 nie wiem dlaczego nie chciał grać niskim basem choć szybkości mu nie brakowało.Teraz w komorze gra i lepiej dołem i szybkości mu nie brak.Natomiast ciekawią mnie 5.16 bo nigdy ich niestety nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze że nie zagrają dobrze dołem w różnych drzwiach,natomiast u mnie niestety to kulało.Oczywiście z subem w aucie jak najbardziej świetny glośnik.Natomiast teraz w komorze mógłbym czasami jeździć bez suba.

Ps.Gdybym miał możliwość posłuchania wielu innych przetworników w moim setupie to pewnie dało by się znaleźć to co lubię i czego oczekuje ale niestety jak się nie ma co sie lubi to się lubi co się ma,co nie znaczy że jest źle.

 Do 2dróg moim zdaniem głośnik godny polecenia bo w takiej konfiguracji i tak większość ma suba w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś, czym się zasadniczo różni P206 od RS806 oprócz tego, że mocą? warte są swojej ceny?

Już inni odpisali po drodze ;)

 

P206 to fajny, lekko grający, sprężysty wooferek. Łatwo go napędzić, dobrze gra w drzwiach, ale kończy się szybciej jak RS806 oraz ze średnicą nie jest tak różowo jak w przypadku rs806.

 

MP5.16 słuchałem tylko u Adama (dirtyweekender) i świetnie to grało. Jakoś zapomniałem o tych wooferach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecę Focale K2P. Kicka i średnicy im nie brakuje. Mocowo też myślę,że dają radę-u mnie robił robotę przy 60W z DLSa A7.

Zresztą,jak chcesz to Ci je wyślę na testy,bo i tak leżą na półce od kilku tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma tbrek w drzwiach, ale Aurum Cantus AC-180F1D wydają się być godne spróbowania. Cieżko wytypować głośnik lepszy od Scana, podejrzewam, że ten AC będzie szybszy i bardziej zwarty. Tak to też u tbreka grało, skrajnie inaczej od SS - tylko nie wiem, który dokładnie model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ma tbrek w drzwiach, ale Aurum Cantus AC-180F1D wydają się być godne spróbowania. Cieżko wytypować głośnik lepszy od Scana, podejrzewam, że ten AC będzie szybszy i bardziej zwarty. Tak to też u tbreka grało, skrajnie inaczej od SS - tylko nie wiem, który dokładnie model.

Tylko te Tomkowe grały dość specyficznie dołem, Paweł powinien koniecznie ich posłuchać przed zakupem, szczególnie przesiadając się z SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto wypróbować coś nowego, ze stajni Audisona, mało informacji o nich w necie ale sądzac po cenie nowych, lipy byc nie powinno

http://tablica.pl/oferta/super-glosniki-audison-av-6-5-CID751-ID3BX5L.html#0677274ce6

 

 AUDISON AV 6.5 Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...