Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie zasilania i zestawu na przód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pomagam znajomemu w instalacji sprzetu w samochodzie i mam odnośnie tego kilka pytań (byc może banalnych, mimo wszystko proszę o wyrozumiałość)

Pacjentem jest VW Passat B5 1997 kombi.

Aktualnie jest tam przewód zasilający 10 mm2 Alu (jakis no name) który dostarcza prądu Magnatowi rx22, spiętemu w mostek.

Jako że pojawiła się pewna sumka pieniążków (ok. 500-600 zł) postanowiliśmy zmodernizować audio w pasku.

Pierwszym krokiem jest wymiana wysłużonych balupunktów na cos odsearowanego (zwrotnicą, najlepiej 12 dB/okt.), mamy kilka typów.

I tu pojawia się pierwsza wątpliwość. Czy każdy tweeter zmieści się w fabryczne miejce? Tzn. czy rozmiary tych głośników (po wyjęciu z obudowy) sa jakoś znormalizowane?

Kolejna sprawa dostyczy zasilania wzmacniacza, który miałby zasilać przedni system. Bowiem radio, które jest aktualnie zamontowane ma tylko RCA na suba i z tego względu grono wzmacniaczy zawęża się do takich które mają wejście "Hi level" czy cos w tym stylu.. I pytanie jest: Czy nie będzie problemu z dostępnością takiej wtyczki? (spotkaliscie się z takim czymś?)

Kolejne pytanie dotyczy tego samego. Czy sygnał z radia musi iść przewodami ekranowanymi ? czy jak to jest wysokonapięciowy sygnał to on nie jest tak podatny na zakłócenia?

Następny problem pojawia się przy przewodzie zasilającym. Zdecydowaliśmy się na przewód spawalniczy (no bez przesady zeby za jakiegos dietzta czy innego placić 30 zł/metr czy jakoś tak...) wydaje mi się że 25 mm2 czystej miedzi starczy (prosiłbym się o odniesienie do tego) No i czy przy zmainie kabla trzeba będzie zmianiać oprawę bezpiecznika ? czy się zmieści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jeśli jest jedno RCA to jest ono albo pełnopasmowe albo w menu jest przełączane pomiędzy SUB i FULL , tak więc z góry zapomnij o HI-input i to szczególnie dla przodu .

 

 

 


czy przy zmainie kabla trzeba będzie zmianiać oprawę bezpiecznika

 

Skąd mamy wiedzieć jaką masz oprawkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogół jeśli jest jedno RCA to jest ono albo pełnopasmowe albo w menu jest przełączane pomiędzy SUB i FULL , tak więc z góry zapomnij o HI-input i to szczególnie dla przodu .

 

 

 

 

Skąd mamy wiedzieć jaką masz oprawkę?

Jeśli taka możliwość będzie to na pewno z niej skorzystam. 

A pozostałe pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś napisał jakie masz radio , to odpisałbym od razu czy masz taką możliwość .

 

Co do wtyczek Hi Input , to masz RCA i tymi kostkami się nie przejmuj , bo Ci nie będą potrzebne , tweetery nie są znormalizowane , a  co do oprawki to tak jak pisałem skąd mamy wiedzieć jaką posiadasz? Weź suwmiarkę i zmierz jaki masz w tej oprawce otwór .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer DEH3400UB.

Po wyłączeniu filtra dolnoprzepustowego z tego wyjścia idzie normalnie sygnał stereo? Gdyby tak było to na prawdę ułatwiłoby nam zadanie :)

Co do głośników to zdecydowalismy się już właściwie ostatecznie, ale chciałbym żeby ktos może jeszcze wypowiedział się w kwestii tego zestawu POWERBASS L-60Cx

Powiem szczerze że boje się brzmienia tego aluminiowego wysokotonowca... a może okaże się dobry, no nie wiem, prosze o komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie, bo sprzeczne informacje znalazłem. Chodzi mi o sygnał REMOTE. W przewodach sygnałowych do CA jest żyłka którą często ludzie wykorzystują właśnie do tego celu, prawidłowo? A jak nie jest do tego przeznaczona to do czego to coś ma słuzyć? No i jakiego przekroju ma byc taki kabelek? 1 mm2 wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...