Skocz do zawartości

Trolling na niepokornych, czyli metoda na moda


kamul
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

czytając wielokrotnie te same tematy, o identycznej (idiotycznej) tematyce, wynikające z ewidentnego lenistwa połączonego z brakiem jakiejkolwiek wiedzy (choćby tej podstawowej dotyczącej ojczystego języka), nie mówiąc już o wiedzy z fizyki, matematyki czy astronomii :P przysłowiowe noże otwierają się w kieszeni, a za nimi powinny odzywać się po uderzeniu w stół nożyce. Tę rolę pełnią moderatorzy i chwała im za to, choć nie raz surowi, niby aż nadto, lecz jakże wyglądałoby forum bez ich pracy. Naszła mnie myśl... gdyby tak ogień, ogniem zwalczać, a nie jak dotychczas kubłem zimnej wody.

W myśl, iż na strzelaninę nie idziemy z nożem, może dobrą metodą byłoby stosowanie tej samej techniki, którą stosują nowi użytkownicy nie raczący się nawet przywitać, czy przeczytać prawd dawno objawionych.

 

Zatem,

apeluję do moderatorów o nie tak szybkie zamykanie tematów, a do nas samych, grona szanownych użytkowników o odpowiadanie w sposób w jaki zadawane są pytania (może to zmusi kogoś do myślenia, a jeśli nie... to cóż, nie ma nic na siłę).

 

Przykładowo:

Które radio będzie lepsze, zależy mi na tym i na tamtym.

 

Odpowiadamy: To pierwsze zdecydowanie

Drugi użytkownik: To drugie jest lepsze itp. itd. z resztą inwencja twórcza moim zdaniem jest nieograniczona, przy użyciu intelektu i nieco złośliwego humoru :wink:

 

Jeśli temat się spodobał to dobrze, jeśli nie to do kosza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamul ,nie powiem pomysł nawet dobry, tylko , że te forum jest dlatego, żeby nas związanych z CA było więcej, słuchaj wiem ,że to wkurza max jak nowi chcą miec wszystko na tacy, ja jak pisałem pierwszy raz , pamiętam , to sam dałem wszystko na tacy i chodziło mi tylko o ewentualne poprawki , a teraz nowi maja na to wyje....ne , nie wiem po co oni w ogóle piszą jak nawet nie pofatygują się na spot gdzie można dużo więcej się dowiedzieć, zobaczyć, niż na forum przed monitore, ale szacunek, dla Cb , że chcesz cos z tym zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie wiem po co oni w ogóle piszą jak nawet nie pofatygują się na spot gdzie można dużo więcej się dowiedzieć, zobaczyć, niż na forum przed monitore

a to święta racja sam po sobie mogę powiedzieć że to najlepsze co można zrobić. Samo czytanie (jeżeli wogóle czytają) nie odda tego co można się dowiedzieć (posłuchać)  w 15 minut na jakimś spocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wystarczyłaby 24h karencja :)

ciekawe z twojej strony...ciekawe jakby tobie taka kare zalozyli :)

moze po prostu zanim napisza jakikolwiek temat to dac 7 dni zakazu na to zeby mieli czas i checi na przeczytanie czegokolwiek,noz a widelec to moze pomoze albo zniecheci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe z twojej strony...ciekawe jakby tobie taka kare zalozyli :)

moze po prostu zanim napisza jakikolwiek temat to dac 7 dni zakazu na to zeby mieli czas i checi na przeczytanie czegokolwiek,noz a widelec to moze pomoze albo zniecheci

 

Chyba nawet w moim temacie już działa. Okres karencji to jednak co innego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest możliwe, aczkolwiek zawsze wydawało mi się najsensowniejsze by nowy user, mógł pisać posty po np: 1-2 tyg. od założenia konta, co w gruncie rzeczy, zmusiło by go do przeczytania czegokolwiek(chyba).

Bo jeśli zależało by mu na napisaniu tego tematu, po 2 tyg. miał by ten temat ręce i nogi (czytaj, byłby z naszego punktu widzenia logiczny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest możliwe, aczkolwiek zawsze wydawało mi się najsensowniejsze by nowy user, mógł pisać posty po np: 1-2 tyg. od założenia konta, co w gruncie rzeczy, zmusiło by go do przeczytania czegokolwiek(chyba).

Bo jeśli zależało by mu na napisaniu tego tematu, po 2 tyg. miał by ten temat ręce i nogi (czytaj, byłby z naszego punktu widzenia logiczny).

dokladnie...jesli by mial checi to zostanie jesli nie to go juz nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij nowi sa tak leniwi, że by odczekali te 2 tygodnie i znowu pytanie radio za 200zł :):mur1:

no to mozna zrobic 30 dni,wazne zeby bylo zrozumiale dla nowych,choc sam jestem nowy,jak ktos chce dzialac w tym kierunku to napewno zostanie i bedzie chcial chocby przegladac tematy i je analizowac a dopiero po tych 30 dniach bedzie wiedzial co chce,ale to wiadomo wszystko do dogadania z modami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam przesadzacie , oni nie są tacy źli ....w końcu  przyswajają wiedzę w lot i przeważnie w 10 min czytają "list powitalny"  *   ,  a potem nowy "zakłada temat z niezwykle ważnym problemem"   :wink:

 

Tyle razy przewijał się motyw aby "nowy" mógł zakładać temat  po jakimś tam okresie ale przypominam, że na to nie ma zgody właściciela forum i uszanujmy to.  

 

Co do propozycji kamula , to może to ma i sens ...no cóż jak się nie spróbuje to się nie przekonamy  :hyhy:

Ja ze swej strony mogę ograniczyć kłódeczki ale mam prośbę, by te odpowiedzi nie były "niegrzeczne" , ba by nie napisać chamskie !  

 

* tu można poczytać jak on wygląda > http://www.strefacaraudio.pl/topic/38483-po-co-jest-ten-dzia%C5%82-w-kt%C3%B3rym-nie-mo%C5%BCna-o-nic-zapyta%C4%87/?do=findComment&comment=400965

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie odpowiadanie = olewanie i moim zdaniem nie za bardzo działa. Jako młody wilk jeszcze zainstalowałem się na "sąsiednim" forum (i nie elce) i tam odpowiedzi na moje szczeniackie pytania (może nie do końca takie jak te, bo jednak coś czytałem) były ignorowane, lub nie warte odpowiedzi. Wynikiem tego jest to, że jestem tu :wink: Tylko, że zainspirowało mnie tamto zdarzenie do pogłębienia swojej wiedzy... więc może coś w tym jest.

 

Quizz byłby fajny :P może zamiast kija użyć marchewki... ot tak, jako alternatywne rozwiązanie. Nie, żebym namawiał, ale można by robić coś takiego od czasu do czasu i z nagrodami w postaci koszulek czy kubków dla zwycięzców. Promocja i reklama w jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy ale jak najbardziej jestem za quizem wg. mnie- w formie testu wielokrotnego wyboru, czyli na samym początku po założeniu konta do przeczytania dać faq Nazara do którego by było np. 20 pytań A,B,C w czasie 5 minut. Dopiero po rozwiązaniu prawidłowo np 15pytań z tych 20 użytkownik dostaje możliwość wpisów na forum. Jest to moim zdaniem fajna sprawa, która na bank douczy takiego delikwenta, a już na pewno sprawi, że zacznie myśleć nad tym co robi. Jeśli taki człowiek będzie po tym teście pisał głupie posty dostanie w nagrodzie kolejny test do rozwiązania tyle, że trudniejszy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faq Nazara do którego by było np. 20 pytań A,B,C w czasie 5 minut.

a jak sam byś nie zdał ??  nie którzy nie znają elektroniki, do banku idziesz i wiesz jaki kredyt chcesz?? wszystko wiesz?. troszku nie tak każdy się uczy czegoś nowego, wiele osób rejestruje się po to aby nie płacić firmom jak kolega umka 4 kafli za nic wiec może lepiej żeby napisał durny  temat niż wydal 4 k bez sensu :)

jak by nie nowi to jak by forum działało???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas się uczy i głupi umiera  :wink:  , a nie prościej jest zablokować pisanie ( na forum już większość pytań z du...y opisana) i początkowe dni przy okazji ograniczyć forum powiedzmy do trzech działów. Liczby nowo przybyłych się nie zmienią, a jedynie serwer odpocznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...