facebook

Skocz do zawartości

REKLAMA

:)

Zdjęcie

Po co jest ten dział w którym nie można o nic zapytać.

• Zamknięty Temat jest zamknięty
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 perfectblossom

perfectblossom

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:48

Dodatkowo można te zwrotnice łączyć szeregowo i zwiększać nachylenie cięcia.

W życiu większej bzdury nie widziałem. Kto to napisał? :D To może mieć sens jedynie w przypadku prostej zwrotki, ze zboczem 6dB składającej się tylko z cewki lub tylko z kondensatora.

Głównym celem budowania oddzielnych zwrotnic pasywnych do wooferów i tweeterów jest właśnie możliwość bi-ampingu. Nie biamplingu, to nie wiem czym jest. Bi-amping oznacza w skrócie możliwość zasilania każdego z głośników oddzielnym kanałem wzmacniacza (w przypadku omawianym czterokanałowym), czy w przypadku początków z CA z radia (co ma tutaj ogromny sens). To samo w kwestii bi-wiringu przy korzystaniu tylko z dwóch kanałów.

Przy bi-ampingu można śmiało regulować poziom pary (para tweeterów i para wooferów) lub nawet każdego głośnika z osobna, w zależności od stopnia rozbudowania wzmacniacza czy radia.

lubię swoje rowery

#0 Reklama

• 1234 postów

Napisano przed chwilą

:)

#22 dan124

dan124

Szyderca

• Użytkownik
  • 13130 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 21:48

Właśnie te łączenie jest ciekawe.

Użytkownik mastah22 edytował ten post 28 styczeń 2014 - 23:55

Chętnie posłucham systemu lepszego niż AMA do 350 złotych na nowych głośnikach z możliwością odkupienia
Odwilż ,odwilż oby wszystko nie popłyneło

#23 stiwen

stiwen
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:35

...

Mam wrażenie że ratujesz teraz na siłe nadgorliwość adminów. Już pisałem że nie jestem obeznany i wybacz ale z kilka dni może zająć zagłębianie się w tematy które i tak pewnie bym za bardzo nie zrozumiał nie mając dobrych podstaw. Amator raczej nie wie że jest jakiś L-pad, itp. Ja też i gdybym tego nie szukał celowo to pewnie bym omijał w wynikach szukajki. Mam zamiar tylko samodzielnie zamontować i poprawnie podłączyć ten zestaw. A co do szeregowych zwrotnic - nawet nie wiem o co chodzi. Napisałem że podobno jest możliwość łatwego łączenia jedna w drugą, a nie o tym ile jest tych zwrotnic w komplecie. Podobno każdy element zestawu jest do dostania luzem. Również same zwrotnice. Mnie to nie interesuje i nie ciągnę tematu.

#24 perfectblossom

perfectblossom

KamuflażTeam

• Użytkownik
  • 1000 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 22:38

Niestety czytać trzeba sporo żeby wyłuskać cenne informacje i to raczej miesiącami. I to nie tylko to forum.

lubię swoje rowery

#25 jd

jd
  • Użytkownik
  • 644 postów

Napisano 28 styczeń 2014 - 23:22

W kwestii tych zwrotnic z zestawów Excursion SX-6C.

Panowie, to są niedrogie zestawy budżetowe, które powinno się też niedrogo, czyli łatwo i szybko montować. Posiadają one 4 oddzielne zwrotki, oddzielne dla każdego głośnika (wersja z 4 wooferami posiada 6 mini-zwrotnic), bo takie rozwiązanie najbardziej cenią sobie instalatorzy podczas codziennych montaży. Zwrotnice są małe i każdą można łatwo zmieścić praktycznie w dowolnym miejscu, również jako "rozsunięte" od siebie dla woofera i tweetera. Taką konstrukcję śmiało też można wykorzystać przy bi-ampingu. Jak było tu już gdzieś wspomniane, jeżeli komuś na tym zależy, to te zwrotnice nadają się również do szeregowego łączenia, bo są tam filtry I rzedu 6dB/okt. To są niedrogie głośniki uniwersalne i 6dB/okt. dobrze się sprawdza w takiej lidze, gdzie przetworniki są najczęściej montowane nie "z głową", tylko tam gdzie jest miejsce, przeważnie fabryczne.

Konektory zwrotnic umożliwiają wzajemne łączenie bez przypadkowych pomyłek i dopinanie kolejnych modułów lub dodatkowych L-padów, które są też dostępne jako gotowce w podobnych obudowach i o zakresie tłumienia 2-10dB. Nikt nie ciśnie aby te gotowce kupować i takie L-pady najczęściej wykorzystują serwisy montażowe, które np. mają po jednym zestawie o wszystkich wartościach i podczas montażu mogą szybko popróbować jaka wartość tłumienia będzie najbardziej odpowiednia dla danego miejsca montażu tweetera, gdyby grał za głośno. Gdy np. spasuje -2dB, to montażysta może wypiąć taki L-pad gotowiec i zrobić sobie własny wlutowany na stałe. 

#26 dawid WM

dawid WM
  • Użytkownik
  • 577 postów

Napisano 30 styczeń 2014 - 20:41

To proszę wyszukać w jakim celu są te oddzielne zwrotnice w zestawie Excursion SX-6C bo o to pytałem.
To wszystko masz opisane w instrukcji obsługi/montażu.

Czytanie nie boli i obowiązuje na wszystkich etapach "wtajemniczenia". Młody, lub też nie mający zielonego pojęcia użytkownik musi czytać więcej, aby nadrobić braki w wiedzy zanim się za coś weźmie. 

blaupunkt:(, sinuslive ca-50, LGY 35mm2, eyebrid 4y80, rainbow SL-C 6.2, ravemaster BSW 104 II

To, co zrobisz dobrze, zajmie Ci mniej czasu. Jakość pozwala oszczędzić czas.

#27 BBoyyyTwister

BBoyyyTwister
  • Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 09:10

Stiwen, słuchaj był taki temet mianowicie nazywał się, FORUM UMIERA , tam wszystko jest dokładnie opisane czemu tak jest, waszym zadaniem jak i naszym, jest użycia szukajki, poczytania o wszytkim, np. jak szukasz wzmacniacza za 200zł to poszukaj , daj jakies przykłady wtedy pomożemy doradzic a nie jaki wzmacniacz i my musimy szukać, mimo iz tego typu tematy były przerabiane setki razy, to jest jeszcze nic, dajemy przykłady np. no masz fajny wzmacniacz taki i taki, a odpowiedź brzmi a jakie są jego parametry, no ludzie wystarczy w google wpisac wszystko wyskoczy, najlepiej dać każdemu wszystko na tacy, i jeszcze jakieś ale zawsze jest, dlatego tak jest.

#28 lukaszLDZ

lukaszLDZ

Master of Przester

• Użytkownik
  • 653 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:23

Dobra, kolega już wie o co kaman, nie pojeżdzajcie po nim już tak :wink: . Szukajka działa kiepsko to fakt, najlepej wieczorem wejść na czat zawsze siedzi tam te parę obeznanych osób i wtedy na żywca się dostanie zawsze rzetelne opinie, to najszybszy sposób i nie zabiera sie miejsca na serwerze w postaci tematów widmo. Istnieje możliwość pogadania również na privie.

...

#29 powalla

powalla

niszczyciel forum ...

• Użytkownik
  • 10940 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 11:50

nie pojeżdzajcie po nim już tak

Spokojnie , on i tak doczytał tylko do 12 postu potem odpuścił lekturę ;)

nakamichi >1. Głośnik nie ma mocy , tylko może przyjąć w przedziale od zera do nominalnej.2. .Wzmacniacz może generować moc od zera do nominalnej.3. Wzmacniacz nie generuje ani jednego wata , bez sygnału na wejściu , a generowana moc jest proporcjonalna do napięcia wejściowego. :!:

#30 stiwen

stiwen
  • Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 31 styczeń 2014 - 22:51

Czytając do 12 postu trudno byłoby odpisać na twój post 20. Był wielki kłopot odpowiedzieć komuś kto jeszcze za bardzo nie wie jak się poruszać po tym forum a teraz jakoś macie czas tłuc posty o niczym. Ja otrzymałem interesującą mnie informację i skończyłem temat. W dziale dla świeżaków macie już kilka kolejnych na które uwielbiana opcja "szukaj" daje wiele cennych odpowiedzi. Pora zejść ze mnie i zacząć sprzątać.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych