Skocz do zawartości

Podłączenie suba 2 cewkowego pod 2 kanały wzmacniacza


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paweł jak masz "mocodajny" piec, dawaj go w 8 ohm , odwdzięczy się :wink:.

 

W zasadzie nie powinno się dawać jednej membrany na 2 różne kanały ale ...to teoria, w praktyce wielu tak miało, ma, niektórzy będą mieli i jak wiadomo gro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem podłączone oddzielnymi kanałami jak i mostkiem i nie stwierdziłem żadnej różnicy pomiędzy tymi dwoma podłączeniami, ani nic się złego nie działo. W teorii niby się nie zaleca, ale czy w praktyce ma to aż takie znaczenie.. Niektórzy pędzą 2cewkowego suba oddzielnymi wzmacniaczami i też podobno gra normalnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mialbym tak podlaczac, to dla swietego spokoju rozdzielilbym sygnalowki i postaral sie dostarczyc sygnal mono do wzmaka. 

A najlepiej tak jak Sylwek mowi, zepnij w 8 ohm, o moc sie specjalnie nie martw, ja swojego oriona XTR10, ktory ma 800W RMS, karmie 400W z AA 200.2X i w zupelnosci wystarcza, no ale fakt ze glosnik ma 95dB skutecznosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie nie mam co podłączyć 

Po prostu zastanawiam sie nad kupnem Dego SB-10 2 x 4ohm 250w rms

A napedzić miałby sony Xes M3 który ma mierzone 170w na kanał

Nawet bym sie nie zastanawial nad takim kombinowaniem, zreszta bedziesz mial to sobie mozesz przetestowac w tych 2 konfiguracjach, przekonasz sie sam ze w 8Ohm z mostka bedzie lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widział ja go tysz . Na razie jednak nie mam czasu i warunków na budowę budy dla suba jakiegokolwiek :rotfl:.

Paweł podłącz jak "ludź",  hmmm... DF słynny ma tu cos do gadania i coś w tym chyba jest bo niedawno ćwiczyłem opcje i skończyłem na 16-tu Ohmach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem podlaczenia takiego jest polaryzacja cewek zgodna oraz kanal sub w mono czyli lewy i prawy gra to samo na osobnych kanalach. Mam tak i niema problemu z tym.

P.S. Mysle ze XES M3 bedzie stabilny tez przy 2ohm w mostku tak jak to ma miejsce w serii es i xm niektorych np 4045.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam , wznawiam temat gdyż nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie a tutaj ten wątek się pojawia. Posiadam subwoofer JL audio 10tw3 spięty w 2ohm i chciałbym go napędzić wzmacniaczem Sony XES M3. Czy istnieją jakieś przeciw wskazania? Czy M3 będzie stabilny w 2ohm? Czy lepiej spiąć głośnik w 8ohm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...