Skocz do zawartości

Citroen Xsara II by czaszunia1


czaszunia1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejna chwilka i w instalce zawital nowy piec.

Po tym jak moje woofy wpasowuja sie w moje dzwiekowe upodobania postanowilem stestowac piec etona. W tym miejscu skladam wielkie podziekowania i uklony uzytkownikowi CSbiczek za mozliwosc testow. Wiec piec wpiety w system odpalamy grajka i..... Sluchajac wf etona myslalem kopnie dolem ze mi wf wyrwie z zawiasow .... A tu srednica mnie zaczela atakowac:-D . Nic to mowie trza kombinowac sluchac ,ciac ,zmieniac, no i kilka dzionkow tak sluchalem. Czystosc srednich tonow i podanie ich przez wf etona ktore i tak maja juz troche srodka naprawde stwarza bardzo przejrzysta scene. Dzwieki szczegolnie blachy, wszystkie ś,ć,s,sz itp naprawde sa wyeksponowane. Mnie to akurat sie malo podoba bo nie lubie natarczywej srednicy. Opisuje tylko to co uslyszalem w porownaniu z piecami ktore siedzialy u mnie do tej pory. Co do nizszych rejestrow sprawa byla dosc moze nie ok ale wystarczajaca. Jedyne co zwrocilo moja uwage to, to ze wf stal sie bardziej sprezysty ,szybszy w pracy. Generalnie tyle na temat pieca Eton PA502. Foto:

post-6151-0-63517400-1394224739_thumb.jpg

post-6151-0-22846100-1394224905_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 308
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kiedyś w komorach też miałem problemy z chorą średnicą i uspokoiły ją stożki z plasteliny :)

Pogłębiła się też scena i ogólnie było bardziej klarownie.

Także bez kasy na dynaxorby też można coś zdziałać domowymi sposobami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako iż niedziala byla wolnym calkwicie luznym dniem, postanowilismy z wlascicielem pewnego lubelskiego galaxy ze dlubniemy system w nowe klocki.Oczywiscie dlubniemy w galaxy a ze plany sa zawsze do zmiany w trakcie ich realizacji wiec trzeba bylo rownierz przemeblowanie zrobic w cytrusowym setupie. Tak wiec z cytryny wylecial sencor napedzajacy tw i wpadl do szwagrowego galaxy  rownierz na tweety. (wiecej o tym u niego w temacie jak napisze) Ja korzystajac z okazji  nie moglem sie oprzec odsluchowi na moim zestawie stega 4.02. Tu uklony dla przemasa za mozliwosc sprawdzenia i szybkiego testu piecyka.Niestety wiem jak gra steg bo mialem go kiedys i terazniejsze klocki a w szczegolnosci wf nie lubia miekiego i tlustawego grania bo sie poprostu mecza. A tak wg mnie gra steg. Powietrze basowe wydobywajace sie ze stega podobniez jak z dls'a ca21 ktory tez goscil u nie w systemie niestety zabija moje wf. Mi pasuje sucha barwa i zimne granie etona i takich piecow szukam.

Co by nie bylo male foto , niestety nie zrobilem  foty kablomanii z podlaczenia ale zobrazowanie co to tam sie wyrabia zawsze mozna pokazac:)

post-6151-0-17300800-1394571074_thumb.jpg

 

A jak by tego bylo malo to w zapasie juz czeka na podpinke ESX v 600.5 ktory bedzie u mnie docelowym piecem jak tylko ogarniemy kilka zeczy . Tak wiec troche zaczynamy przewalac klokami zeby znalesc profil grania znany z poprzedniego furaka. Ale jak ESX zagada to system stanie tylko na tym jednym piecu i mi to bedzie w zupelnosci wystarczac:)

A to juz foty, wszyscy w komplecie:)

post-6151-0-03644000-1394571446_thumb.jpg

post-6151-0-60827300-1394571510_thumb.jpg

 

Od pewnego czasu na slupki wrocily tw Etona  a helixy RS juz polecialy daleko w Polske. Takze teraz jakos trzeba opanowac etonowskie piszczaki i walczyc,walczyc i jeszcze raz walczyc bo jeszcze sporo modow przede mna zeby zlozyc cytronete do ladu i skladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że szwgier zapomiał dopisać o  jeszcze jednej próbnej konfiguracji, a mianowicie zainstalował moją alpinę MRV-F300 na tw ale się nie spodobała i wróciła na półkę.

więc niedziela była owocna w poszukiwaniu idealnego brzmienia :)

 

 

teraz tylko oczekiwanie na esx bo na wagę jest wiele wart :)

ciekawe co sobą zaprezentuje a w szczególności potencjometr płynnej regulacji odwrócenia fazy na sub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mala aktualizacja tematu:-) poczyniony zakup pieca made in sweden, i juz smiga w cytrynie.

post-6151-0-63437000-1396167328_thumb.jpg

Ciekawi mnie czy ktorys z was Panowie mial z tym piecem do czynienia;-) Kilka dni odsluchow i nastawow juz bylo ale trzeba sie osluchac dokladnie. Nareszcie aktywa zawitala ponownie do auta bo pasywki nie moglem juz zdzierzyc:-) kolejna aktualizacja niebawem bo szykuja sie powazne zmiany designu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak ale zwrotka seryjna to poprostu kondek na kabelku do tw i tyle. Choc nie powiem pod koniec ostatnich dni pasywki zaczelo mi sie podobac. Ale jak sie nie sprobuje to sie nie dowie. Trzeba cwiczyc i sie uczyc na tym to polega. Innym pasywa sie podobala ale mnie niestety nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Maly update  dzis robie bo troche sie zmmienilo w setupie. W swieta kwietniowe jak i 2 lata temu nudzac sie na obajdku u tescioweji buszujac po alle, zrobilem zakupy. Pierwszym zakupem byly fele do cytryny

post-6151-0-15019600-1399143593_thumb.jpg

drugim wstegi Infinity Emit K.  Jako ze nie lubie zeby graty lezaly i sie kurzyly ,po robocie przymiarka kol i montaz tw do poznych godzin wieczornych:) Poczatkowo wstegi lezaly sobie na podszybiu  ale nie bylo iskry w graniu wiec szukanie wysokosci i kierunek. Kiedy to sie udalo uzyskac montage i wyszlo tak:)

post-6151-0-54255800-1399143350_thumb.jpg

post-6151-0-42132100-1399143386_thumb.jpg

post-6151-0-77947300-1399143425_thumb.jpg

 

Od razu uprzedzam wszelakie  mądre glosy ze wstega tylko do 3 way. Mi jak naazie  udalo sie ja w miare ogarnac w 2 drogach.Ci ktorzy jej sluchali  z miejsca mowili ze to wogole nie moje granie ale coz poradzic zmiana  elementow i grania . Dobrze ze jednak mi to podeszlo bo juz sie balem ze bedzie wielka ..... no:)  Na poczatku przez kilka dni wszystko smigalo pod esx'em i nawet nawet mi to wyszlo , udalo sie cos tam uzyskac. Od wczoraj zmiana setupu na wkoncu moje ulubione klocki czyli diabelce wcielone:

post-6151-0-87466300-1399144063_thumb.jpg

Jak widac na focie na tw pojawil sie nowy klocek mianowicie helix HXA 275.

Jak narazie to zmiana z esxa na mojego bx i hxa jest mega i to moga potwierdzic ludzi ektorzy sluchali bezposrednio setupu przed zmiana  i dzien po zmianie.

Musze wspomniec tu o wollym, wsiadlem posluchalem i mnie zatklo. Odjelo mi mowe po uslyszeniu tych 3 drog. On juz wie co bedzie u mnie:)

Narazie ogarniemy wszystko  w 2 wayu  w cytrynie zeby to jakos gralo.

Naturalnie jako ze moj mega diabelec  zx ozyl  po spa to trzeba mu dac suba do wykarmienia i kicker comp 10" jak najbardziej  mu pasuje:)

post-6151-0-54932900-1399144434_thumb.jpg

Co do brzmiec klockow to ja juz wiem ze bx,zx zostaja u mnie na wieki. ale gra wf polaczona z bx'em mile zaskakuje kolejnych sluchaczy , miejmy nadzieje cos skrobna wiecej:)

 

 

Reszta modow wkrotce ........ :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze wspomniec tu o wollym, wsiadlem posluchalem i mnie zatklo. Odjelo mi mowe po uslyszeniu tych 3 drog. On juz wie co bedzie u mnie:)

 

A mi czegoś brak ale może lekko wybrzydzam, zmiana z esx na kicker'a ożywiła woofery kosmicznie i trzymaj się tej drogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

I kolejne testy zawitaly na poklad. Tym razem testujemy cerwin vega ;-)Hed 802 vs 2xmds 08 w budce CL 30 litrow.

Juz po kilku dniach sluchania vegi wiem ze juz zawita u mnie na stale- profilowo moje granie. A co do mds'ów  to po jednej sztuce byl niedosyt wiec co zrobia 2 szt bylo ciekawostka. Wiec coz stalo na przeszkodzie? 2 szt zawitaly na pokladzie i dlugo bede ich sluchal bo to jest to. Narazie buda surowa ale po wygluszeniu wiem co bedzie sie dzialo, wiec oba przetworniki beda u mnie dlugo goscic a moze i na polce kolekcyjnej zagoszcza:-)

Kilka fotek:

post-6151-0-30841000-1403037852_thumb.jpg

post-6151-0-32282700-1403037889_thumb.jpg

post-6151-0-13158300-1403037933_thumb.jpg

post-6151-0-34930800-1403037972_thumb.jpg

 

Kolejne mody calkiem niebawem i to bedzie dosc ciekawe doswiadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Maly update bo troche czasu popylam z piecem. 2 drogi na wstegach dosc dobrze zestrojone na tym piecu. A ze to 4ch, to i sredniak zaraz wpadnie i bedzie juz naped docelowy.

Male foto z diablami;-)

post-6151-0-72037300-1410290681_thumb.jpg

post-6151-0-67461200-1410290716_thumb.jpg

Jutro zapodam jakies foty z domku dla vegi 88 bo tez sie robila....a co tam macie;-)

post-6151-0-97767100-1410290897_thumb.jpg

Oczywiscie budka wypaciana sniezka flex.

post-6151-0-14928400-1410290968_thumb.jpg

post-6151-0-25851000-1410291044_thumb.jpg

Wkrety poszpachlowane i budka zostala obita moim materialem czarnym. Fote gotowca wrzuce jutro.

CDN niebawem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastek w gieldzie jest link do olxa tam dokladne foty sa jak Ci trzeba wiecej fot daj meila na pw jutro porobie swierzych i wysle. Chlopaki tez maja poobijane slupki i budy niech sie wypowiadaja. Ale material fajny alcantarowy.

Zaklej te dziure na terminal bo bedzie z niego bassrefleks. Duze to pudlo

 

Dziura terminalowa musi byc;-) a pudlo ma 13 litrow. Grala vega w 10 i bylo fajjnie ale teraz jest fajniej. A paciarka tez zrobila swoje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie bedzie szczelny ktory ? Terminalowy? Panie terminal jest zaklejony uszczelniony a otwoj jest o setki mm za ciasny i trzeba go wbijac delikatnie zeby wszedl. Wiec nie ma takiej mozliwosci zeby aby cos.a front jeszcze sub material dociska wiec jest szczelna. Nie byle kto rohil;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...