Skocz do zawartości

Akumulator... wysyp AGM'ów


Wolf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 214
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja jadę na centa futura, u mnie pierwszy padł po 5 latach, ale życie miał ciężkie, drugi (exide to samo co centra) trzyma na razie 3, auto diesel garażowany pod chmurką i nic mu nie dolega na razie.

Ojciec ma w dieslu też centre i chodzi już ponad 5 lat, więc ja na centre złego słowa nie powiem, korciła mnie zmiana na jakieś AGM lub Optime jakąś ale te z sensowną pojemnością są za duże i nie wejdzie pod maskę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie kombinowalem. Mam alatek 120A i tylko dodatkowo raz na 2-3 tygodnie podpinam cetek.akurat nie jest to uciążliwe bo przez szybkozłączke. A też zanim kupiłem to myślałem o tym ale pomyślałem ze dzisiejszy kwasiak i tak nie wytrzyma 3-4 lata w aucie z nie seryjnym systemem audio ,wiec ten niech wytrzyma 5 ale bez niespodzianek i będzie git.A jednak po przesiadce z kwasa odczułem różnice ,tym bardziej ze mam diesla.Teraz nawet po pół godzinnym postoju z muzą włączoną nie musze się martwić o start . Naprawdę jest mocniejszy i bardziej wytrzymały na rozładowania .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te AGMy mają prawo chodzić bezawaryjnie przez kilka lat w aucie bez kombinowania z podniesieniem napięcia ładowania?

To zależy jakie jest napięcie. Agm nie lubi wysokich napięć przez dłuższy czas. Nizbędne jest jednak ładowanie go przez pewien czas napięciem 14,7-14,8, o ile dobrze pamiętam, żeby naładować go do pełna. W nowych autach zajmuje się tym sterownik. W starszych trzeba mieć zmieniony regulator w alternatorze na taki którym można sterować napięciem. W tym wypadku pozostaje pamiętanie o czasie podwyższonego napięcia.

 

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Kagera- syf, miałem bosha s4-syf, ojciec ma s6 ( a wogole nie ma naglosnienia i  tej zimy po 2,5roku i tygodniu postoju zdycha, mam no-name taki sam jak tamte ; 2 lata i smietnik... Nie zamierzam przeplacać za pseudo firmowe gnioty w dobie sztucznego postarzania produktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie s6 ma 14 miesięcy wiec zobaczę sam za rok jak będzie się spisywał ,narazie jest super,wytrzymałość postojowa rewelacja w stosunku do kwasowego który miałem a miał nie więcej niż 3 lata o po paru rozładowaniach podczas odsłuchu niestety padł na dobre bez możliwości wskrzeszenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jakie jest napięcie. Agm nie lubi wysokich napięć przez dłuższy czas. Nizbędne jest jednak ładowanie go przez pewien czas napięciem 14,7-14,8, o ile dobrze pamiętam, żeby naładować go do pełna. W nowych autach zajmuje się tym sterownik. W starszych trzeba mieć zmieniony regulator w alternatorze na taki którym można sterować napięciem. W tym wypadku pozostaje pamiętanie o czasie podwyższonego napięcia.

 

Wysłane z mojego GT-I9001 przy użyciu Tapatalka

 

W instrukcji Cteka jest napisane żeby ładować trybem dla normalnego akumulatora chyba że producent zaleca inaczej. Wiem że przy akumulatorach Optimy producent zaleca ładowanie 14,7V.

U mnie Zap AGM siedzi już drugi rok i spisuje się świetnie. Robię jakieś 10 kilometrów dziennie i napięcie nie spada raczej poniżej 12,3V.

Po ostatnich przygodach ze świecami żarowymi podładowałem go co prawda Ctekiem, ale przy normalnym użytkowaniu Zap i Hollywood w bagażniku ładują się same zadziwiająco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kumpel chce wpakować do swojego auta nowe aku. Myśli nad AGM, chodzi głównie i to że szuka akumulatora który leżeć na płasko, a najlepiej do góry nogami. AGMa można tak położyć? Czy lepiej nie?

 

AGM możesz zamontować w dowolnej pozycji , ograniczenie co do tego dotyczy tylko kwasiaków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...