Skocz do zawartości

Kenwood KIV- 700 do czego można porównać?


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie planuję zakup radia. Chciałbym aby posiadało one DSP, może też korekcje czasową i obowiązkowo USB. Póki co będzie grało z ori głośnikami Bory ale w przyszłości planuje zmienić na inne lepsze- odseparowane Helixy 62.1 albo PB6S albo w ostateczności El Comp 6. Marzy mi się też subofer w bagażniku (dokładnie jeszcze nie wiem jaki).

 

Z tego co wyczytałem to ten KIV 700 posiada DSP,5 stopniowy ekualizer, 3 RCA o napięci 4v. Tylko że mam problem ponieważ nie wiem jak ono gra. W ogóle w internecie mało jest o tym radyjku.

Teraz mam jakąś budżetówkę Sony która przy głośniejszej muzyce tak daje wysokimi po uszach że dosłownie bolą i chciałbym tego uniknąć. Czy to będzie dobry wybór? Myślę też nad Clarionem CZ307E. Chciałbym delikatny dźwięk a nie siekiere.

Chyba że kompromis coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiv 700 dostało nagrodę EISA za najlepsze radio 2012/13r i gra bardo ładnie mój manager ma w aucie sam mu go wybierałem i jest mega zadowolony gra w zestawie z focal-ami (całość wszystko Focal łącznie z synem A1) bawiłem sie tym radiem i moge polecić tylko jest jeden mały mankament to radio ma tylko kawałek panela ściągane wiec nie bardzo w PL no chyba ze chcesz szybko je stracić razem z szyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh myślę że nie będzie tak źle. Mieszkam w spokojnej okolicy :). Ale jest w nim pełen procesor dźwiękowy czy Kenio tak to nazwał Sound Exellent DSP a z procesorem to nie ma nic wspólnego? A porównać Tego Clariona o którym wcześniej wspominałem? Cenowo podobnie wyjdzie. Tak jak pisałem nie chce przesadnie wysokich tonów bo do dokuczliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić jak? :) Mam to radio i chyba coś kolego kręcisz albo ja nie wiem jak ten panel zdjąć :P

 

sorki mój bład wogóle nie jest ściagany pomyliło mi się z drugim radiem w 2 aucie mojego manager-a którego tem mu poleciłem mowa o pioneer mvh 830bt i tam jest kawałek panela ściągany.

 

 

 

Ale jest w nim pełen procesor dźwiękowy czy Kenio tak to nazwał Sound Exellent DSP a z procesorem to nie ma nic wspólnego? A porównać Tego Clariona o którym wcześniej wspominałem? Cenowo podobnie wyjdzie. Tak jak pisałem nie chce przesadnie wysokich tonów bo do dokuczliwe...

 

co masz na myśli pisząc pełen procesor? połówki nie wrzucili :rotfl:  ma procesor DSP zwrotkę czasy itd. Gra ładnie i nie ostrzy góry ale czaęsto też zależy jakie masz głosniki w aucie do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ograniczony dostęp do neta (aero2) i nie ściągnę manuala ale w 92SD (wizualnie bliźniak) był HPF dla Tweeterów do ok 5kHz (brak LPF dla woferków) .

 

Patrząc z czym to ma grać ...jak Ci się podoba wizualnie,  to bierz , bo i tak o 2 klasy będzie lepsze niż reszta klocków ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu macie ustawienia zwrotki w kiv 700:

 

X’Over Setting
Fine adjusting the following setting values
corresponding to the X’Over values set in the
section <Speaker Setting> (page 29).
Display Item Range
“X’Over”
“Front” “FC” Front High Pass Filter
Through, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90,
100, 120, 150, 180, 220, 250 (Hz)
“SLOPE” Front High Pass Slope
-6, -12, -18, -24 dB/Oct
“Rear” “FC” Rear High Pass Filter
Through, 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90,
100, 120, 150, 180, 220, 250 (Hz)
“SLOPE” Rear High Pass Slope
-6, -12, -18, -24 dB/Oct
“Subwoofer” “FC” Subwoofer Low Pass Filter
30, 40, 50, 60, 70, 80, 90, 100, 120,
150, 180, 220, 250, Through (Hz)
“SLOPE” Subwoofer Slope
-6, -12, -18, -24 dB/Oct
“PHASE” Subwoofer Phase
Reverse (180°)/ Normal (0°)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KIV  nie ma HPF dla TW jak w 92 SD gdzie znajdziemy :

 

"„Tweeter” „FC” Filtr górnoprzepustowy głośnika 

wysokotonowego
1, 1,6, 2,5, 4, 5, 6,3, 8, 10, 12,5 (kHz)
„Volume” Głośność głośnika wysokotonowego
0, -1, -2, -3, -4, -5, -6, -7, -8 dB
"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ograniczony dostęp do neta (aero2) i nie ściągnę manuala ale w 92SD (wizualnie bliźniak) był HPF dla Tweeterów do ok 5kHz (brak LPF dla woferków) .

 

Patrząc z czym to ma grać ...jak Ci się podoba wizualnie,  to bierz , bo i tak o 2 klasy będzie lepsze niż reszta klocków ;) 

 

w tym kiv-700 nie ma HPF dla tweeterów 

 

KIV  nie ma HPF dla TW jak w 92 SD gdzie znajdziemy :

 

"„Tweeter” „FC” Filtr górnoprzepustowy głośnika 

wysokotonowego
1, 1,6, 2,5, 4, 5, 6,3, 8, 10, 12,5 (kHz)
„Volume” Głośność głośnika wysokotonowego
0, -1, -2, -3, -4, -5, -6, -7, -8 dB
"

 

 

 

Uprzedziłeś mnie  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


"„Tweeter” „FC” Filtr górnoprzepustowy głośnika
wysokotonowego
1, 1,6, 2,5, 4, 5, 6,3, 8, 10, 12,5 (kHz)
„Volume” Głośność głośnika wysokotonowego
0, -1, -2, -3, -4, -5, -6, -7, -8 dB
"

Z tym,że to nie jest filtr HPF, który odcina pasmo, a jedynie można go ściszyć od zadanej częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio jest spoko, gra trochę przejrzyściej (jak dla mnie) niż Alpine 117ri. Jedyna wada to to, że potrafi się czasem tak zawiesić, że tylko odłączenie wtyczki z tyłu pomaga. Poza tym ma spory wachlarz regulacji, dobrej klasy odbiornik stacji radiowych. Pokrętło główne na panelu mogłoby być bardziej precyzyjne, wyświetlacz lcd super, w największe słońce widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...