Skocz do zawartości

Jak zapakować subwoofer do wysyłki?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie, jak zapakować 10" subwoofer, żeby nic mu się nie przytrafiło w trakcie transportu.

Głośnik jest bez skrzyni!

 

Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Czego nie robić?

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, a temat, mam nadzieję, przyda się nie tylko mi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz, to odpowiedni karton, a raczej jego wielkosc, na samym spodzie musi byc pod magnesem mieciutko, gruba gabka, stary swetr. :D duza ilosc kul z gazet, wiacha zmietej folii babelkowej, tak, zeby w razie rzucenia przesylki, ciezki magnes nie mial praktycznie bezposredniego kontaktu z podlozem. Na membrane wedle uznania, gruby karton, kawalek sklejki, styropianu, czy jak jest, to maskownica. Ja ostatnio do wooferow rozeslalem gratisowo maskownice. :D karton po bokach wylozyc cienkim styropianem, badz kilkoma warstwami kartonu, czy falistej tektury. Wiadomo, jak w transporcie cos ciezkiego by sie przesunelo i zgniotlo nasza paczke, to i tak moze uszkodzic kosz, ale to skrajne przypadki, choc mozliwe. No i wiadomo, przesylka, to nie grzechotka, wiec nie powinien glosnik sie przemieszczac.

 

Ostatni otrzymalem glosnik zawiniety w jedna warstwe pianki pod panel, glosnik dotarl w dwoch czesciach, tzn. Magnes sobie a kosz sobie, drugim razem ktos napchal galganow bezposrednio na membrane, glosnik tak sie zapadl, ze jeszcze nie doszedl do siebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w zasadzie było powiedziane, ale w ramach ciekawostki napiszę jak otrzymałem zapakowanego HX2 od forumowego kolegi Sandersa :)

Otóż... karton wielkości 80x50x50, a w nim mnóstwo wypełnienia w postaci reklamówek foliowych, kartonów, folii bąbelkowej. Po 10 minutach udało mi się dostać do... koljnego kartonu, w którym była głośnik, ponownie owinięty w folię bąbelkową w ilości takiej, że starczyło by mi na kolejne kilka przesyłek .Rewelacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze nieco inny system robiłęm ':D

Suba owijałem grubo i grubą tekturą tak na wysokosc pudła - owinięta taśmą.

Na spód pudła jakiś gruby kawałek kartonu [lub nawet 2] taki na wymiar podłoża pudła, aby nie wyleciał przypadkiem. 

Od góry 'dekielek' okrągły na szer. suba, wcześniej pod dekielkiem jakieś dystansiki aby membrany i zawiechy nie przygniatało (ew jakąś panke na membrane ale w małej ilości.

Owinięty głośnik bach do pudła. we wszystkie szczeliny fiolia bąbelkowa i gotowe ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak raz wysyłałem suba, to miałem taki gruby karton na 4cm i na wielkość kartonu docinalem pojedyncze sztuki a w środku wicinalem dziurę na co raz większy wymiar, az cały sub był w ten karton zapakowany.

Zrobiłem mu cos na wzór oryginalnego z styropianiu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz Panowie za podpowiedzi.

 

Subik spakowany. Poszło kolejno warstwami:

 

1. Gruby karton o strukturze plastra miodu na spód pudła.

2. Fragment gąbki z wygłuszenia klapy silnika.

3. "Chińskie powietrze" czyli woreczki wypełnione powietrzem, jako "dystans".

4. Głośnik owinięty w folię.

5. "Chińskie powietrze" czyli woreczki wypełnione powietrzem, jako "dystans".

6. Fragment gąbki z wygłuszenia klapy silnika.

7. Gruby karton o strukturze plastra miodu na spód pudła.

Na boki karton złożony dwukrotnie a między jego warstwy "chińskie powietrze" (struktura typu sandwitch ;)).

 

Fotki z pakowania, mniej więcej z zachowaną kolejnością, do wglądu --> FOTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że do Nowego Właściciela dotrze cały i zdrowy. 

 

U mnie kompleksowa obsługa ;)

Założyłem temat o budowaniu skrzynki pod suba.

Potem wystawiłem na giełdę.

Pozbierałem info jak spakować w razie wysyłki.

 

Jak to mawia pewien lubujący się w "stejkach" Łysogłowy: "Nie ma lipy" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...