Skocz do zawartości

ROOMSTER montaż głośników drzwi przednie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Przekopuję ten temat od kilku tygodni i nie mogę natrafić w sieci jak się za to zabrać z głową. Problemu by właściwie nie było gdyby nie to, że w tym aucie nie ma sciaganych maskownic do głośników tylko trzeba zdjąć całą tapicerkę drzwi.

 

post-13582-0-86966800-1388924981_thumb.jpg

 

Kolejnym problemem jest to, że nawet jak sobie jakoś poradzę z ich zamontowaniem to tapicerka drzwi z otworami pod głośnik ma nieregularny kształt, przez co jest kłopotliwe nakładanie dystansów i montaż siatki maskującej

post-13582-0-63422300-1388925124_thumb.jpgpost-13582-0-46389100-1388925132_thumb.jpg

 

Na zdjęciach tez widać, ze głosnik gra w czesc deski rozdzielczej. 

 

chciałem mieć zrobione w ten sposób

post-13582-0-48582500-1388925200_thumb.jpg

 

a chyba tylko taki sposób montażu jest możliwy

post-13582-0-32260000-1388925238_thumb.jpgpost-13582-0-71425600-1388925248_thumb.jpg

 

Jak to widzicie, może ktoś z Was montował Roomstera lub Fabię 2 (tam jest podobny problem)

Będę wielce zobowiązany za okazaną pomoc

 

Pozdrawiam wszystkich czytających

post-13582-0-21583300-1388925258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


Problemu by właściwie nie było gdyby nie to, że w tym aucie nie ma sciaganych maskownic do głośników tylko trzeba zdjąć całą tapicerkę drzwi.

 

Jakby były maskownice ściągane , to wytłumiałbyś drzwi przez otwór po maskownicy? 

 

 

Poczytaj jak i czym trzeba przygotować drzwi do "przyjęcia" woferków tak aby miały możliwość pokazania po co je wyprodukowano, no ale  zacznij od ściągnięcia  tych tapicerek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem,

 

Oczywiście wiadomo, że trzeba zdjąć całą tapicerkę boczków drzwi aby je wytłumić. Ten etap mam już za sobą. W drzwiach nadal "siedzi" fabryka a w szafie czekają na montaż woofery TEC-a, które chciałem estetycznie i porządnie zamontować. Jak widzicie konstrukcja drzwi ogranicza pole manewru gdyż jak pisałem maskownica nie jest okrągła tylko ma kształt ...???? jak widać na zdęciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli rozumujac drzwi masz wygluszone,dystansy zalozone przykrecone do drzwi (blachy) i na tym fabryczne glosniki 16 ki tak???czy "ten etap" to jest zdjecie boczkow drzwi i czekanie na cud???jezeli chcesz tak jak pokazales to bez szpachli i modelowania sie nie obejdzie no chyba ze sie myle to moze ktos mądrzejszy napisac co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi (blacha) są wyłożone matą STP a pianką akustyczną tapicerka.

Ten etap mam za sobą

W drzwiach nadal grają fabryczne skodowskie 16,5cm. Jest o wiele lepsze granie niż przed tym zabiegiem no ale wiem że może być jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdy zamontujesz dystans to Ci wadzi boczek czy jak???

Tego jeszcze nie wiem. Na 1 zdj. widać że maskownica tapicerki nie jest całkiem okrągła, tylko ścięta. Jeśli montował bym głośnik na dystansach i chciałbym zbliżyć się nim maksymalnie do tapicerki to cześć zawieszenia i pewnie membrany będzie miała przed sobą plastik. Dlatego podałem kolejne zdjęcie z taką propozycją montażu

post-13582-0-40393700-1388930823_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędne myślenie, przez prawie 2 lata jak dłubane było moje alero, miałem okazję widzieć wiele zwykłych aut które przy okazji robił, i były to też bardziej budżetowe systemy, a to że nie zawsze jest sens takowe pokazywać, tak to potem wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roomster wcale nie jest takim jakimś bardzo skomplikowanym autem do aplikacji głośników. :wink:

Po ściągnięciu tapicerki i odkręceniu fabrycznego głośnika po prostu przykręcasz dystans i do niego głośnik i już :). Też na początku myślałem nad przebudową drzwi ale moim zdaniem tu by było dopiero problemów. Właściwie to z perspektywy czasu no i otwierania chyba z milion razy drzwi to właściwie mogę powiedzieć że są one nawet przyjazne dla instalatora :)  Jak już an pewno zauważyłeś jest tylko jeden niewielki otwór technologiczny, mechanizm opuszczania szyby (jak juz się wie jak :rotfl:) też się dość łatwo wyciąga  wiec wygłuszenie to nie problem.Co do umiejscowienia głośnika to właściwie gdyby brać pod uwagę system dwudrożny to też właściwie ma to sens no chyba że się ma 190cm wzrostu (jak ja) i mimo wszystko kolanem zasłania głośnik.  Zresztą nawet wczoraj wyciągałem z drzwi TacMata i z rozłożeniem i złożeniem całości zeszło mi trochę ponad półtorej godzinki (1szt.). Gdybyś czegoś jeszcze nie wiedział to śmiało pytaj.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczuś - Dzięki za info :)

 

Wygłuszenie już jest zrobione od prawie roku, tylko seryjne wooferki nie grają tak jak bym sobie życzył.

No i ja mam 196cm więc kolanem też zasłaniam sobie granie. Zastanawiałem się jaka jest max gł montażowa pod woofery. 

Przerabiałeś może też słupki???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tapicerką jest naprawdę sporo miejsca. Ja miałem kilka głośników które maja sporą głąbokość montażową np. Brax Matrix, Dego Master itd i wszystkie się mieściły. Teraz muszę jedynie dać wyższy dystans bo jak mam utopię to w jednym miejscu przy opuszczaniu szyby coś tam zawadza ale to kwestia kilku mm.

Co do słupków to nawet kilka razy zanim dobrałem sobie odpowiednie ustawienie i przetworniki. Dodatkowo są one szerokie wiec też można  rzeźbić z dowolnymi głośnikami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tapicerką jest naprawdę sporo miejsca. Ja miałem kilka głośników które maja sporą głąbokość montażową np. Brax Matrix, Dego Master itd i wszystkie się mieściły. Teraz muszę jedynie dać wyższy dystans bo jak mam utopię to w jednym miejscu przy opuszczaniu szyby coś tam zawadza ale to kwestia kilku mm.

Co do słupków to nawet kilka razy zanim dobrałem sobie odpowiednie ustawienie i przetworniki. Dodatkowo są one szerokie wiec też można  rzeźbić z dowolnymi głośnikami :wink:

Cieszę się bardzo bo czytam że nie taki diabeł straszny....

 

To teraz wiem, że spokojnie zmieszczą się LS-y :) Powiedz jeszcze proszę czy fabrycznie umiejscowienie WF nie przeszkadza w odsłuchu ???

A to że słupki to raczej - słupy też mnie cieszy gdyż na 99% trafią tam SS Iluminatory z prawie 60mm komorą polecane zresztą prze tutejszego usera: LKLUKASZA, któremu również dziękuję za poświęcony czas i wiedzę CA

 

Boczuś,

 

możesz pokazać zdjęcia swojej instalki??? 

a subwoofer posiadasz ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Boczuś,



możesz pokazać zdjęcia swojej instalki???
Jak ją kiedyś do końca skończę to coś tam mogę pokazać.Jak narazie czeka mnie jeszcze kilka zmian więc teraz nie ma to sensu.

 


a subwoofer posiadasz ?

ano posiadam :wink:


 

 


tylko niech kolega zauwazy ze to wygluszenie nie jest do konca skonczone ( nie ma dystansu i zamknietej polaci drzwi matami )
Z tego co zrozumiałem to BraWo ma już wygłuszone drzwi tylko nie wiedział jak ten dystans założyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją kiedyś do końca skończę to coś tam mogę pokazać.Jak narazie czeka mnie jeszcze kilka zmian więc teraz nie ma to sensu.

 

ano posiadam :wink:

 

 

Z tego co zrozumiałem to BraWo ma już wygłuszone drzwi tylko nie wiedział jak ten dystans założyć.

 

a ja  rozumuje ze ma wygluszoną blache zewnetrzna i boczek pokryty pianka i tyle,jak by mial wytlumiona blache wewnetrzna to i otwor by mial zaslepiony i odrazu dystans przykrecony oraz wokol niego matami uszczelnione,no ale to juz kazdy ma swoje rozumowanie,moze niech BraWo rozmyje nasze rozumowanie i napisze konkretnie jak to wygluszenie ma zrobione??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko tyle, ze nie ja to robiłem tylko zleciłem firmie CA z KRK.

Wygłuszona jest tylko blacha zewnętrzna i pokryta pianką tapicerka drzwi. Dystans głośnika jest plastikowy i ten też został obłożony matą. Blacha wewnętrzna drzwi nie została wygłuszona bo "podobno" nie było sensu tego robić. Taką mam wiedzę na ten temat  bo takie informacje przekazał mi pracownik firmy CA.

 

Boczuś a co tam u Ciebie w bagażniku Gra???

A słupki byś chociaż pokazał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...