Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tenzi alux polecam choc jest to strasznie żrący srodek uwazaj zeby Ci nic nie zostalo na sobie bo moze ostro swedzic i piec,poza tym zajebisty srodek,wystarczy spryskac felgi (oczywiscie w propocji podanej na opakowaniu choc ja wole dac wieksze stezenie ) i odczekac chwile a pozniej zmyc karcherem ewentualnie gąbka zmywac jak by cos zostalo.inne srodki tenziego tez nie sa najgorsze podobno,osobiscie uzywalem kioedys rollexa  efekt szybkiego suszenia po nim,najlepiej poczytac o innych specyfikach,ja osobiscie uzywam w tym czasie tylko aluxa i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

tenzi alux bdb ogólnie do aluminium, fele z zapieczonym drudem od wewnętrznej strony traktuje na sucho psikam roztworem 1/3 odczekam 30 sek, przetre szczotą do paznokci i karcher, zewnetrzną stronę traktuje lepiej, bo psikam na gąbkę i myję felę z szamponem, pozostawienie na dłużej może spowodować wżery, to jest środek głównie do zbiorników ciężarówek ;) stają się aż białe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie to ty takie informacje znalazles???ty chyba bys wolal nie potraktowac swoich felg srodkiem do mycia zbiornikow.

1. Przede wszystkim to nie przypominam sobie żebyśmy byli na "TY", a jak już to staraj się użyć dużej litery.

2. Być może źle się wyraziłem, ogólnie stosuje właśnie tenzi truck do mycia swoich ciężarówek, a alux jest do aluminum i myje nim zbiorniki, dlaczego zalecają rozcieńczenie 1:10 na etykiecie z tyłu? Bo jest to kwas! Nie raz jak wiatr zawiał to "niuchnąłem" sobie trochę to aż skręca.

 

 

Powalla ile mniej więcej utrzymuje się efekt po Sonax xtreme, który poleciłęś? Bo chcę kupić właśnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię kotleta :)

kupiłem felgi ale są one dosyć zapaskudzone. trochę poczytałem o czyszczeniu i chyba wezmę tenzi ALU X + En-Jee i chyba Prix.

jakiś szampon do auta możecie polecić? potrzebuje też czegoś do prania tapicerki. trochę poczytałem na tym wyżej wspomnianym forum  i dość często pojawia się nazwa TENZI, ich ceny też są ok. Co sądzicie?

 

Zależy mi na czasie, w sobote bym chciał się zabrać za felgi więc musiałbym max w środę zamówić preparaty :)

 

Alux przyzwoity, polecam jednak Blue Gel http://showcarshine.pl/felgi/580-valetpro-blue-gel-wheel-cleaner-1-litr-mocniejszy-niz-bilberry-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


1. Przede wszystkim to nie przypominam sobie żebyśmy byli na "TY", a jak już to staraj się użyć dużej litery.

nie jestesmy i nie napisalem CI po imieniu wiec to twoj problem jak sobie to zinterpretujesz,dlatego bylo z malej a nie duzej.

 

 


2. Być może źle się wyraziłem, ogólnie stosuje właśnie tenzi truck do mycia swoich ciężarówek, a alux jest do aluminum i myje nim zbiorniki, dlaczego zalecają rozcieńczenie 1:10 na etykiecie z tyłu? Bo jest to kwas! Nie raz jak wiatr zawiał to "niuchnąłem" sobie trochę to aż skręca.

i nie byc moze tylko napewno zle sie wyraziles wprowadzajac zła informacje,najpierw poczytaj o danym produkcie i nie gadaj bzdur,poczytaj raz jeszcze etykiete.PS.niuchaj dalej to pozniej bedziesz czul nie to co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie byc moze tylko napewno zle sie wyraziles wprowadzajac zła informacje,najpierw poczytaj o danym produkcie i nie gadaj bzdur,poczytaj raz jeszcze etykiete.PS.niuchaj dalej to pozniej bedziesz czul nie to co trzeba

Wak tak... Widzę, że jak na etykiecie narysowane jest koło to myślisz, że tylko do felg aluminiowych jest... :D

"Skoncentrowany antykorozyjny preparat do okresowego mycia silnie zanieczyszczonych elementów ze stopów aluminium, metali lekkich, stali nierdzewnych; usuwa zmatowienia i osady z klocków hamulcowych; może być stosowany do usuwania kamienia wodnego ze zbiorników; działa błyskawicznie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Powalla ile mniej więcej utrzymuje się efekt po Sonax xtreme, który poleciłęś?

 

Ludziom to "kropelkuje" po 3 miesiącach ale ja nie sprawdzałem , bo taką operację jego nałożenia przeprowadzam po każdym myciu. Ot myję auto, osuszam  monster-shine-fluffy-dryer  i potem po prostu przechodzę dookoła auta ze spryskiwaczem i na całe auto daję z 15 psiknięć i przecieram microfibrą . BSD jest banalny w aplikacji , a efekty zdumiewająca (zobacz film http://www.strefacaraudio.pl/topic/36432-co-zrobi%C5%82e%C5%9B-dzi%C5%9B-dla-swojego-samochodu/page-19?p=408400&do=findComment&comment=408400 ) . Ze swojej butli  750ml odlałem 250ml kumplowi i do dziś mam chyba 150ml a kupiłem to w październiku i stosuję praktycznie co tydzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wak tak... Widzę, że jak na etykiecie narysowane jest koło to myślisz, że tylko do felg aluminiowych jest... :D

"Skoncentrowany antykorozyjny preparat do okresowego mycia silnie zanieczyszczonych elementów ze stopów aluminium, metali lekkich, stali nierdzewnych; usuwa zmatowienia i osady z klocków hamulcowych; może być stosowany do usuwania kamienia wodnego ze zbiorników; działa błyskawicznie. "

no oczywiscie ze nie,ale nie pisz bzdur ze glownie do zbiornikow :P http://tenzi.sklep.pl/tenzi-alux-5-l-p-845.html proponuje przeczytac zastosowanie,czyli do czego glownie jest stworzony. temat byl o felgach a nie czysczeniu zbiornikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSD daje rade ;)

Teraz zamowiłem IronXa, ale coś czuje że lipy nie będzie ;)

 

Bsd aplikuje co mycie, mina sąsiadów przy samym płukaniu samochodu, bezcenna :D

 

Ostatnio się sąsiad pytał za ile bym mu 4 kółka umył :D Chodził, oglądał....dlaczego to się tak błyszczy :P

 

p.s. Bsd zmniejsza Ci sie czas jaki spędzasz na osuszeniu lakieru ;) Dla mnie to duży plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na smołę używałem benzyny ekstrakcyjnej, akurat miałem pod ręką. Póki jeździłem to się smołą nie przejmowałem, ale musiałem umyć do sprzedaży. Trochę się nazbierało z naszych wspaniałych dróg, ale benzyna się sprawdziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam od siebie po zimie co roku użyć "glinki". Zbiera ona dosłownie wszystko z lakieru, smołę, osady których się nie zmyło po umyciu, soki z drzew. Polecam fajna sprawa. Co prawda lepiej najpierw użyć jakiegoś środka od smoły żeby po prostu glinka miała mniej roboty :)

PS. U mnie za samą lekka korektę lakieru biorą do 500 zł łącznie z zabezpieczeniem woskiem lakieru, opon, czarnych elementów i szyb. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 30zł kupisz Valetpro Yellow clay , bo jest takiej średniej twardości glinką i trzeba się postarać żeby nią swirli narobić ...no chyba że na sucho ktoś nią poleci po lakierze  :hyhy:

 

 

PS: Morfi jak latasz czasem po Katosach , to naprzeciw Obi na ul.Rolnej masz Mrcleaner  i tam na miejscu kupisz prawie wszystko co potrzeba, a jak wspomnisz że jesteś "z forum KA" (mimo że np. nie jesteś :wink: ) , to masz 5% rabat na wszystko  http://mrcleaner.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkole czyli chodzi Ci o to wszystko dookoła koła w środku? :) Tam jest wszystkiego, i smoły i piasku itp. Najlepiej to zdjąć koło i wtedy myć np pianą aktywną, spłukać, potem coś od smoły. Chyba że słaby brud to APC np Cyclone.

 

A co do glinki to odnośnie świrli to trzeba uważać na to żeby nie trzeć brudną glinką za długo bo zaczną robić się rysy. Trzeba ciągle kontrolować jej stan (powierzchni która ociera się o lakier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakoś zawsze stosowalem Megs'a.

 

bardzo dobry wybór ;)

 

taki efekt jest po meguiars ostatnio zrobione auto ale co ja tam wiem, przecież pojęcia nie mam jak to stwierdzili znawcy z kosmetykaaut :rotfl: :

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/842/sp54.jpg

 

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/845/84gr.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/18/eopj.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/801/pa8f.jpg

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/834/kie1.jpg

 

 

 

 

 

 

A co do glinki to odnośnie świrli to trzeba uważać na to żeby nie trzeć brudną glinką za długo bo zaczną robić się rysy. Trzeba ciągle kontrolować jej stan (powierzchni która ociera się o lakier).

 

Tylko że po glinkowaniu właśnie powinno się zrobić polerkę aby usunąć powstałe jakiekolwiek ryski i inne ślady swirle etc. Trzeba pamiętać żeby glinka ciągle miała poślizg to wtedy nie narobi szkód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkole czyli chodzi Ci o to wszystko dookoła koła w środku? :) Tam jest wszystkiego, i smoły i piasku itp. Najlepiej to zdjąć koło i wtedy myć np pianą aktywną, spłukać, potem coś od smoły. Chyba że słaby brud to APC np Cyclone.

 

 

Tak chodzi o wewnętrzne nadkole  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zazdroszczę wam czasu chęci i zapału do takich prac :D Ja mam siwe autko i też by mu sie przydało małe spa lakieru. Swoją drogą może ktoś wie czy np. lakiernik lakierował mi maske zderzak i oba błotniki ale nie wycieniował drzwi..... i niestety ale widać różnice dodam, że drzwi nie były lakierowane nigdy ani polerowane od bardzo długiego czasu około 4 lat jak jest u mnie bo jak było z poprzednikiem to nie wiem. Czy da się tę różnicę jakoś zniwelować??? Domyślam się, że nie będzie to w 100% nagle jednolity odcień ale zamaskować to maksymalnie bo im ładniejsza pogoda tym to mocniej widać a w słoneczne dni to już w ogóle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kurde zazdroszczę wam czasu chęci i zapału do takich prac :D Ja mam siwe autko i też by mu sie przydało małe spa lakieru. Swoją drogą może ktoś wie czy np. lakiernik lakierował mi maske zderzak i oba błotniki ale nie wycieniował drzwi..... i niestety ale widać różnice dodam, że drzwi nie były lakierowane nigdy ani polerowane od bardzo długiego czasu około 4 lat jak jest u mnie bo jak było z poprzednikiem to nie wiem. Czy da się tę różnicę jakoś zniwelować??? Domyślam się, że nie będzie to w 100% nagle jednolity odcień ale zamaskować to maksymalnie bo im ładniejsza pogoda tym to mocniej widać a w słoneczne dni to już w ogóle :(

 

Vincent ktoś kto się zna na polerowaniu detailingu itd zrobi Ci to tak że za wała nie poznasz który element był malowany a który nie. Ja jak robię auta klientów to mówie im najpierw żeby jechali do lakierni jeśli mają jakis element do lakierowania a potem auto do mnie i odbierając auto są w szoku :szok:  jak auto wygląda także bez problemu jest to do zrobienia. Dziwi mnie co to był za lakiernik który zostawił takie coś na aucie :mur1: bo zawsze się robi przejście do następnego elementu żeby właśnie uniknąć efektu o którym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...