Skocz do zawartości

czyścić auto to trzeba z rozmachem !!


wisior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 490
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No kwarce i drogie woski po tysiaku ,aby "były kropelki i brud się nie łapał" ,  a wpada taki produkt jak GYEON Q2M WetCoat  za 55z

Czas na zkaupy :hyhy: Forum KA przeglądam regularnie, ale masz może jeszcze parę efektywnych produktów które lubisz?

Sam lubię bumper & trim od AG, bardzo wydajny, nie syfi lakieru, a koszt też nie nie duży(35zł?).

Znajomemu na uro. kupiłem do zderzaków w kadecie, bardzo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen samej korekty lakieru , to na cenę końcową składa się bardzo dużo czynników . Nie wliczam już podatków, prądu , wody, ścieków i innych pośrednich kosztów działalności jednak aby przeprowadzić korektę trzeba przygotować lakier(w podanym linku jest spis czynności) , a samo oklejanie taśmą (14zł rolka) trwa czasem 2h ...polerka 800-2000zł , miernik lakieru (279zł), lampa rewizyjna (160) , no że o umiejętnościach które też trzeba "kupić" (szkolenie 12h> 500zł netto) nie wspomnę

 

no wszystko kosztuje ja mam np 3 maszyny polerskie które kosztowały ponad 3tyś nie mówiąc o chemii itd

 

 

 

Tamto forum bardzo mi przypomina nasze, a Kepke się o tym przekonał na własnej skórze :hyhy:

 

no tylko wiesz jakbym nie wiedział o co chodzi i się nie znał na tym to bym nie pisał ale jak mi ktoś pisze że pojęcia nie mam a sam nie przedstawił żadnej pracy to stwierdziłem że nie ma sensu siedzieć i wciągać się w tą wojnę bo i tak by to nie dało nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ten szpetny purchel

 

czekam na "sponsora" , który mi to naprawi łącznie z tylnym zderzakiem i lampą zespoloną ...potrzebuję tylko trochę śniegu i nieroztropnie blisko trzymającego się za mną kierowcę/sponsora   :wink:

 

 

 


bumper & trim od AG

Ostatnio były wozik Xrisa tym potraktowałem ...mina nowej właścicielki bezcenna  :hyhy:

 

 


nie ma sensu siedzieć i wciągać się w tą wojnę bo i tak by to nie dało nic.

Czasem nie warto kopać się z koniem ... ja tam mam 0 postów , bo tylko czytam , oglądam i wyciągam wnioski , czytaj kupuję  "hiciory"   :wink:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię czyścić swoje autko, ale jest to bardzo stresujące. Podstawa to dobre umycie, gdyż polerowanie czy woskowanie niedokładnie umytego lakieru nie może skończyć się dobrze. I tu zaczyna się mój największy problem - porządne mycie samochodu pod blokiem w mieście to jakieś 500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłok się nie nakłada wyłącznie dla uzyskania 

 

  "aby były kropelki i brud się nie łapał"

 

tylko aby stworzyć warstwe ochronną na tą  naszą polerkę co by się mniej rysowała. 

 Z tego co mi jeden człowiek od tych spraw mówił a robi "na wosk "   to   efekt  z woskiem  jest  tylko na  3 miesiące.

Ciekaw jestem ile  ten Ceramic  jest wart. 

 

A przy innym aucie spróbuje tego GYEON Q2M WetCoat  

Ciągle się  rozwija  DETAILING  a i w polsce  upowszechnia.

To dobrze dla konsunentów będzie taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ciekaw jestem ile  ten Ceramic  jest wart. 

 

249zł za zestawik CAR PRO CQUARTZ UK EDITION + RELOAD 100ML i jazda ;) 

 

Będąc na tym forum poczytajcie temat o Sonaxie QD ...oj jaką wojnę rozpoczął tester , bo ich światopogląd się zawalił (tanie nie może być lepsze lub nawet tylko równie dobre  od luxusowych preparatów) , a jak zaczynano test, to butelka kosztowała 70zł ! Teraz 24zł ;)  Te 2 pozostałe preparaty (wyżej wymieniłem) też mieszają w głowach i na rynku , bo jak tu coś za "pińćdych" może być na prawie równi użyteczne co ręcznie kręcone na kolanie produkty swiswaxa lub zymola ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio były wozik Xrisa tym potraktowałem ...mina nowej właścicielki bezcenna  :hyhy:

Wierze na słowo :D Magia detalingu :D

 

 

Będąc na tym forum poczytajcie temat o Sonaxie QD ...oj jaką wojnę rozpoczął tester , bo ich światopogląd się zawalił (tanie nie może być lepsze lub nawet tylko równie dobre  od luxusowych preparatów) , a jak zaczynano test, to butelka kosztowała 70zł ! Teraz 24zł ;)  Te 2 pozostałe preparaty (wyżej wymieniłem) też mieszają w głowach i na rynku , bo jak tu coś za "pińćdych" może być na prawie równi użyteczne co ręcznie kręcone na kolanie produkty swiswaxa lub zymola ;) 

Czas zrobić sobie popkorn i przeczytać ten temat :D

 

http://mem.kwejk.pl/site_media/obrazki/memimg/92.22.204.81_IFdkyvTDIojOYrtO.jpg?1388354938

:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sam nie robie sobie polerki  , aplikacji ,ktoś też zarobić musi .

 

Znów analogia do naszego forum , bo oni pewnie napisaliby że "zrobienie słupków" to kosmos ...ot robisz raz , drugi i ...trzecie słupki to już moment ;)  Trochę inwestycji , trochę nauki i jazdaaaaa  ...problematyczne może być utrzymanie temperatury i czasu aktywacji powłoki (kilkanaście h) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdyby ktoś chciał potrenować , potestować środki czyszczące, piorące, nabłyszczające czy konserwujące to mam wręcz doskonały obiekt do takich zabiegów . Udostępnie bezpłatnie :) .

 

Panie Józefie - ja mam takie auto do potestowania nowych klocków CA :) też nieodpłatnie udostępnie :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Gdyby ktoś chciał potrenować , potestować środki czyszczące, piorące, nabłyszczające czy konserwujące to mam wręcz doskonały obiekt do takich zabiegów . Udostępnie bezpłatnie

 

Oj proszę nie wywoływać  .... za późno ,  aeron był szybszy  :rotfl:


Zresztą Pana auto musi być takie "niepozorne" , aby słuchacz wsiadając do Pana auta po zrobieniu ON ma radyjku  doznał ... niezapomnianych wrażeń ;)  

To jak na Golfie GTI  zamontować znaczek 1.3  , ba i jeszcze fałszywy korek LPG pomalować na różowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zalogowany tam od dłuższego czasu, nie napisałem żadnego posta, ale dużo czytam, i naprawdę jak ktoś wgryzie się w temat to niewielkim kosztem, hobbistycznie można znacząco poprawić jakość lakieru w swoim aucie ( i słuchać, jak ktoś już napisał, dopytywań sąsiadów i kolegów, jak to zrobiłeś, lakierowałeś go czy co?, etc ) 

 

Ale to jak z każdym ( z naszym podobnie  ) forum dużo trzeba czytać na początek, a to wymaga czasu ;)

A co do kosmetyki auta, to wciąga jak cholera, niczym Car Audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak z każdym ( z naszym podobnie  ) forum dużo trzeba czytać na początek, a to wymaga czasu ;)

A co do kosmetyki auta, to wciąga jak cholera, niczym Car Audio ;)

x2

 

Yasica, mnie zawsze niszczy ten link(trochę polerki :P):

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=293284

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odkopię kotleta :)

kupiłem felgi ale są one dosyć zapaskudzone. trochę poczytałem o czyszczeniu i chyba wezmę tenzi ALU X + En-Jee i chyba Prix.

jakiś szampon do auta możecie polecić? potrzebuje też czegoś do prania tapicerki. trochę poczytałem na tym wyżej wspomnianym forum  i dość często pojawia się nazwa TENZI, ich ceny też są ok. Co sądzicie?

 

Zależy mi na czasie, w sobote bym chciał się zabrać za felgi więc musiałbym max w środę zamówić preparaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alux Tenziego jest OK - silna chemia :) 1:3 i czyści aż miło, tylko trzeba trochę pomoc chemii, jakiś pędzelek, szczotka + rękawice bo może pordażnić skórę, do tego Prix i powinno być dobrze.

Sam używam i jest do zimowych alu jak najbardziej OK, letnie mam z polerowanym rantem i tu po Lauxie trzeba ranty przepolerować.

Texwash 2 butelki przerobiłem, 2 razy prałem podsufitkę i podłoge w Mondeo - zeszło wszystko co było brudne.

 

Oprócz KA jest inne forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek IronX  i Prickbort , a potem np. Tenzi Alux i jeśli nie masz naprawdę zapuszczonych felg to powinny wyglądać duuuuużo lepiej . Z szamponem nie ma co przesadzać i zakup Shiny Garage Orange będzie trafnym wyborem ;)

Oczywiście polecam dokładnie przeczytać instrukcję obsługi (dozowania) , bo np. jak przed IronemX zmoczysz felgi to osłabisz jego działanie!

 

 

PS: jeśli mogę coś doradzić , to przy okazji zakupów dokup sobie Sonax xtreme brilliant shine detailer (ok 24-30zł za 750ml) i po umyciu i osuszeniu auta weź psiknij ok 3x na element i przetrzyj ścierką z mikrofiby do sucha  ... teoretycznie na razie nic nie zobaczysz ale jak tylko spadnie deszcz lub przy następnym myciu zobaczysz jak lakier nim pokryty będzie odpychał wodę ;) 


 

 


potrzebuje też czegoś do prania tapicerki

 

Jeśli nie masz odkurzacza piorącego to wszelkie domowe sposoby są ...do kitu! Podjedź do sklepu Komfortu  i tam za 50zł wypożyczą Ci taki odkurzacz z płynem do prania i podpowiedzą co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...