Skocz do zawartości

Profi instalka na stole


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A oto moja instalacja:D Chłopaki tylko się nie śmiejcie!

 

Pisząc już serio to potrzebowałem na szybko sprawdzić czy tweeterki sprawne bo dzisiaj przyszły, więc postanowiłem, że samych tweeterów nie wypada słuchać, no i są także woofery:)

 

Co do tweeterów, to jak kiedyś dawno temu zobaczyłem wysokotonowca wstęgowego to się zakochałem:)

Ciężko było w przystępnej cenie kupić jakikolwiek tweeter wstęgowy aż tu w końcu doczekałem się..

Jest to TEC z serii PLANAR.Pierwsze wrażenie - jest "zajebiście" :) nic więcej na razie nie napiszę, bo to zbyt wielka prowizorka.

 

 

 

http://img136.imageshack.us/img136/1483/dscf0006uf3.jpg

 

[ Komentarz dodany przez: Gilotyn@: 2009-02-01, 17:48 ]

Przenoszę ten profi temat do profi działu :)

 

pzdr Gilotyn@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie brak własnego auta, więc jedyne co mogę to testowanie sprzętu w warunkach domowych.

Coś tam mam włożone do bryki ojców, ale to także jest prowizorka, bo dopiero we własnym aucie będę mógł realizować projekty.

Na dzień dzisiejszy po prostu tramwaj jest ekonomiczniejszy od auta i nie myślę o zakupie.

 

Pozostaje mi tylko szukanie i testowanie, aby mieć w przyszłości pogląd na sprzęt...a nie ukrywam już trochę przeszło mi przez ręce klocków.

Myślę, że to lepsze podejście, niż wpakowanie pierwszego lepszego badziewia w auto a później narzekania, bo nie jest jak się chciało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiadomo, ale mimo wszystko najlepiej jak się dany klocek dotknie, obejrzy i nawet w warunkach domowych odsłucha.

Czasami udaje mi się wrzucić coś nowego do auta, ale to także nie ma sensu, bo studiuję w innym mieście a szkoda by sprzęt się niszczył;/

 

W sumie, to masz rację i trzeba poprosić Moderatora o przeniesienia tematu do działu przy piwie:)

A jak już coś konkretnego będzie w aucie to tutaj wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, widziałeś jak inni opisują to co wrzucają? Mam się domyślać co leży na tym stole?

Ps. Jeśli audisona Lr uważasz za profi pod tweeter to niestety ale mało słyszałeś.

 

przecież temat podpisany jest z ironią kolego:)

Jak zresztą widać wszystko to woła o pomstę do nieba i sam z siebie się śmieję...

Tak jak pisałem, chodziło o sprawdzenie czy tweeter fizycznie jest sprawny,a reszta dodana na szybko.

 

Swoja drogą możesz podpowiedzieć jak najlepiej podłączyć ten tweeter na odsłuch?

Da radę aktywnie bez zwrotnicy? Ja dla bezpieczeństwa dałem przez słabą zwrotkę morela ale jak pisałem, na szybko.

Do wyboru mam XM-6020, Denon DCA-500, wspomniany Audison 604 , DLS CA 40, oraz Clarion z serii DPX 2 kanałowy(model zapomniałem bo w aucie leży).

 

Niestety także nie posiadam aktywnej zwrotki, z pasywnych tylko tylko te morela i jeszcze PB...

 

aha, i najważniejsze, PARAMETRY GŁOSNIKA(tylko tyle znalazłem):

 

Głośnik wysokotonowy wstęgowy TEC SURFACE TW

 

* seria PLANAR

* pasmo przenoszenia: 5000-30000Hz

* moc nominalna: 40W

* moc max.: 80W

* SPL 88dB

* wymiary: 78x40x12mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, to radzę Ci nie podłączać go tak pod zwrotki z morela. Jak pewnie zdążyłeś zauważyć pasmo przenoszenia kwalifikuje tą wstęgę do 3way. Dobrać woofer który zagra do 5k Hz przyzwoicie będzie ciężko.

Pewnie że da radę aktywnie bez zwrotnic tylko trzeba mieć czym to przyciąć. Co do tego jak pociąć to Ci nie podpowiem bo sam mało wiem. Troszkę czytałem na ten temat i mam za słaby łeb do tego by zrobić jakąś zwrotkę która nie popsuje gry tweetera.

Ja wepnę tylko kondensator by odciąć tweeter i tak na prowizorce troszkę pojeżdżę.

Jakoś ja ironii nie wyczułem. Tak jakbyś chciał się pochwalić tymi głośniczkami. Szczerze? To ich nie znam w ogóle :padam:

 

Ps. Widzę zbierasz klocki. Radzę zbieraj kasę na instalację tego wszystkiego bo z autopsji wiem że kosztuje to (wygłuszenie, kable i inne pierdołki) kupę kasy.

Ps 2. Nie wiem czy znajdziesz jakieś autko żeby fajnie wpasować te wstęgi we wnętrze auta.

Ps 3. Duuuużo roboty przed Tobą.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych tweeterów, są jeszcze midrange wstęgowe fajne, tylko trochę sporawe. Widziałem instalacje w której był normalny kopułkowy tweeter, a najwyższe częstotliwości grała właśnie taka wstęga.

ps. A do takiego odsłuchu to przydały by się jakieś pudła chociaż do tych wooferów. :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie za odpowiedzi,

Co do zwrotek to dla mnie również wszelkiego rodzaju cięcia i budowa zwrotek to czarna magia.

Dlatego będę musiał szukać czegoś gotowego, ewentualnie aktywnie z dobrym odcięciem..

A w ogóle to najbardziej lubię gotowe zestawy odseparowane:P

 

Stefanb - dokładnie jak piszesz- tweetery są od 3 way, bo nawet to pudełko 'kiedyś' zawierało Midrange.. teraz to raczej nigdzie ich nie dostanę..Zabudowa w słupkach podejrzewam, że będzie gorsza niż lepienie bałwana z piasku:|

 

A propo instalki w aucie , to powoli jakoś gromadzę potrzebne elementy, kabelki zasilające+sygnałówki już są, klemy, rozdzielacze,bezpieczniki też mam, także kilka tanich wzmacniaczy już zgromadziłem,(tylko takie jakie mogę sobie zostawić żeby nie zbiednieć), jakieś radyjka mam, zestawy głośnikowe także. no i 3 subiki.

O ile czas pozwala to wszystko sobie po woli sprawdzam, słucham no i tak powoli idzie.

 

Z wygłuszaniem sobie eksperymentowałem na aucie ojców, żeby już mieć pojęcie jak robić w swoim<LOL>

 

Jak już będzie odpowiednia ilość wiedzy w temacie to będziemy działać, a przede wszystkim trzeba się dorobić swojego auta

-bo nie wyobrażam sobie pierwszego auta które od kogoś dostanę(czyt, rodziców). Jakoś tak sobie postanowiłem,

że na samochód trzeba sobie samemu zarobić i koniec;)

Chociaż samo kupno bryki to chyba nie problem, ale przerażają mnie koszty utrzymania i eksploatacji... tramwaj chyba mniej kosztuje :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miki87, tylko samochód z garażu Ci nie ucieknie jak tramwaj. Tramwajem nie pojedziesz na wakacje i co najważniejsze nie zamontujesz w nim audio :P

Ano widzisz... JEST TEN BÓL! hehe .. ale tramwaju mi też nikt nie ukradnie:P a w Łodzi mieszkam w bloku i w dodatku na Retkini, gdzie sku...ny kradną wszystko.

 

Kudłaty też widzę chomikujesz jak ja... to chyba jest kurde choroba, albo przywiązanie do rzeczy martwych:P

Chociaż są klocki które mogę opchnąć na drugi dzień i zero sentymentów, a są takie z którymi żal się rozstać i koniec:|

 

Widzę, ze masz ciekawe białe pudełeczko które się zwrotnica aktywna nazywa :padam:

też by mi się przydała taka zabawka... może polecicie jakąś w miarę dobrą i przystępną cenowo zwrotkę aktywną?

I jeszcze widzę soniaczki XM. do tych mam dopiero sentyment:D

 

Swoją drogą to marzy mi się jakiś temat na forum gdzie koledzy wrzucaliby foteczki swoich ulubionych klocków lub ich zbiorów:)

Dodatkowo można by było wymieniać sie doświadczeniami konkretnych modeli, mowa tu o wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leża w domu, bo tu im ciepło, jutro wieczorem znowu do garażu i jeszcze dla pewności kolejne odsłuchy przed finalnym montażem :P

 

Na zdjęciu od dolnego lewego rogu: alpine f407, alpine 1005, laptop IBM :P , na całości leży zwrotka JVC, a XM'y to 10020 i 4525, czarna skrzynka to zagadka, choć są osoby które pewnie widza co to tam leży :P

 

[ Dodano: 2009-01-31, 01:24 ]

Dodam tylko czarna seria pewnego producenta :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...