Skocz do zawartości

Średniak - kopułka czy stożek? Różnice


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ten morel jest słaby

Sa wyższe modele duzo ciekawsze

 

Sb jeszcze nie miałem okazji nigdzie słuchać

Sb jest sprzedawane w Polsce przez audiowitowa

Moze maja go u siebie w ofercie

 

Co do procka c-dsp od helixa to grał z fabryczna jednostka w e92

I robił to na bardzo wysokim poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Morela nie zgodzę się z Tobą Łukasz, moim zdaniem ( i nie tylko ) jest to bardzo dobry przetwornik ( w swoim zakresie cenowym ), wiadomo droższe z reguły są lepsze, ale o ile ?? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć i ustalić swój budżet bo tak można w nieskończoność.

 

Radek ,które Dego ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Który zagra przyjemniej, miękko ale i detalicznie w 2 drogach

 

Czy ww Dego zagra w ten sposób, czy on z natury nie jest przypadkiem w stronę " chłodu i twardośći " ?? 


pytam, bo jak go słuchałem to tak go zapamiętałem ( bawiłem się cięciami i poziomami i za bardzo w tamtym systemie nie chciał inaczej zagrać ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Morela nie zgodzę się z Tobą Łukasz, moim zdaniem ( i nie tylko ) jest to bardzo dobry przetwornik ( w swoim zakresie cenowym ), wiadomo droższe z reguły są lepsze, ale o ile ?? Każdy musi sam sobie odpowiedzieć i ustalić swój budżet bo tak można w nieskończoność.

 

Do kolumny domowej tak

Do aplikacji samochodowej sa zdecydowanie lepsze głośniki

 

Jeszcze sa fizyczne mozliwosci głośników nie jest tak, ze tylko aplikacja ogranicza mozliwosci głośników

O których istnieniu niektórzy nie zdają sobie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Mosconi 8ch oficjalnie kosztuje 2499,00 (bez pilota)

 

Nikt nie każe kupować w PL dystrybucji, bo z założenia ma dość zawyżony detal, w DE czyli z rachunkiem, gwarancją Moscon stoi 499 eur, pytanie po co więc przepłacać za to samo?

400zł drogą nie chodzi według mnie.

 

A co do Helixa to dziękuję za aktualizację Tomku. Jednak słowa Cobah'a weszły w życie (mam na myśli, lekką modyfikację,zapakowanie w logo Braxa i podwyższenie ceny):

"Procki te niedługo będą nieosiągalne. Zostanie tylko słabszy model Helixa a tego ma zastąpić procek o nazwie Brax - cena pewnie będzie inna a w środku... kto wie czy nie to samo, ale tego na razie nie wiadomo.", to zapożyczyłem z ogłoszenia sprzedaży C-DSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest 100% sprawdzona wiadomosc, ale wlasnie takowe sluchy doszly mnie z amerykanskich forum, gdzie procki Helixa zrobily niezla furrore i zostaly mocno pokochane. Jakos dziwnie ten nowy "DSP" pasuje do starego P-DSP. A nowy Brax DSP do C-DSP. Wiadomo tez, ze producent zrobi wszystko, aby podobienstwa nie wyszly na jaw. Za samo logo Brax na obudowie juz dobre +100% $$$ bedzie ;)

 

Mam Helixa na sprzedaz, wiec moze nie powinienem sie wypowiadac, ale troche z nim pojezdzilem i jak dla mnie (szczegolnie za ta cene - 3k za nowke) proc jest kosa. Ma typowo Helixowe brzmienie (nic od siebie nie dodaje), a mozliwosci ciec, EQ i w ogole konfiguracji pozwalaja naprawde na duuuzo. Twarda membrana przestaje byc grozna. Tu akurat doskonale wiem co mowie bo mialem zapiete Seas W18 (ich peak rezonansowy spedza sen z powiek wielu instalatorom) a i pomiary w warsztacie sa (MobilePre USB, ECM-8000 i WinAudioMLS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opieranie się na pogłoskach... , zresztą odpowiedź masz powyżej, a amerykańskie fora... tam proporcjonalnie więcej bajkopisarzy i wymyślaczy jak u nas, tak więc poczekajmy na fakty i nie wróżmy z fusów, z tego co ja wiem, a wiem to po częsci z niemieckich wiarygodnych źródeł, BRAX DSP to nie jest tylko zmodernizowany C-DSP, począwszy od innych przetworników, innego zasilania, i połowy elementów a na czym skończywszy - tego już nie wiem. Założeniem tego procka jest poziom grania ODR, F1 i Sony XES, a co wyjdzie , czas pokaże.

 

A co do oszczędności Twoim tokiem rozumowania, Helix DSP w sklepach w CZ kupisz za ok 399 euro + przesyłka jak dobrze poszukasz, tak więc nadal cenowo nie konkuruje (1650 v/s 2100 + przystawka).

 

Nie przepychajmy się , bo kolejny raz to do niczego nie zaprowadzi, Ty sądzisz swoje, ja wiem swoje, i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie przepychajmy się , bo kolejny raz to do niczego nie zaprowadzi, Ty sądzisz swoje, ja wiem swoje, i tyle.

 

Ja się nie przepycham.Trochę otwartości na inne rzeczy nie zaszkodzi. Nie mam przecież żadnego interesu we wspomnieniu o Mosconi, wisi mi i dynda, jak wiesz mam ulubionego procka i firmę. Pominiętą kompletnie i świadomie w tej dyskusji.

 

 

 


Założeniem tego procka jest poziom grania ODR, F1 i Sony XES, a co wyjdzie , czas pokaże.

 

Wysoko mierzą, w samo creme de la creme świata CA,  więc warto czekać na gotowy produkt i przekonać się na ile ich założenia się spełniły. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SP 2,5T

 

Niestety metal odpada. Parametry ma fajne, ale nie mam zamiaru żonglować piecami, a co do zwrotek to ok, potrafię zrobić pomiary, na podstawie tego metodą prób i błędów zrobić zwrotkę, ale nie jestem magikiem, który wyciąga wszystko z głośników  :wink:  A zarówno Vifa, jak i Wavecor są raczej chwalone i już nie raz w aucie ktoś je stosował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To jeszcze coś. Wpadły mi w oko tweetery SS d3004/602010. Rozmawiałem też z kimś z forum i je polecał. Chętnie posłuchałbym jeszcze opinii kogoś kto miał okazję słuchać / montować ww tweetery. Celem jest niskocięty system 2 drożny (myślę o punkcie podziału ok 2khz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sp 2,5t ma jedwabną kopółke

 

3004/602010 to bardzo dobry tweeter i dobrze się nadaje do aktywki ale i tak nie katowałbym go podziałem na poziomie 2kilo

 

u mnie chodzi w tej chwili przy podziale 6,3/6 i bardzo to lubi, przy drugim rzędzie poniżej 2,8 zaczął się robić mniej przyjemny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...