Skocz do zawartości

Mazda 6 - instalacja CA


Marine_4000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 140
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Temat nie dotyczy ostatniej Mazdy 6, ale jako że najaktualniejszy, to tu podziele sie spostrzezeniami z nowej Mazdy 6 Skyenergy wersja Skypassion z systemem BOSE. Sąsiad wczoraj taka odebral z salonu i zaraz po przyjezdzie wrzucilismy jakies tam jego rockowe i hard rockowe plyty. Dodam, ze oryginaly i jedyne co mozna powiedziec o graniu to, ze sie Bose nie popisalo. Krotko mowiac postawiono na mase dudniacego basu i pierdyliard glosnikow, nawet na srodku deski w podszybiu jest glosnik "centralny" (pewnie scene robi i wokalista jest na srodku;)), gdyby nie to, ze w tej jego wersji ten zestaw jest w standardzie to bym go chyba zlinczowal za wybranie takiego "cuda", no a tak poza tym to bym takiemu samochodowi nie odmowil:D

 

Szkoda, ze wielcy producenci audio robia taka kiche w samochodach za gruba kase, mazda cos 130 tysi kosztowala.

 

Marine_4000 dobra robota, może jak sasiadowi gwarancja sie skonczy to podesle go do Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jako, że moje radio znów wylądowało na stole w celu wyciągnięcia optyka to mam chwilę, żeby napisać no nastąpiło przed tym :)

Przy okazji wysłania Rockforda na regulację i czyszczenie potencjometrów podłączyłem u-dimena PRO 3.4. Najpierw na same woofery, a potem zasilałem nim już cały przód.

 

Pod Rockfordem woofery ciągnęło trochę w stronę basowania, teraz pod u-dimenem Lotusy są skupione tylko na kickbasie i mega mi się to podoba! Może wzmakowi braktuje trochę mocy, jednak przy poziomach głośności na których słucham jest jeszcze ok.

Fakt, że nie odbyło się to na zasadzie P&P, tylko majstrowałem przy cięciach i gainach, ale zupełnie nie spieszy mi się do powrotu RF-a. RF zrobiłby robotę na wooferach pokroju R6a powiedzmy. Jest zejście i mięso. Lotusy to jednak zupełnie inny typ przetwornika i łączenie go z RF-em można postrzegać jako mezalians :) 

 

Tweeter gra troszkę ostrzej, bardziej szczegółowo względem Gienka B40, ale wciąż nie natarczywie. Mojemu systemowi bardzo na + wyszło zasilenie całego przodu z jednego wzmaka. Profil grania jest tereaz taki sam na wooferze i tweeterze - bez mięsa i lekko analitycznie (co mi odpowiada).

 

Postanowiłem zostawić na dłużej u-dimena na przednim systemie, i dołożyć już upatrzoną 2-kanałówkę na suba.

Mam nadzieję, że radio wróci do piątku i będzie można posłuchać na spocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fatalnie...

przebieg 230k.

Blachy - rudy zerzarł nadkola. koszt 1.5k

Mechanika - do zrobienia: dwumas + sprzęgło, rozrząd, hamulce, maglownica + jakiś czujnik od turbiny. To ponad 7k

 

Bardziej się go opłaca sprzedać... ale słaby jego stan i cena będzie dramatycznie niska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytnie w moim temacie (może ktoś go czyta) :wink:

W drzewiach przy pewnych częstotliwościach drga / brzęczy panel od sterowania szybami / lusterkami. Walczyliście z tym tematem?

Cały panel jest osadzony sztywno, ale te przyciski są najprawdopodobniej zbyt luźno i rezonują... wkurzające to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pod spód przycisku kawałek gąbki.

rozumiem, że rozbierałeś panel i tam w środku poprawiałeś każdy przycisk?

Boczek w drzwiach pasażera ma lepsze mocowania i nie ma takich problemów. Ten od strony kierowcy niestety wymaga więcej uwagi :mur:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już myślałem , że tylko w M5 takie drzwi są a tu takie miłe zaskoczenie :) Ładna instalka, ojciec ma M6 poliftową i problemów z rudą nie ma z tym, że po 3 latach lub 4 nie pamietam przemieliło mu turbinę ( nie nadawała się do regeneracji ). Jak u ciebie z DPF'em dopalasz czy sam sie dopala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poliftowej problem z rudą był rozwiazany.

w przed liftową były źle zaprojektowane nadkola które zbierały i utrzymywały wodę przez długi czas co powodowało rdzewienie.

Wolałbym poliftową ale jka kupowałem swoją to róznica w cenie była z 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam po przerwie. Przez ten okres w sumie niewiele się u mnie podziało... Z radia znów nie udało się wyciągnąć optyka, także jestem w punkcie wyjścia  :mur:

Póki co nie mam na sygnał cierpliwości, ale w wakacje będę działał dalej.

 

Pozmieniało się za to w piecowni. Jak wcześniej wspomniałem cały system przedni pędzi z dobrym skutkiem u-dmen Pro 3.4. Zmiany w sekcji subbasu również zaistniały. Do napędu posłużył ESX by Zed. 

 

post-10009-0-98977500-1401128692_thumb.jpgpost-10009-0-29625400-1401128704_thumb.jpgpost-10009-0-56248400-1401128714_thumb.jpg

 

Zamiast P10 do bagażnika wpadł AS HX10SQ w nieco większej skrzynce.  Zmiany w moim odczuciu na "+", aczkolwiek na subie docelowo będzie inny przetwornik. 

Nie znalazł się chętny na AS-a więc wylądował u mnie w instalce na dłuższy test. Jak sama nazwa skazuje, jest spory potencjał SQ w tym subie  :ok:

 

post-10009-0-70405800-1401128767_thumb.jpgpost-10009-0-32541800-1401128797_thumb.jpgpost-10009-0-04515400-1401128814_thumb.jpgpost-10009-0-51071400-1401128830_thumb.jpgpost-10009-0-34263900-1401128858_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...